Kontamine hikayeleri

1.5 yıl… onlarca kurulum… litrelerce bira… Yoğun dikkat… bu akşam ilk bozuk biramızla karşılaştık. Şoku atlatınca detaylı yazacağım. Bu arada bu başlık burada dursun. Kimlerin, hangi biraları, nasıl enfekte oldu?

2 Likes

27-28 derecelerde mecburiyetten eski tip kovalardan birini 5 hafta şişeleyemedim. Streç filmle de düzgün saramamışım. Sonuç: ilk enfeksiyon. Fotoğraflardaki yeşillikler şerbetçiotu. Kapağı açmaya üşenip, hava deliğinden atmıştım, o yüzden enfeksiyonu otları atmadan anlayamadım :slight_smile: Daha önce de bu fotoğrafları tartmışmıştık, pellicle olduğunu düşünmüştük. IPA ile karıştırarak içtik, bitti gitti :slight_smile: Başka da enfeksiyon yaşamadım.

4 Likes

Geçmiş olsun. Her türlü içilir mi yanı… tadı da biraz tuhaf ama… bizim herşey mükemmel idi. Şişeler temiz herşey pırıl pırıl… kesme şeker hariç herşey sanite olunca şekerden mi oldu ki diye düşünüyoruZzz

2 Likes

Diğer şişeler nasıl? Hepsi açarken köpürüyor mu? Şişelemeden önce ölçüm almış mıydınız?

2 Likes

Tabi hijyen ve ölçüm takıntımız var. Kovada 17gun şişede 10. 2 şişe açtık 2si de köpürdü. Tadı da bozuk sanki… :persevere::persevere::persevere:

1 Like

1 Like

Ben daha hiç karşılaşmadım ( tahtaya vurma sesi) inşallah karşılaşmamda

4 Likes

kit ve tam tahıl en az 20 kurulum yaptım ve başıma gelmedi henüz. kurulum esnasında kovayı musluk suyu ile çalkalıyorum. sadece şişeleri bardağa doldurduktan sonra çalkalayıp dolumdan önce starsunlıyorum.
Açıkçası pek önem vermiyorum arındırmaya; belki de ondan başıma gelmedi. :slight_smile:

4 Likes

@ers abinin daha önce yazdıklarından:

Bira, bilinen hiçbir patojenin barınmasına izin vermiyor, dolayısıyla tadı ve kokusu iyi bira enfekte olsa bile sorunsuz tüketilebilir.

Yani içerken çok rahatsızlık vermiyorsa enfekte bira içilebilir. Tat ve koku hakkında bilgi verebilir misiniz? Mesela, yeşil elma, bigbabol sakızı, metalik veya kan tadı, ekşilik, sirkemsi bir koku, bunlardan herhangi biri var mı? Benim karşılaştığım enfeksiyonda aşırı gazlanma yoktu, sadece yüzeyde pellicle ve kan tadı vardı. IPA ile karıştırarak o tadı baskıladım ve içtim hepsini.

Enfeksiyon durumunda en önemli konu şişede aşırı gazlanmaya yol açıp açmadığı, malumunuz şişeler bomba gibi patlıyor. Sizde de aşırı gazlanma görünüyor. Kit kurduğunuzu düşünüyorum, bu sebeple tam tahılda oluşabilecek aşırı gazlanma olasılıklarını geçiyorum. Bu durum enfeksiyondan mı kaynaklanıyor yoksa erken mi şişelediniz ya da fazla şişeleme şekeri var mı bilmek lazım. Şişelerin üstüne kalın bir örtü örtün. Ve patlarsa kolay temizleyebileceğiniz bir yere taşıyın şişeleri.

Eğer enfeksiyon varsa fotoğraflar biraz yardımcı olabiliyor ama yine de anlamak zor. Aceto, lacto, pedio, pellicle, brettanomyces acaba hangisi diye düşünüyor insan. Sanırım sizin kovada bir problem yoktu. Şişeledikten sonra ortaya çıktı.

Yine @ers abiden bir alıntılama koyalım:

Bu arada benim tecrübelerime göre enfeksiyon ihtimali %1,3 gibi bir şey :slight_smile: Ama enfeksiyon olmayıp, istenmeyen durum oluşması daha olası, oksitlenme v.b. gibi.

6 Likes

Teşekkür:) evet kit. Erken şişeleme yok. Şişeler aynen bahsettiğiniz gibi cevreye zarar vermeyecek şekilde istifli. Şeker oranı da her zamanki gibi. Yani hersey o kadar normal ve düzgün ki enfeksiyondan başka bir ihtimal gelmedi aklımıza. Tadında bir değişiklik var. Lakin belki de biz bu kiti sevmiyoruzdur. Çok emin değiliz henüz:) iyisini içemedim

1 Like

Biz önem veriyoruz ama ilk kez başımıza geldi 18 kit. Bilmiyorum. Şaşkınız.

Dry hop ya da aromalandırma için meyve v.b. var mı? Şişe içerisine nucleation point oluşturacak şekilde büyük parçalar kaçmış olabilir mi?

Lacto konusu gülümsetti bu arada. Tatlı bir uslup.

1 Like

tabi benim başıma gelmeyecek anlamı taşımıyor yazdığım. kova kapağını her açışımda ufak da olsa tedirginlik oluyor ya kontamine olduysa diye.
Görünürde olursa da süzüp şişelemeye cesaret edemem. muhtemelen dökerim.

1 Like

Evet o heyecani hepimiz biliyoruz :slightly_smiling_face:

1 Like

Her ev biracısı bir gün bunu tadacaktır mottosu umarım seni teğet geçer :joy: biz de beklemiyorduk

1 Like

Benim ilk tam tahıl biram, damacana içerisinde volkan gibi köpürmüştü…Buzdolabı kapısını açtığımda yaşadığım şaşkınlığı anlatamam. Zannedersin Vezüv’ün İstanbul şubesi:))))

2 Likes

Herşeyden önce geçmiş olsun. Olur böyle şeyler deyip geçin. Şişelerden birini üç gün buzdolabında bıraktıktan sonra açıp lavabonun içine yerleştirin ve köpüğün kesilip kesilmediğine bakın. Kesiliyorsa, muhtemelen enfeksiyon değildir. Kesilmiyorsa, asıl sorununuz belirtildiği gibi potansiyel şişe bombası. Aslında tad ve koku iyiyse sorun yok diyebiliriz. İçeride kalan mayayı öldürmek herşeyi çözer. Dikkatlice pastorize edebilirsiniz.
Tekrar geçmiş olsun.

5 Likes