Mangrove Jack Mayalar

Piyasada çeşitlilik ve bulunabilirlik açısından birinci sırada bulunan MJ mayalar ile ilgili elimde bir broşür var, MJ kendi sitesinden indirmişim,

Buradan yola çıkarak MJ mayalar ile ilgili deneyimlerimizi konuşup tartışabiliriz diye düşünüyorum. Malumunuz, hiç bir üretici yoğurdum ekşi demiyor, şu mayada şöyle aromalar var, böyle güzel gibi tatlı sözlere kanmadan bir masaya yatıralım bakalım.

İlk yorum benden gelsin;

MJ M20 Bavarian Wheat
Broşürde de ifade edildiği gibi 1-2 hafta fermenter, 1-2 hafta şişeden sonra içilen bir alman buğday mayası. Ben hefeweizen’de denemiştim ve karakteristik buğday aromaları gayet yerindeydi. Yüksek alkollü biralarda hafif isli tatlar olabileceği belirtilmiş.
Mayanın en kötü tarafı, 2-3 hafta sonra aromalar kaybolmaya başlıyor ve düz bir bira haline geliyor. Çabuk tüketilmeli.

9 Likes

Benim mj mayalarla ilgili en büyük memnuniyetim çökelmeyi çok iyi başarmaları.
Fermantasyondan arta kalan tortuları kova dibine adeta jöle kıvamında yapıştırıyor, bu sayede gayet berrak biralar elde ediliyor.

M15 Empire Ale - Gövdeli ale yapmak için uygun bir maya. Ben özellikle son amerikan ale kurulumumda mürdüm eriği gibi bir tad aldım fakat şot aromalarını baskılıyor.

M44 US West Coast - Çok nazlı başlangıcı olan (72 saaat sonra başladığına şahit oldum) fakat işine başlayınca kısa zamanda en iyi şekilde bitiren, pale ale ve ipa tarzına çok yakıştığını düşündüğüm bir maya. Hem malt yoğunluğunu tutuyor hem şotlarda turunçgil, narenciye gibi aromalar mevcut ise bunları en yüksek noktada tutup ön plana seriyor.

10 Likes

En son kendi mayası ile kurduğum Muntons pilsneri çok beğendim.Filtrelenmiş çeşitli işlemlerden geçmiş ticari biralardan bile berrak oldu…Böyle bir sonuç beklemiyordum açıkçası…Acaba bu kit ile gelen maya nedir?? Kit mayasından güzel sonuç alınca bu lager mayalar bu fiyatlara alınır mı bilemedim?Ne kadar fark yarata bilir ki?

26 aralık 2018 itibariyle şişelediğim biramı m44 ile mayalamıştım. Sonrasında maya yıkama işlemi uyguladım ama 60dk bekletmeme rağmen daha önce kullanıp yıkama işlemi yaptığım fermentis mayalar gibi 3 katman şeklinde çökelmedi. En altta şot kalıntıları olmak suretiyle (sanırım şot) sadece iki katman olarak çökeldiğini gördüm ve üstteki kremamsı katmanları aldım. İlk defa mj maya kullanıyorum. Bu iyiye mi kötüye mi işarettir? :blush:

Kavanozdaki alt (şot), şişedeki de üst katman…

1 Like

MJ mayalarının tek kullanımlık olmasını neriyor diye hatırlıyorum. Geçen başka bir başlıkta yazmıştım, Liberty Bell Ale ve New World Stron ale mayalarından çok güzel sonuçlar aldım ama m44 west coastu beğenemedim bir türlü.

WB06 ile 24-25 derecelerde 21 lt. muntons buğday yapmıştım sıfır taşma/tıkanma ile, M20 ile 21 derecede yine 21 litre yaptım yaklaşık 1 ay önce,
3-4 derece daha düşük sıcaklık olmasına rağmen M20 maya 1 gün boyunca taşma ile uğraştırdı. Henüz içmedim biradan o yüzden tat konusunu bilmeyeceğim ama bayağı coşkulu bir mayaydı.

Aynı şekilde ilk kitim olan MJ NW Pilsneri M54 maya ile yapmıştım. Çok nazlı bir mayaydı. Zaten ilk deneyim birde 2 gün başlamayan fermantasyon beni bayağı germişti. Fermantasyon esnasında da hoş kokular gelmiyordu kovadan. Şişede 1 ay sonrası gayet sek ve aromalı bir bira olmuştu.

1 Like

M44 ile Mj Yeni Zellanda Pale Ale kurmuştum. Mayayı rehidre ettiğim halde işe başlaması çok uzun sürdü(4. Gün) ama çok hızlı çalışıp işi bitirdi. Çökelme iyiydi maya kokusu ve tadı yoktu.

M54 ile de Mj Pils kurdum. Mj Pils ile ilgili çok olumsuz yorumlar okumama rağmen iyi sonuç aldım. Hibrit bir maya olduğu ve 20 derecelere kadar lager özelliğini koruduğu yazılsa da bu pek doğru değil gibi. Çünkü bozuk tat ve kokunun 20 dereceye yakın süreçlerde ortaya çıktığı ile çok yorum var. Ben 16 derecede 4 hafta beklettim. Başlaması gene uzun sürdü ama sonuç çok iyiydi. Maya kokusu ve tadı olmayan oldukça güzel bi bira çıktı ortaya

2 Likes

M42 için ne kadar malzeme kullanmıştınız? Kaç paket m42 kullanmıştınız?

Tariflerini net hatırlamamakla beraber 1 adet 1,5 yada 1,7 kg sıvı malt özü+1 veya 1,25 kg base malt+300-400 gram caramel maltlı tariflerde kullanmışımdır. İndirimli kit denk gelmiyor ise genelde kurulumlarım bu şekilde :slight_smile:

1 Like

bu base malt dediğiniz kuru malt özü mü oluyor yoksa arpa mı? Onu tam anlayamadım da…:slight_smile: Eğer arpaysa nasıl kullanıyorsunuz?

M36 ingiliz tipi biralar için çok güzel sonuçlar veriyor, Olgun, kırmızı erik tadı aldım ben, fuggle, golding , maris otter ile yaptığım birada
M44, kovaya atmadan 4 saat önce çıkarıp oda sıcaklığına getirirseniz, kovaya atmadan 45 dakika önce kaynamış soğumuş suya atıp rehidre ederseniz 24 saat içinde başlıyor…Eğer starter yaparsanız 6 saat içinde başlıyor. American Pale Ale ve en fazla 6,5 ABV’ye kadar olan American IPA’lar için ideal…
M42 Otlardan Magnum ne yapıyorsa maya olarak M42 onu yapıyor. Yani kendine ait bir tat, koku vermeden maltı ve otu öne çıkarıyor, yüksek alkole dayanıyor, çok iyi çöküyor. American IPA’lar için
M16 dolgun, doygun bir tat veriyor ancak az otlu biralarda daha iyi çalışıyor. Her türlü Ale
M20 3 hafta sonra bira özelliğini kaybediyor, çabuk tüketmek gerek.Buğday Biraları

4 Likes

S 04 ve London ESB çok sevdiğim mayalar, M 36 da ilgimi çekti, nutlaka deneyeceğim

1 Like

Başka bir yerde de Lallemand konuşalım, ben de London ESB yi çok merak ediyorum, bir türlü denk gelemedim…

1 Like

Ayrı bir başlık da ona lazım, onunla ilgili doküman toplayayım biraz da. Bende ESB kova tortusu var, aslında Türkiye’de Lallemand’ın ofisi olsa da munich classic ve saison dışında maya yok şu anda… Onlar da Bira House’da vardı en son

1 Like

Bana saklasana o torturdan, starter yapar çoğaltırım, daha sonra buzlukta gliserin+su+maya deney tüplerinde saklarım. herkese yetecek kadar maya olur:)

2 Likes

Lallemandın london esb si de güzel. M36 da ondan çok uzak değil. üçünü de denemiş biri olarak aralarında çok tat farkı da yok.

3 Likes

Normal arpa maltı. Kısmi mayşeleme yapıyorum. Partial mash diye aratırsanız youtube da videoları da var.

1 Like

Hocam bu partial mash olayına biraz vakıf oldum. Peki sadece malt özüyle yaptığınız biralarla bunun arasında ne gibi farklar alıyorsunuz? Yapmasak da, malt özü+1000gr şeker+500gr kuru malt özü kullansak da olur mu?

olur. sadece sladovna 1,7 kg malt özü artı yarım kilo şeker ile 18-19 litre güzel bir bira yapabilirsin. Malt özünün göz kararı 1/3 ünü 5 litrelik tencerede 20 gram şerbetçiotu ile kaynat. Kaynama sonunda şekeri ekle. Sonra sıvı malt özünün devamı ile aynı kit kurar gibi devam.

1 Like

Bende hep us05 kullanıyordum. Son iki aydır tam tahılları M42 ile yapmaya başladım.
Genelde 20-22 C de uyandırma yapmadan kovaya attım ve 12 saat civarı gaz çıkışı başladı.

Dipte çökelme açısından us05 ten daha başarılı. Dolayısı ile daha berrak bira yaptı bu maya.

Ve şişede 1 hafta sonra bile nötr bir tad verdi. Yani kokusu vb olmadı. Malt şot vb ön plandaydı.
Şu an 1 ayı dolduran şişeler güzel oldu.
Sonuç olarak us05 e göre berraklık açısında daha başarılı. Diğer özellikleri de birbirine yakın.:blush:

Yalnız siz 6,5 abv elde ettiyseniz og 1050 den büyük olmuştur. Halbuki kullanım açıklamasında 1050 ye kadar bir paket geçerse 2 paket gerekir diyor.
Şöyleki og 1060 fg 1010 olsun.
(1060-1010)*0,131= 6,5 abv yapar. Yani M42 maya 1060 ile başarılı sonuç vermiş doğru anladıysam?:blush: