Maltsız Bira Denemesi

Dolapta bir süredir bekleyen şerbetçiotlarımı nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken “-hadi şu daha önce aldığım tortularla da bir deneme yapayım” dedim.

Sadece su, şeker ve şerbetçiotu kullanarak yaptığım ve sonucunu merakla beklediğim küçük çaplı, maliyetsiz bir aylakçı denemesi…:blush:

OG: 1050
M76
Perle, saaz, lubelski, hersbrucker
(dk)60, 30, 20, 7, f.o.

Forum sakinlerinin, ustaların değerli dönütlerini bekliyorum. Saygılar…:blush:

Amacı anlamaya çalışıyorum, anlamıyorum. Alkol elde edilmek isteniyor ise neden şerbetçi otu katılıyor, yok amaç bira ise burada malttan alfa-beta anilaz yoluylan alınan şekerler olmadan sofra şekeri ile bira yapılmaya çalışılıyor ise bu bira değil. Bu hobiyi bu denli küçümsemeyin lütfen. Alkollü su elde edeceksiniz. Üstüne tito bira aroması diye satılan bir aroma var ise onu alın dökün, bir de gıdaya uygun sarı boya alın. Tam yaz birası diye mutlu mutlu içersiniz…

Hay bin kunduz…

12 Beğeni

alkollü şerbetçiotu şerbeti, ilk kez deneniyor olabilir. tebrikler

5 Beğeni

Yok yok kamera şakası bu…Lutfen soyleyin kameralar nerede?

1 Beğeni

Bira demeyelim de, şerbetçi otlu içecek diyelim. :slight_smile:

Mesela şerbetçi otlu light vodka.

2 Beğeni

Redditin /r/prisonhooch diye bi subredditi var bira olmayan fermente “seyler” ile ilgili. Adini da mahkumlarin harishanede klozette herhangi biseyi fermente etmeye calismasindan aliyo. Oraya yakisir bi konu olmus

1 Beğeni

bunu görünce aniden adam dine mi döndü dedim :slight_smile: :smiley: :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Vay be! Bu denemeyi yaparken bu işin asaletini bozmak gibi bir amacım yoktu. Neyse dökeyim bari…:see_no_evil::sunglasses:

1 Beğeni

Deney sadece. Bira olmayacağının siz de farkındasınız zaten. Çoğu icat tesadüfen ortaya çıkmış. Bakalım ne çıkacak🙂

3 Beğeni

ekşideki ‘‘domatessiz bibersiz yumurtasız soğansız menemen’’ başlığı geldi aklıma.:laughing:

Edit: yukarıdaki benzetme eleştiri içermez, sadece eğlenceli bulduğum bir mevzuydu.

5 Beğeni

Budur…:slight_smile: :+1::+1:

Hor görülen denememi hortlatıyorum :blush:. Şişeledikten sonra kaç zamandır su şişelerinde gazlanmış vaziyette bekleyen bu denemem güzel bir sonuç verdi. Sade soda ve pepsiye karıştırınca muhteşem lezzet ve aroma silsilesi aldım. Özetle, dolapta duran kullanmadığım şerbetçiotlarımı ve mayalarımı bu şekilde değerlendirebilirim. Gayet güzel oldu…:+1::beer::beer::beer:

Keşke hortlatmasaydın hocam, biz bu başlığı unutmaya çalışıyorduk :grin: Deneme yeterince ilginç değilmiş gibi birde soda ve pepsiyle karıştırmak mı? Peki…

5 Beğeni

Valla sizin şu absürt soruyu görünce ben de bu absürt denememi güzel sonuç aldığım için hortlatayım dedim. Hadi bakalım…:joy::joy::see_no_evil::see_no_evil::raised_hand::raised_hand::+1::+1:

1 Beğeni

Aslında konu başlığı maltsiz bira değilde, elde kalan ot, maya ve suyla aromalı alkollü içecek diye acsaydiniz sanırım tepki de olmazdı. Yapmaya gerek varmı bilemiyorum tabii. Diğer yandan bira" kesinlikle olmayan bir şey için maltsiz bira başlığı da doğal olarak tepki çeker.

2 Beğeni

Sonuç olarak kullanılan maya ve şerbetçiotları bira yapımına uygun olduğu için buradan bir başlık bağlantısı kurulabilir diye düşündüm en azından. Ama kurulmamış anlaşıldı :grin::see_no_evil:. Neyse deneme olumlu sonuçlandı diye bilgi vermek istedim @alpinist’in stirplate absürt sorusunu görerekten…:blush::raised_hand::+1::beer::beer::beer:

Sanırım canınin sıkıldığı bir zamanda geyigine sormuş onu @alpinist . Aslında sorarken bunun ipucunu da vermiş. Bira konusunda sanırım forumda ilk 3 e 5 e girecek biridir kendisi. İkide bir çocuk gibi yazmanıza anlam veremedim söylemek istedim. Sizde geyigine yazıyorsaniz problem yok tabii. Bu arada size bir kaç sır daha vereyim. Bahsettiğiniz o maya ve ot la çilek reçeli, ayva reçeli, bal vb ni de şerbet yapıp mayalayip çilekli bira, ayvalı bira falan yapabilirsiniz. Yani bunu yıllardır hapishane de yapıyorlar. Kolayla pepsiyle karıştırmaya da gerek yok.

Tamam peki…:joy::joy::joy::see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil: