Kurulmuş Kitlerin Listesi ve Değerlendirmesi

Merhaba arkadaşlar bu kit olayı bundan sonrada devam eder mi etmez mi bilmiyorum ancak şu ana kadar kurmuş olduğum kitlerin ve güncel olan listeyi sizlerle paylaşmak istedim.
Kit dökümanı.xlsx (433.0 KB)

2 Beğeni

üstad geçen gün sizin bu exel listesini indirdim, yüksek puan alanları farklı renk vs yapıp kaydettim ve bir kılavuz olarak kullanıyorum. tek kötü yanı, bir birasever olarak çok fazla kite yüksek puan vermişsiniz hangisini deyecegimi şaşırıyorum… :slight_smile:
elinize sağlık…

Emin olun damak zevkim iyidir çevremde de bu şekilde bilinirim. Denemeleri yaparken görüldüğü üzre düşük puan verdiklerim de var… Damak zevki elbette kişiden kişiye değişir de yüksek puan verdiklerimin sizinde beğeneceğinizi umuyorum… Umarım devam ederde bu hobi liste uzar gider…

kit alışverişi sorununu çözebilirsem sizin puanlar güzel bir yol gösterici olacak… oaked Rum ale ile stout lari gözüme kestirdim bile…

Evet az çok fikir verir diye düşünüyorum… Bu arada liste güncel. Kalın sağlıcakla…

1 Beğeni

Güncel…
Kit dökümanı.xlsx (433.1 KB)

2 Beğeni

Güncel…
Kit dökümanı.xlsx (433.1 KB)

2 Beğeni

Harika çalışma, şu an tedarik edilemese de çok iyi bir klavuz kit biraciligi için

1 Beğeni

bütün kurduğum kitleri (en azından şuan için) paylaşmayacağım ancak Muntons Oaked Ale Bira Kiti ile ilgili bir iki şey yazmak istiyorum.

3,5 haftalık mayalanma ve yaklaşık 20-25 günlük şişede bekleme döneminden sonra bu aralar sanırım tadı oldukça oturdu. başlarda düşük gazlı olduğu için beğenmeyeceğimi düşünmüştüm. zaman geçtikte daha fazla gazlanmasa da tadı o kadar güzel oturdu ki şuan çok keyifli şekilde içiyorum.

yapımı sırasında ufak bir hata yaparak meşeleri kaynar su yerine, 23 lt’ye tamamlanmış oda sıcaklığındaki suya attığım için aroması çok yansımamış ancak genel anlamda birayı beğendim.

bir kere daha biranın oturması için sabretmem gerektiğini öğreten bir kit olsa da ufak denemeler için hep dürtülüyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Güncel…
Kit Dökümanı.xlsx (433.4 KB)

3 Beğeni

Güncel değerlendirme ve sonuç kısmını daha sade hale getirdim.
Kit Dökümanı.xlsx (433.5 KB)

4 Beğeni

Merhaba arkadaşlar güncel listeyi yükleyemiyorum. Hata veriyor neden yapar acaba? Epeydir böyle ara ara deniyorum hep aynı hatayı veriyor.

Kit Dökümanı.xlsx (433.5 KB)

Ben yükleyince problem çıkmadı. Xls ve xlsx gönderim izni var.

Size atayım güncel olanını da bakın bir isterseniz. Teşekkürler. Pm

Haydaa pm den den olmuyor gerçi olsa buradan olur demi bu da saçma oldu :slight_smile: %100 e gelince şöyle bir uyarı veriyor ve yükleme olmuyor.

Sorry, the file you are trying to upload is too big (maximum size is 4096KB).

Türden değil boyuttan kurtarmıyormuş. İsterseniz google drive gibi bir hizmet kullanın.

O kadar okumadım ben :slight_smile: bunun boyutundan ne olacak ki o kadar hd fotoğraflar atıyoruz yüklüyor da neyse…

Bugüne kadar 433 KB dosya gönderiyormuşsunuz, birden 4 MB’a nasıl çıktı ki? Daha önce gönderdiğiniz dosyaların 10 katından bahsediyoruz. Bir dosya limiti olmak zorunda ve 4 MB çok bile. Tamam flu olmasın :slight_smile: ama aşırı kaliteli fotoğraflara da ihtiyacımız yok sanırım.

Seni bekliyoruz Hüseyin Kveik konuşmak için

Bilmiyorum ki sadece yeni kitleri aldıkça kurdukça ve tadım yaptıkça ekliyorum. Onun dışında bir şey yok yani bende anlamadım gerçekten :slight_smile: tek yaptığım içeriği güncellemek onun dışında başka bir veri yok ama demek ki boyutu yükseltmiş bir şekilde sağlık olsun diyelim :slight_smile: