Malt saklama koşulları

Arkadaşlar merhaba,

Bugün fermantasyon marketten maltlarım geldi, bir paket pilsnerin ağzı patlamış ama dikkatlice paketlendiği için çok dağılmamış. Sorum şu paket açıldığı için maltın en doğru saklanma yolu nedir? Ben aşağıdaki gibi temiz ve kuru bir 10kglık yoğurt kabına koydum. Bu saklama şekli uygun mudur? Bu tip kaplarda paketinden açılan maltlar skt tarihine kadar saklanabilir mi?

Teşekkürler

2 Beğeni

Ben çok uzun zamanlar saklayan ve herhangi bir sorun yaşamayan pek çok kişi biliyorum. Hiç merak etmeyin, bir şey olmaz. O kova oldukça uygun.

2 Beğeni

Buyrun benim :slight_smile:
Kendi poşetinde açıkta sakladığım da var, saklama kaplarına koyduğum da… SKT’si bir sene geçmiş maltlarım bile sağlam duruyorlar.
En önemlisi rutubetten uzak tutun.

3 Beğeni

Cevaplar için teşekkürler ederim :slight_smile: @BoBo @magunay

1 Beğeni

Merhabalar elimdeki maltları 5 litrelik pet şişede kapağı kapalı bir şekilde rutubetsiz bir yerde muhafaza edebilir miyim.?
Bu şekilde saklama yapan var mı.?

Bu konuda muhtelif yorumlar yapılmış ama bence şu İsviçreli bilim insanlarının kansere çare bulup da hâlâ "hangi besinler sağlıksızdır"ı tartıştıkları gibi, karara bağlanmış değil.
Kendi tecrübeme dayanarak söyleyeyim. Çuvalda güvelendi, plastik saklama kabında güvelendi, naylon torbada güvelendi, cam kavanozda güvelendi.
Büyük ihtimalle, imkansızlık nedeniyle denemediğim havası alınmış poşetlerde herhangi bir problem olmaz.

Not:
Güvelenen malttan da bira oluyor. Verim %5 gibi eksi yönde ama proteince zengin :wink:

5 Beğeni

Oh yarasın, bol protein.

1 Beğeni

Maltların bir kısmını cam kavanozlarda bir kısmını da plastik şişelerde kullanmadığımız wc’den bozma laboratuvarım da saklamaya aldım bakalım sonucu göreceğiz…
Nem ve rutubet sıfır zaten strafor ile her yerini kapladım oda sıcaklığı sabit 20 derece.

5 Beğeni

Bir yerde okumustum. Maltlari uzun süre saklamanın yolu : maltı plastik bidona koymadan önce bidona bir hortum koyduktan sonra maltı doldurup, karbondioksit veriyorlardı. Karbondioksiti çok yavaş verirken maltın üstünde kısa bir mum, karbondioksit dolduğunda sönünceye dek işlem devam ediliyor. Bu şekilde maltın zararlılardan korunması saglaniyor.
Ayni sistem malt olmamış tahılda yapılır mı? Bilemiyorum. Muhtemelen oksijen olmayinca tahılın cimlenmeyecegini düşünüyorum. Siz ne dersiniz ?

1 Beğeni

Peki ağzı açılmış Cider kit ne kadar dayanır? Bugün MJ Cider Kit paketinden mayayı çıkarmak için açtım. Farkettim ki mayayı ters bölmeye koymuşlar. Tabi böyle olunca ben meyve konsantresinin bulunduğu bölmeyi açmış oldum. Hemen geri bantladım ama içine hava girdi sonuçta. İçinde elma, armut karışım bir konsantre var. Buzluğa atsam nasıl olur acaba? Kova dolu olduğu için kurulum da yapamıyorum.

Varsa damacanaya kurun bence.

Üstad o aklıma geldi ama kit 23 litrelik. Bir de %5 alkol oranında gazlı bir cider çıkacak ortaya. Damacanadan şişelemek sıkıntı olur diye düşündüm. Bu yüzden derin dondurucuya atıp bekleteyim diyorum. Kitin içinde katkı maddesi olmayan suyu alınmış meyve konsantresi var. Okuduğudum kadarıyla meyve suyunu sıkıp buzlukta yaza kadar bekletip çocuklarına içiren ev hanımları var. Deneyeyim bakalım. Bir hafta kadar buzlukta bekleyecek sadece.

1 Beğeni

Arkadaslar kirilmis malt kaldi elimde simdi. Bunu kavanozda oda kosullarinda mi saklamali yoksa buzdolabina mi koymali? Kirilmis oldugundan bilemedim.