Kim, nereden, ne yapar

Günaydın herkese,

26 yaşındayım. Lüleburgaz’lıyım ben de (üj bej forever) gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisiyim. Tulza’da çalışıyorum 2 yıldır Kadıköyde yaşamaktayım. Ev biracılığını 3 - 4 yıldır yapıyorum ekseriyetle kit kuruyorum bunun yanında meyve şarapları yapıyorum. 50 litrelik bir çay kazanı modifikasyonuna girdim ufak tefek tam tahıl eksiklerimi tamamlıyorum bu hafta sonu ikinci tam tahıl kaynatmamı yapacağım.
Çiftçi bir aileden geliyorum Lüleburgaz’ın Çengelli köyünde buğday ve ayçiçeği tarımı yapıyoruz. Ayrıca çift sıralı arpa yetiştiren arkadaşlarım da var onlardan sezonda aldığım numunelerle malt yaptım bir miktar onu da deneyeceğim. İlgililere sezonda kaliteli buğday ve arpa gönderebilirim.
Aynı zamanda köyde bahçemizde şot yetiştirmeye de başladım 3 rizomla başlayan serüveni bu yıl biraz daha büyütmeyi planlıyorum. Ultra tam tahılın gücü adına gelecek yıl güzel biralar yapma niyetim var.

Forumu uzun zamandır takip ediyorum arada yazıyorum hepinizi seviyorum.
Saygılarımla,

11 Beğeni

ooo aganı oşgeldin beya, +1 üjj bejj daha yazdık listeye :smiley: çengelliyi biliyorum, bize köye yakın değil ama çevre köylerden. Yurtbeklerden’im bende, kılıçlar’a çok yakın 6-7km civarı, aynı şeklide çiftçilik yapıyoruz bizde. Köyde kimsede 2 sıralı arpa daha göremedim, şanslıymışsınız aslında 3-5 donume ekip satılabilir bizim gibi biracılara, 2 liradan satsak, buğdayı gündendiyi bırakıp butun tarlalara ekeriz :smiley:

Ooo neler neler
In flames
At the gates
Death
Katatonia
Amorphis
Arch enemy
Kataklysm
Sepultura
Hypocrasy
Aralarda başka çaldığımız şarkılarda oldu cranberries zombi yi brutal yaptık o baya tutmuştu

1 Beğeni

vayy vay :smile: \m/

hocam, tarif sır değilse ekşi maya ekmeğinizin tarini paylaşabilir misiniz acaba? Forumda daha önce bira mayasından hamur işi yapanlar vardı, ekmeğe de el atsak fena olmaz :slight_smile:

4 posts were split to a new topic: Ekşi Maya İle Ekmek Yapımı

O zombieye de brutal çok yakışır ama :smiley: Liste çok güzelmiş, canlı dinleyebilseymişiz keşke sizi. Ama şu an değil şu yazdıklarınız iki Pearl Jam çalan yer bulamıyoruz malesef. İstanbul’da dorock taksimde Gojira, Allegeon gibi güzellikler çalıyorlardı dinlama her zaman da gidilemiyor işte :confused: orası da kapanmış diyorlar zaten.

1 Beğeni

Bi oud bruin kiti in tortusuyla yapmıştım ben de, çok güzel olmuştu ama sonradan üşenmeye başladım. Yeniden başlayacam sanırım =)

1 Beğeni

Ben de Trakya kökenliyim. Tam 25 yıl önce Trakyadan ayrıldım. Yaz aylarında ana baba evinde zaman geçirmeye çalışıyoruz, ufaklığın o kültürü de bilmesini istiyorum. Akraba ilişkilerimiz de iyi ama aile ve akraba haricinde neredeyse hiç ilişkim kalmadı.

Şu yukarıda geçen muhabetlere yorum olarak: biraburada ve butikbira Thracian (Trakyalı) diye bir arpa markası satıyor. Yani bizim Trakyada neden yetişmesin ki? Bilecik’in şerbetçiotunu da alırız yerli bira yaparız. Neden olmasın?

3 Beğeni

Selam ben Tolga. Bodrum’da oturuyorum burada mimarlık ofisinde mimar olarak çalışmaktayım. Bugün tam 1 senedir evde bira yapmaktayım. Bu sürede bira, turşu, kamboçya çayı fermante ne yapabiliyorsam denemeye çalıştım. Çok zevli bi hobi:)

7 Beğeni

Merhaba, ben nevzat. Adana’da yaşıyorum. Doktorum, 6 yıl önce bira yapmaya başladım. O zaman kit olmadığından direk tam tahılla başlamak zorunda kaldım, hatta weissbier için kendi buğday maltımı yapmak zorunda kalmıştım ülkemizde olmadığı için :slight_smile:. Uzun süredir forumu okuyorum ama aktif olarak katılmadım, (facebooktaki eski ev birası grubunun dağılmasını hatırlayan var mı? :smiley:) yakın zamanda jet30a geçtim. Şerbetçiotunun hastasıyım, koyu bira eh işte diyebilirim. Saison: :drooling_face:

