Kızlarımız ve Oğullarımız

Hepsi bizim canımız… Varlıkları bizim için çok değerli ve bir şekilde onlardan uzak kalınca çok özlüyoruz.

O zaman buyrun…

Bu Misty… Benim kızım… Bazen akşamları da uğrasa da her sabah mutlaka gelir, yorganın altına girer, uzun uzun sevdirir kendini. Aslında beni sevdiğinden değil de, kalkayım işe gitmeden ona mama vereyim diye yapıyor.

Bu Suki… Benim kızım değil. Kucağıma her alışımda sanki bir tür işkence yapıyormuşum gibi davranıyor ama çok seviyorum onu da. Tam bir sevgi delisi.

Bu Aslan. bu yakışıklı oğlan üç dört hafta kadar önce buldu beni, bizim evin kapısının önünde. Tabii ki dayanamayıp mama vermeye başladım. Nasıl sevgi dolu bir kedi anlatamam. Mama veriyorum, bakmıyor bile. Tek istediği sevilmek. Bizim eve girmek için çok çabaladı ama veterinerin söylediği kadarıyla tedavi edilmesi pek de mümkün olmayan bir virüs taşıyor ve oğlumun da alerjisi olduğu için erkek kedi almamıza imkan yok.

Üç gündür kayıp kendisi ve çok merak ediyorum. Siteyi ayağa kaldırdım, galiba bizim komşulardan biriyle takılmaya başlamış. Pis şey…

Peki ya sizler?

15 Likes

Ya bi de bu kızım var ama fotoğrafına bakmak bile içimi acıtıyor.

Çika eve aldığımız ilk kediydi. Üç dört veteriner elinde canı çıktı kızımın ve geçen sene Mayıs ayında, henüz 10 aylıkken aramızdan ayrıldı. Kendimi hep sorumlu hissettim ve elimden gelen her şeyi yapmış olmama rağmen nasıl üzüldüğümü anlatamam…

8 Likes

Ben bu konuyu boğarım ama :blush::blush::blush:
Vanilya 12 yaşında. Namı diğer ihtiyar delikanlı. Dişi diye almıştım ancak 6 aylıkken erkek olduğunu farkettik adı o yüzden vanilya kaldı :blush:
Before

After

Kimyon 4 yaşında. Sokağa hainler tarafından terk edilmişken viyak viyak sesini duyurdu bana. Iyi ki de duyurmuş. Bize 2. evlat, vanilyaya hayat arkadaşı kardeş oldu.

Before

After

Devamı ve daha fazlası için instagram: vanilyalikor :sweat_smile::sweat_smile:

8 sene tek kedi bakmış biri olarak diyorum ki, yapmayın. Tek kedi bakmayın. En az 2 kedi bakın. 8 sene ben vanilyaya yazık etmişim. Kimyon geldikten sonra bambaşka çok mutlu çok hareketli bir kedi oldu. Evlat bunlar yaa…

11 Likes

Bu da bizim kızımız portakal :tangerine: kendisi 13 aydır bizimle yaşıyor. 6 yaşındaki kızımın en yakın arkadaşı, aralarına kimse giremez :slight_smile:

13 Likes

Bu da benim oğlum çakıl… 4 yasinda. Huyu tüyü kaprisi oburlugu cekiliyor cünkü evlat

15 Likes

Vanilya da Kimyon da pek şeker.
Potakal’ın güzelliği ayrı.
Çakıl tam bir efsane.

Hepsini bahtı açık olsun her daim.

@Djindemir Hanım, @Aylin Hanım’ın sözlerine kulak verin derim.

Bizde de iki kedi birey var evde ve herkesin kafası rahat. :slight_smile:
Bence de çok fark var, tek kedi ile iki kedi arasında.

3 Likes

Kesinlikle haklısınız, bizim de öyle bir planımız var. Evde yalnız kalıyor gündüz, sıkılıyor diye çok üzülüyoruz. Uygun bir damat bulup, bebişlerimiz mi olsa diyoruz. Ama ona da karar veremedik

1 Like

Bir aralar çok gündemdeydi, Shorthairlerin mi, foldların mı genetik bir rahatsızlıkları olduğu, hatırlar mısınız bilmiyorum. İki türü çok karıştırdığım için emin olamadım. Bence bebek düşünüyorsanız o konuyu iyice bir araştırmanızda fayda var.

