Malt kırıcı değirmen

Arkadaşlar bundan kullanan var mı?

Ben epey bir zaman kullandım ama bu gösterdiğiniz değil bir alttaki mesajda (BlackRoad’ın mesajı) gördüğünüzü.

Fiyatlar nasıl bilmiyorum ama en son epeyce artmıştı onların fiyatı da.

Iş görür, kullanabilirsiniz ama biraz zahmetlidir ve biraz da etrafı batırır.

Tam tahıl yolunda ilerlemek istiyorsanız yatırım yapılacak faydalı aletlerden biri değirmen, kişisel önerim en baştan gerçek bir değirmen edinmeniz olur ama ileride başka değirmen alırsam bunu satarım diye düşünüyorsanız bu da bir ihtimal.

2 Beğeni

Şu değirmen sizin yolladığınız değirmene göre bir tık daha iyi. Fiyatları da aşağı yukarı aynı diye biliyorum.
tugra-celik-bulgur-makinesi-degirmeni-hububat-ogutme-misir-yulaf__1290363056844984

1 Beğeni

Gönderdiğim resimdeki 90 lira,

Hocam bu işte ekipmanın iyisine yatırılan her bir kuruş en mantıklı seçimdir. İmkanınız varsa malt değirmeni alın. Her farklı markanın ve hatta aynı markanın farklı maltları bile farklı boyutlarda oluyor.

2 Beğeni

Ohhoooo fiyatlar uçmuş benim yolladığım 100-125 arasiydi, 200 olmuş. Bu durumda tercih sizin ben kullanmadım ilk resimdekini, @BoBo kullanmış yorumlamis iş görür demekki.

Hemde nasıl uçmuş

1 Beğeni

Ilk iletide paylastiginiz urunu ben yillar once almistim. Sahsi fikrim bununla arpa, bugday gibi hububatlari kirmanin pek mantikli olmadigi yonunde. Oncelikle bu urunun haznesi bir avuc kadar urun aliyor, yani cok kucuk. Ayrica cevirme kolunu kullanmak pek rahat degil. Ben ilk aldigimda 2 kilo malt ogutmeye calistim saatler surmustu. Asagida bir resim paylasiyorum ne kadar kucuk oldugunu anlayacaksiniz.

5 Beğeni

Pamuk elleri cebe sok diyorsun yani :slight_smile: resimde daha büyük gözüküyordu, sanırım iyi bişey almak gerekecek. Hepimize sonsuz teşekkürler :pray:

Butikmatikte nispeten daha uygun görünüyor, jet markalı olan. Lakin hangisi iyi bunların bir fikrim yok, epey markası var sanırım bu değirmenin.

Çok özür dilerim, biraz uyku sersemligine denk geldi yorumum.

Benim kullandığım @blackroad’in gösterdiği idi. Yanlış yönlendiriyor olmayayım.

1 Beğeni

Malt değirmeni için benim aklıma gelen alternatif satış kanalları :
tam tahıl ekipman instagram
Butik matik website
Zafer doğan facebook
Bunlardan hangisi sizin için uygunsa onu alın derim ben.

Ben vinodan mı fm den mi ne almıştım brewferm marka ,ççok da memnunum açıkçası

brewferm fm olması lazım.

1 Beğeni

Bb’den bundan sonra birşey alacağımı zannetmem. Diğer kanalları inceleyeceğim. Hiç 2. El bulamadım. Tam tahıla geçenler bi daha vazgeçmemiş demek :slight_smile:

Yaşlıyım hatırlayamıyorum muhtemelen😉

1 Beğeni

Aynen FM satıyor onu 819 lira ile segmentinde en pahalısı.

2 Beğeni

Ben aldığımda da yüksekti fiyatı bir de başka yerlerde de o sırada mevcut değildi diye hatırlıyorum

1-2 gün içinde nereden ne kadar aldığımı yazıcam

1 Beğeni

Hatta bu alacağım ürünler tam tahıla geçişte son parçalar olacak. Gereksiz ürünler aldım hatalar yaptım, güncel fiyat ve nereden aldığımı paylaşayım. Ben yandım başkaları yanmasın :slight_smile:

2 Beğeni