Makarna Erişte Makinesinden Tahıl Öğütme Değirmeni

Merhaba,…

Kollu buğday değirmenimi uzun süredir kullanıyorum, şu ana kadar bir problemim olmadı. Makarna makinesi elinizde varsa modifikasyonu denemek ekonomik olabilir ama sırf bu iş için alınacaksa ve diş açma vs uğraşılacaksa bence kollu değirmen de iş görür.
Fiyat konusuna katılıyorum, gereğinden pahalı gerçekten ama iş görüyor :slight_smile:

2 Beğeni

Bende kollu değirmen var gayet memnunum 150 liraya almıştım mısır çarşısından, sıkıştırma yerlerine 2şer adet somun koydum o şekilde sıkma ayarını daha iyi yapabiliyorum.
Hatta 1 kere iyi bir ayar yakalayıp sıkarsan kolay kolay da gevşemiyor kendi halinde kalıyor.
Düşün ben birde matkap ile çeviriyorum, matkabın ayarını kısınca sorun olmuyor.
Sadece kalın bir poşet bağlayıp ağız kısmına dikkat etmen lazım dökülmemesi için onun haricinde ben bir sıkıntı görmedim iş görür…
Müsait bir zamanda da değirmene kova modifikasyonu yapmayı düşünüyorum yaparsam resmini atarım bu değirmeni kullanan arkadaşlarda faydalansın.

1 Beğeni

Torbada mayşeleme yapılacaksa ince öğütmenin bir zararı yok, makine deneyimi olan arkadaşlar da bilgi verirler sanırım.
Benim için yeterli olan %70-75 arası verimi kollu bulgur değirmeniyle yakalayabiliyorum.

1 Beğeni

Başka “kırım sağlıyor gibi gözüken ekipmanlarla” (mesela kıyma makinesi) işini görürken, malt değirmenine geçince inanılmaz oranda elde ettiği verim artışından söz edenler biliyorum.

Adı üzerinde, “malt değirmeni”. Üretim amacı malt kırmak. Maltı doğru şekilde kırmak.
3 kuruş kar edeceğiz diye hem zamanınızdan olup, hem de kol kaslarınızı/matkap mandrenini yormayın derim.

2 Beğeni

@Zafer_Dogan satıyor, en son 320-350 lira civarıydı zam geldi mi bilmiyorum, bir sorun isterseniz. Fb kullanıyorsanız daha hızlı cevap verir; https://www.facebook.com/zaferdogan?ref=br_rs

1 Beğeni

İletişime geçin lütfen.

1 Beğeni

Hocam ilk başlarda kırılmış olarak alabilirsiniz malti. 1tl farkla kırık alabilirsiniz. Yani çok da gerekli değil değirmen artık. Benim bir değirmenim olmasaydı yenisi için bütçe olusturmazdim. Kırık satılıyor halihazırda alır geçerdim.

2 Beğeni

Siz siz olun, kırık maltı sadece kaynatacağınız gün elinize geçecek şekilde sipariş verip kullanacağınız miktar kadar satın alın. Toplu stok yapıp bekletmeyin sakın.
Malt toplu alınıp fiyat avantajı yakalanmak isteniyorsa, maltlar kesinlikle kırılmamış olmalı, o şekilde saklanmalı.

3 Beğeni

Taze kırılmış elbette daha iyi olacaktır ama başlangıç için kırılmış tercih edilebilir. Ben acaba benim değirmenden farklimi kırıyorlar diye 5kg kırılmış almıştım. Sonra unutmuşum onu 1 ay sonra kaynattim. Verim olarak bana herhangi bir eksisi olmadı, ama illaki lezzet olarak birşeyler eksilmistir diye düşünüyorum. Kaynatmadan bir kaç gün önce kullanılacak kadar kirdirilip alınabilir en azından başlangıç için ekonomik olmuş olur.

1 Beğeni

Evde bira yaparken malzemeleri bir kere almak her zaman en kazançlı yöntem. Şunu demek istiyorum. eğer ileride daha başka bir ürüne geçilecekse , alınan ilk ucuz ürünün de maliyeti hesaba katıldığında hesap zarar yazar. İlk ürün ikinci elden satılabilir ama hem daha ucuza verilecek hem de onun için de bir emek/zaman harcanaktır.
bence daha önemli olan şey ise tam tahıl bira üretmenin çok meşakkatli bir iş olduğunu kabul etmek. hepimiz ballandıra ballandıra anlatıyoruz ama neresinden bakarsanız bakın 5-8 saat arası devamlı yapılan emek yoğun bir işten bahsediyoruz. Kullanığımız malzemelerde bizi fazladan yoracak, uğraştıracak ayrıntılar birike birike hem yapım sürecini olumsuz etkiler hem de artık sona doğru iyice yorulanacağı için inanın hayattan bile nefret etmesine yol açabilir.
en baştan bira yapılabilecek yerin doğu tespiti, o alana göre ebatta sistemim seçilmesi çok çok önemli.
Bir sıralamya kalksak reçete yapımında en son temizliğe kadar elimiz pek çok alete dokunuyor. Bu gereçlerin hepsinin ortamımıza uygun, işimizi kolaylaştırıcı aletler olması son derece önemli.
Bu kadar uzun bir girizgahtan sonra ben şahsen arpa kırmak için üretilmiş bir kırıcıdan başka bir kırıcıyı önermiyorum. Yukarıda da bahsedilmiş, verimden tutun bel ağrısına kadar her şeye sebep olabilir.
Tam tahıl bira yaparken en fazla vakit harcadığımız şeyler, arpa kırmak ve temizlik… Bunu kullanıp, kendi sistemi içinde mutlu olanlar olabilir, dediğim gibi tercih ve tecrübe meselesi.

3 Beğeni

Konu hakkında epey konuşulmuş, bende birkaç ekleme yapayım. Ben daha çok bu işin hakkını verme verimlilik konusu üzerinde duracağım. Özellikle yeni başlayanların faydalanması dileğiyle.
Öncelikle tam tahıl bira yapımının kilit noktası malt! Malt tartışmasız bu işin merkezinde. Bizim birinci amacımızda maltı en doğru şekilde işleyebilmek. Bunun için maltın düzgünce kırılması gerekiyor. Bakın öğütülmesi, ezilmesi, preslenmesi demiyorum “kırılması” diyorum. Çünkü maltı sadece kırmamız gerekiyor. Kırma işlemi de ne çok küçük olacak ne de çok büyük. Küçük olursa unlaşma fazla olup tortu miktarı artar mayşelemede tıkanmalara yol açar düşük verim alırsınız. Kalın kırarsanız bazı küçük maltlar hiç kırılmaz ve su maltın içine nüfuz edemediğinden maltın potansiyelinden faydalanamazsınız yine verim düşer. Verim düşüklüğünden şikayet edenlerin birçoğunun paylaştığı fotoğraflarda maltlarının doğru kırılmadığı görüyorum. Maltı doğru kırmadıktan sonra istediğiniz kadar iyi ekipman kullanın, istediğiniz kadar bekletin veya karıştırın verim düşük kalacaktır. Verimliliğin ardından yine en önemli konular @Antinkuntin belirttiği gibi “zaman ve emek”. Bu işten keyif alan ve zaman sorunu olmayanlar için sözüm yok ama kısıtlı zamanı olup bu hobiyi hakkıyla yapmaya çalışanlar için her dakikanın ve emeğin önemi büyük.
Toparlayacak olursam, yukarıdaki saydığım nedenlerden ötürü bu işi uzun yıllar keyifle yapabilmek, tam olarak hakkını verebilmek için profesyonel bir kırıcı kullanmanızı öneriyorum. Ben ilk denememi mini baharat öğütücüsünde yaptım kaç saat uğraştım hatırlamıyorum ve mayşeleme verimliliği baya düşüktü.
Özetle, alacağınız profesyonel makineler verimlilik artışı ve zaman tasarrufu ile kendini amorti edecektir. Doğru kırılmış malt ile % 5-10 gibi verimlilik artışı sağlanabilir, yani daha az malt ile aynı miktar bira elde edebilirsiniz. Zamanla bu tasarruf, kendi parasını çıkacaktır. En önemlisi de bu hobiyi hakkıyla ve zahmetsizce yapabilmenizi sağlayacaktır.

6 Beğeni