Bebek fikrini biz de çok düşündük ama bir hafta kadar önce ikisini de kısırlaştırdığımız için o ihtimal devre dışı şu an. Sokakta güzel bir yuva bekleyen çok güzel kediler var, yeni bir ufaklığa yuva olmayı da düşünebilirsiniz bence. :slight_smile:

2 Likes

Scottish fold :disappointed:

1 Like

Sahiplenmeden önce de sonrasında da bu konuyu çok araştırmıştık. Bu kedilerde genetik rahatsızlık olduğu doğru, kendi içlerinde çiftleşmemeleri de gerekiyor bu da doğru ama son zamanlarda özellikle ülkemizde algısının yapıldığı kadar değil. Netice de dikkat edip bilinçlenmek önemli:)
Evimizin dışında(bahçede) baktığımız canlarımız var ama sağlık sebeplerinden eve alamıyoruz:(

2 Likes

Hepimiz çok seviyoruz, orası belli.
Ve bizlerin yanında olduklarında da mutlu yaşıyorlar.
Keşke bu ülkede yaşayan daha çok insan onlarla birlikte olmanın nasıl güzel bir şey olduğunu anlayabilse de zaman zaman içimizi en derininden acıtan saçma sapan şeyler olmasa.

Neyse, hepimizin tüylü dostlarına uzun ve sağlık bir yaşam dileyeyim…

1 Like

Katılıyorum size, sonuçta siz üretici değilsiniz, önemli olan bir can olarak beslemek, evlat yapmak… Koşullarınız uygun olursa muhakkak ikilemenizi tekrardan tavsiye ederim ama :slight_smile:

1 Like

Bu, tam 17,5 yıl önce sevgili kızım Fitnat ile koyun koyuna uyurken

Bu da geçen yılki hali. O benim benekli burnum, dik kuyruklum, yeşil gözlü sevgilim.

Bu da Latte. Fitnat’a söylemeyin ama onu da çoook seviyorum.

13 Likes

Yahu kedisiz internet mi olur? ben de ne eksik diyordum:))
Aman şaka ha sonra linç yemeyelim, çok güzel konu olmuş çok da güzel olmuş:))

3 Likes

Hocam iyi güzel de benim löpgöt başka kedi sevmiyor. (Normalde pek insan da sevmiyor ama ben mama verdiğim için benimle arasını iyi tutuyor.) Başka kediyi gördüğü zaman bile içinden ejderha çıkıyor kızın. Köpekler ile nötr. İnsana nasıl davranıyorsa köpeğe de öyle.

4 Likes

İstisnalar kaideyi bozmaz diyebilirim bu noktada sadece :slight_smile: Yalnız bizimkiler de pek çabuk anlaşamadı. Kimyonun omurgada kırık vardı ve belden aşağısı tutmuyorken tanıştılar ona rağmen o şekilde kavga ediyorlardı. 1 ay içinde değişim tamamlandı, kavgalar oyunlara dönüştü. Tabi söylediğiniz de doğru kimi kediler yanlarına yeni kedi/köpek hatta doğan bebeği bile kabullenmeyebiliyorlar. İnsan gibiler hepsi birbirinden başka karakterde. :smirk_cat:

5 Likes

Abi yalnız ismi fenaymış :grin: Verdiğin isme tepki olarak böyle davranıyor olmasın? Bana da böyle deseler kendi türümü geçtim tüm canlılarla aramı bozardım.

3 Likes

Omurgası kırık bir kimyoncuk alındı eve öyle mi? Gözlerim yaşardı resmen. Deli misiniz siz, eve biblo alır gibi en güzel kedileri almak varken sokaktan kedi… üstelik belden aşağısı tutmuyor… olacak iş değil canım, tck tck tck… sanki canları var.

Şaka bir yana, herşeye rağmen hala iyi kötü yaşam sevinci varsa işte böyle şeyler duyduğumuz için var. Teşekkürler. Başka diyecek birşey bulamadım.

5 Likes

Teşekkür ederim ersoy abi ve mutlulukla belirtmek isterim ki şu an 6.5 kiloluk bir azman. Sapasağlam tedavi gördükten sonra iyileşti kuzum. Kırık ödem yaptığı için geçici bir felçli dönem yaşamış. 4 sene geçti üzerinden. İnsanlar kudurukluğunu görünce eskiden felç geçirdiğine inanamıyorlar. Bütün yavrularımıza sağlık ve bizimle geçirecekleri uzun yıllar diliyorum :pray:

6 Likes

Bir miktar da tebessüm bırakayım şuraya…

Azman kedi kimyon;

Ve konuşan kedi vanilya;

3 Likes