Malt kırma tekniği hk

Geçtiğimiz günlerde maltın kırılmadan önce nemlendiirlip kırıldığında verimliliğin daha yüksek olduğu hakkında bir paylaşım gördüm sizin düşünceleriniz neler ?

2 Beğeni

Evet, böyle birşey var. Herşeyden önce hiç denemediğimi söyleyeyim, yani yazacaklarım pratiğe değil teoriye dayanıyor. Bu, deyim yerindeyse, mayşenin ilk kademesi gibi gibi görülüyor ama söz edilen şey 5 kg’ye kadar malt için bir fincan kadar ılık suyu döküp şöyle bir karıştırmak. Bu da gözönüne alınacak unsurlardan biri tabii ama sindirilebilirlik düzeyi ne kadar bir şıra istendiği de gözönünde bulundurulmalı. Sanırım sonuçta her hal ve şartta verimliliği arttırma potansiyeli taşıyan bir uygulama olarak görülebilir

7 Beğeni

Ben verime katkısını fark edemedim ama tortu/berraklık bakımından fark oluyor.

4 Beğeni

Benim de ilk aklıma gelen tortu / berraklık mevzuu olmuştu zaten de @ers “Senin yaptığın gibi çorbaya çevirince değil bir fincan, bir kova suyla yıkasan berraklığa katkısı olmaz!” der diye söylemeye cesaret edememiştim.

5 Beğeni

Maltı ıslatarak kırmayı dış forumda okudum ve bolca yapan var. Malttaki unlaşmayı minimuma indirmek için yapılıyor.
Mayşeleme sonrası Kolay süzdürme biranın duru olması, özelliklede makine ile yapıyorsak pompanın devridaim yaparken rahat çalışması gibi birçok avantajı var.

Tek dezavantaj var: ıslatıp maltı kırarak bekletilemiyor…
Hemen mayşelemeye geçmek lazım.:blush:
Malum ıslak malt durmaz😊

2 Beğeni

Ben bir kere denedim, sanırım fazla ıslandığı için değirmenin merdanelerine yapıştı, olmamıştı. Bir dahakine bir fincan su ile deneyeyim bakalım.

3 Beğeni

Konunun üzerinden epey geçmiş. Son durumu merak ettim. Islatıyor muyuz? Yoksa öyle bir heves deneyip sonra unuttuk mu bu yöntemi?

Ben ayrı mayşeleme kabında BIAB yaptığım için kullanmıyorum ama İZEVBİR camiasında çok kullanılan ve memnun olunan bir yöntem.

1 Beğeni

Özellikle makine ile mayşeleme yapanlar için faydalı olabilecek bir yöntem. Unlaşma azalacağından pompa kullanımı ve tahıl yatağı için faydalı olacaktır. Eğer torbada mayşeleme yapıyorsanız uğraşmaya değmez. Ama torbalı mayşelemede seyrek gözenekli kumaş kullanıyorsanız yine faydası olur.

1 Beğeni

Çay kazanında çelik mayşe filtresiyle pompayla devirdaim yapıyorum. Makinayla epey benzer sayılır bu durumda deneyimlemek gerek sanırım.

Peki o halde bu işin pratikte bir ölçüsü var mı? Kaç lt ye kaç ml su gibi? Ve de dökme yerine püskürtme daha dogru olmaz mı?

1 Beğeni

Püskürtme kesinlikle daha pratik. Suyun homoje dağılımını sağlamak dökmeye oranla daha kolay.

1 Beğeni

ben de eklemek yapmak istiyorum, ayarı kaçırmamak adına soruyorum; fincan türk kahvesi fincanı mı yoksa daha büyük olan fincanlardan mı :upside_down_face:

1 Beğeni

Böyle bir ölçü vardı ama hatırlamıyorum. Yine de 5 kilo tahıl için 1 çay bardağını (kahveci bardağı Ajda değil) geçmiyordu sanki. Ayrıca püskürtüyor oradaki arkadaşlar.

2 Beğeni

Merhaba ıslak kırma değirmende paslanmaya sebep olmuyor mu ?
diğer bir sorum da;ben kırdıktan sonra eliyorum ve yaklaşık 0,05 inchte bile 250-300 g un ,çıkıyor sanırım ayarlayamıyorum, bu çıkan unu nasıl kullanabilirim ? Kaynarken içine atsam veya mayşeleme sıcaklığı artarken?.Olmazsa ekmek yapayım bari :blush:

Neden?
Nereden duydunuz böyle bir yöntem?

Onlar un değil, nişasta. Yani mayşe verimine etkisi ve katkısı en yüksek olan madde.
Olması gereken yer, mayşeleme suyunun içi.

7 Beğeni

Duymadım ama JET 30 dibi tutmasın diye eledim. Mayşeleme suyuna ekliyorum. o zaman Teşekkürler.

2 Beğeni

Merhabalar…Arkadaşlar maltı değirmende kırarkan kaç inch’e ayarlıyorsunuz ? Örneğin pilsner kıracağız ya da pale, daha kalın mı daha ince mi olmalı ? Ayrıca bu ıslatma yönteminde (tabi ki çok az nemlendiriliyor ama) değirmen su ile temas etmiş olacak az da olsa ama dişlileri su ile temas ettirmeyin yazıyor bu bir sorun teşkil eder mi ? @oxygen hocam ilk aldığınız zaman değirmeni yağından arındırmak için 1 kg buğday öğütmek yeterli oldu mu ? Makineyi temizledi mi ? Teşekkürler.

Merhaba,Inch 0,05 te ayarladım,bu fotoğrafı direkt olarak ali expressin bira makinesi tedarikçisi ile whatssup konuşmasından rica ettim, o da bunu bana yolladı.Maltların hemen hemen ikiye bölünmesi yeterli verim %70 civarları . Diğer önemi nokta maltın mayşeleme sırasında karıştrılması ve karıştırırken ezilmesi. Kolay gelsin

2 Beğeni

Malt değirmenini 2 ay önce aldım. İlk 3 kovada problem yaşamadım ama ondan sonraki malt kırmalarımda bir süre sonra boşa dönmeye başladı ve malt haznesini boşaltıp az az malt koyarak neredeyse 1.5 saatte 5 kg. maltı kırdım. Kredi kartı ile ayar yapmıştım. Weyermann ve Thracian malt kullanıyorum. Merdaneler arasındaki mesafeyi ayarlayamamadan mı oluyor acaba, yoksa farklı marka maltlardanmı kaynaklanıyor bu problem. Eski sistemim bulgur değirmeni idi.

1 Beğeni

Merhaba,üç kere tam tahıl üretimimde; dediğiniz gibi maltın boyutuna göre değirmeni ayarlamak gerekiyor,buğday maltı daha küçük,arpa büyük,maltların ikiye kırılması yeterli,haftaya lager (pilsener) deneyeceğim 34/70 maya bulursam,çünkü piyasada yok,kırma notlarını tekrar paylaşırım.İyi biralar .

1 Beğeni