Lion Bite Sanitasyon Çözeltisi

Bira Burada sitesinde satışa çıkan yerli sanitasyon çözeltisi. Starsun’a alternatif yerli bir ürünün çıkması sevindirici. İlk siparişime ekleyeceğim. Deneyimlerimizi buradan paylaşabiliriz.

5 Beğeni

Komik bir şekilde yılların starsun’ına :poop: atılarak, “en iyisi bu” diye tanıtımı yapılan ürün.

2 Beğeni

Yüzeyi fırça, bez yada sünger ile ovalayınız. Püskürterek uygulama yaptığınız taktirde
etrafta bulunan tüm gıda maddelerini ortamdan uzaklaştırınız yada üzerini örtünüz. Silme,
püskürtme yada daldırarak uygulanması halinde LION BITE – A en az 1 dakika yüzey ile
temas Halinde bulunduğundan emin olun ve ardında hava ile kurumaya bırakın.

Bu mudur yani StarSan’a alternatif.

1 Beğeni

Bir laf var ya hani;
Yersen :grinning:

En son ne zaman satinaldim hatırlamıyorum starsani. Şu hobide en az maliyetli, en az kafa karıştıran ürün sanırım starsan. 1 adet alıyorsun yıllarca kullaniyorsun, bitmiyor yani ben bitiremedim. Bu sebeple alternatifine hiç gerek yok.

2 Beğeni

“En iyisi bu” kısmını göremedim ben. Gayet basit ve net bir açıklama. Diğer dezenfektan ile aynı kullanım talimatına sahip. Ekstra bi abartı kısmı da yok. Bi şeyler atma ya da yersen durumu da göremedim.
Ayrıca “en iyisi bu” diyebilir de. Kimse yoğurdum ekşi demez, bundan da önemlisi başkalarının yoğurdu ekşidir de dememiş. Hayır diğerini bulabiliyorsanız diğerini ya da alternatiflerini alın.
Benim bitmek üzere, malum şahıstan alacağıma bunu alırım.

1 Beğeni

Üreticisinin facebookta milletle “üst seviye hitabet saygısından”! taviz vermeden yazdıklarını görürseniz, demek istediğimi anlarsınız.

Facebook kullanıcısı olmadığım için bakamıyorum şu an. Alıntı yapabilirseniz sevinirim. Neden böyle bir savunma geliştirdiğini de merak ettim.

Silmeseydi seve seve paylaşırdım.

Neyse alana mani olmayalım.
Hayırlı işler, bol güneşler. :raised_hand_with_fingers_splayed:t2:

Merhaba,

biz açıklamada dediğiniz şekilde bir ifade kullanmadık, bu şekilde anlaşılacak bir ifade de kullanmadık. Linkteki açıklamada böyle bir şey yok.

Başka platformlarda böyle bir ifade kullanıldı ise bilmiyorum. Ürünün üreticisi değiliz, satışını yapan kanallardan birisiyiz.

Starsan bizim de kullanmış olduğumuz bir ürün. Hatta bazı videolarda biraz fazlaca adını andığım için reklamını yapmakla bile itham edildim.

Üstte yer alan link bizim sitemize gittiği için açıklama yapmak istedim.

İyi günler.

9 Beğeni

Belirttiğim gibi “üreticisinin” yaptığı yorumlardı, sizi ve satış kanalınızı kastetmedim. :beer:

1 Beğeni

Ürünün msds raporu starsan ile aynı. Sadece starsan’da %10 izopropil alkol de mevcut. Bence kullanılabilir bir ürün. Ayrıca üç kafadar denemeden ve güvenmeden bu ürünü satmaz diye düşünüyorum.

1 Beğeni

MSDS’leri aynı değil. Zaten MSDS’i de firmalar kendileri hazırlıyorlar bildiğim kadarıyla. Yani A koyup, B var yazsan kim denetliyor o da ayrı bir mevzu.

Gelelim içerik farklarına, sadece izopropil alkol farkı yok. Dodesil benzen sülfonik asit yerine lineer alkil benzen sülfonik asit kullanılmış ve üretici bunu star sandan kanserojen maddeyi çıkardık, daha iyisini yaptık v.s. diye kendi ürününü tanıtıyor ve stan sanı bokluyor. Ayrıca dodesil benzen üzerinden yürüyerek star sanın Amerika’da yasaklı olduğunu falan uyduruyor bir tarafından. Türkiye’de 1989 yılında deterjanlarda dodesil benzen yerine daha çevreci lineer alkil benzen kullanılmaya başlanmıştır. Üretici de sanki yeni buluş yapmış gibi 1989’da Türkiye’de deterjanlara uygulanan olayı, star sana uygulamış sözde. Sözde diyorum çünkü star san other compositional information is considered a trade secret (ticari sır) diye açıklamadıkları farklı içeriklere de sahip.

Ayrıca star san çeşitli sertifikalara da sahip bildiğim kadarıyla. Bu yeni ürünün bir sertifikası yok. Star san uzun yıllardır Avrupa ve Amerika’da kullanılıyor ve vadettiği işi yapıyor. Yeni ürünün testi ise üreticinin “ekipmanı bununla temizledik bira yaptık, bira bozulmadı” demesinden ibaret.

Tamam yerli üretime desteğimiz tam ama öncelikle ürüne gerekli sertifikalar alınmalı ve test yaptırtılmalı güvenilir kuruluşlara. Bir de ürünün sahibi bana göre kafayı yemiş gibi davranmayıp, yalan yanlış şeyler uydurmayıp, daha az itici olabilir.

2 Beğeni

Cengiz dev’in itici yada alkollu oldugu zaman ters ters konusmasi adamin beceriksiz oldugu anlamina gelmiyor ayrica bu ürünü cengiz dev’in yaptigina inanmiyorum starsan’i bir kimya firmasina sundu bu firma da bu ürünü uretti ayrica ayni ürünü yaparsaniz soluğu mahkemede alirsiniz ben mal iyi kötü demiyorum ancak dezenfeksiyonu saglikli en iyi sekilde starsan yapar baskasi yapamaz da diyemeyiz dememeliyiz ayrica yerli uretim ürünleri biz yerden yere vurdukca iyi mi yapiyoruz tartisilir. Ayrica msds firmalari baglar icerik dogru degilse yine solugu mahkemede alabilirsiniz bu kimyasal maddeler altin mi ki icerige birsey koyalim ama icerige baska yazalim. Hiçbir kimya firmasi bu riske girmez sonunda binlerce lira ceza var çünkü

1 Beğeni

Mevcut durumda demek zorundayız. Ne sertifika var, ne yaptırılmış bir bakteri testi var, elde hiçbir şey yok. Verirsin parasını, üniversitede gıda mühendisliği ya da mikrobiyoloji bölümlerinden birine, yaygın 5-10 çeşit bakteri, mantar üzerinde uygulatır testini yaptırırsın, o zaman deriz ki en azından sanitasyonu yapıyor. Bu sebeple şu an için elimizdeki en güveniliir, en iyi sanitasyon maddesi star sandır.

2 Beğeni

Kesinlikle @pegasx seninle aynı fikirdeyim. Starsan en iyisi !

2 Beğeni

aynısı starsan’ın üzerinde de yazıyor.Yerli bir alternatif olması güzel ama şimdilik starsanla devam etmeyi düşünüyorum çünkü starsan’ın maliyeti beni rahatsız etmiyor kullanıp memnun kaldığım da bir ürün ha olurda piyasada hiç bulamazsam ne bulursam ona yönelirim tabi

1 Beğeni

Siz önce bu ürün Facebook tanıtımı yapılırken starsana afedersiniz içerik ile ilgili atılan … u görseydiniz. İçerik bakıyorsunuz eleştirdikleri kimyasal var. Komik geliyor. Üzgünüm millet olarak zaten ilk yola çıkışımız rakibi karalamak üzerine kurulu ama gelinen nokta kopya :disappointed:@Aykut

2 Beğeni

Onu bilmiyorum hocam görmedim.Şimdi pazarlama açısından bakınca kendi ürününüzü övebilirsiniz bu normal rakiplerimizden farkımız şu bu diyebilirsiniz ama marka vererek yaptılarsa bunu yanlış yapmışlar hele ki dediğiniz gibi farkımız şu kimyasalın bizde olmayışı gibi bir iddia ile ortaya çıkıp içerisinde o kimyasalı bulunduruyorlarsa bu zaten direk olarak kendi ayaklarına sıkmaları demek :slight_smile:

1 Beğeni