13 Beğeni

Merhabalar, ismim Bayram. İzmir’de oturuyorum. Yazılımcıyım. Evde bira hobisinden 3 yıldır haberdar olsam da bu işe gireli yaklaşık 6 ay oluyor. Bira , şarap gibi fermente içkilerle başladım. Kit biracısıyım. Tam tahıl için çok araştırma yaptım. Evde yapacak zamanım ve imkanım olmadığı gerçeği ile yüzleşmek zorunda kaldım. Kit birasıyla devam ediyorum. Forumları sürekli etmekteyim. Butik biranın forumu ve facebook grubuna üyeyim. Ama henüz atılmadım lakin pek giresim de kalmadı. Forum inanılmaz sıkıcı. İnsanlar aynı şeyleri sorup duruyor. Aynı soru farklı kelimelerle defalarca soruluyor. Bu forumu keşfettim. Buradaki sohbetin , paylaşımın ve kültürel seviyenin daha yüksek olduğunu farkettim. Her şey konuşulabildiği için daha geniş yelpazede konuları okuyabildiğimi gördüm. Buranın müdavimi oldum denebilir. Takip ettikçe ufkumun genişlediğini söyleyebilirim. Tabi aynı zamanda bira rezervim de genişledi. Şimdilik yapmaktan çok okuyorum. Daha fazla tecrübe kazandığımda gerçek şarap yapmayı çok istiyorum. Ayrıca benzer kafada insanlarla aynı ortamda bulunmak ve sosyal etkileşimde bulunma fikrini gayet çekici buluyorum. Gördüğüm kadarıyla eğlenceli, sıcak ve arkadaşça bir ortam ve böyle ortamların eksikliğini ara ara hissediyorum. Umarım yeni yeni tecrübeler ve arkadaşlar edinirim:)

12 Beğeni

Hoş geldiniz, forumumuz -20 karakter limiti haricinde- güzeldir. :slight_smile:

5 Beğeni

O kadar kusur kadı kızında da olur:) En azından burada “kitin yanında küfür ettim acaba çöp olmuş mudur?” ya da “kiti kurdum. 30 sn oldu hava çıkışı başlamadı. acaba çöp mü oldu?” gibi sorular yok. İnsanlar okumayı ve aramayı biliyor.

7 Beğeni

Merhaba, bb forumundan insanların kovulma durumlarını okuyunca takibi bıraktım, sonra bu forumu keşfettim, uzun bir süredir forumu takip ediyordum, sonunda neden kayıt olmuyorum ki dedim :slight_smile: İstanbul’da yaşıyorum, bir üniversitede arge mühendisi olarak çalışıyorum. 2 yıldır kit biracılığı yapıyorum, motosiklet sürücüsüyüm.

10 Beğeni

Selam arkadaşlar. Berk ben Antalya da yaşıyorum. Ben de kit biracılığı ile uğraşıyorum tt için hem evde yer yok hemde vaktim yok ama tam otomatik makine alırsam geçmeyi düşünüyorum. Valla çocuk olunca uğraştığım tek hobi ev biracılığı kaldı ve geceleri vakit kalınca kitap okumaktanda keyif alıyorum. Bb den alışveriş yapıyorum memnunumda ama forum çok fena hakkaten. Arkadaşımın dediği gibi hapşırdım bozulurmu vay anasını hava kilidinde aktivite yok çöp oldu bira gibi şeylet var sürekli. Hor görmüyorum kimseyi tabiiki ama klasik bizim insanımız dolu, okumak yok ataştırmak yok direk soru sorup cevap alma peşindeler. Saygılar hepinize iyi günler.

6 Beğeni

Tuborg malta benzeyen biraları nasıl yapabilirim tarzı soruları bıraktığınız anda 3019 yılına ışınlarlar malum forumdan. anasayfa reklamında var, 2 hafta kova, 1 hafta şişe, içime hazır. o müşteri kitlesi lazım onlara, sorguladınız mı bitersiniz :wink:
Tabii bu arada hoşgeldiniz…

2 Beğeni

Çoğumuzun ortak derdi sanırım :slight_smile:
Bira yapabilmek için 3+1 ev arıyorum bir aydır :smiley:
Hoşgeldiniz!

1 Beğeni

Hoşbulduk. Şu an evin bir kısmını kasaydı şişeydi zaten işgal ediyorum. Aralara sıkıştırdığım için göze batmıyordu. Geçen hafta boş şişe veren arkadaşlardan 4 kasa aldım ve gerilim hafif yükseldi:) Benim ev 3+1 ama her odanın işlevi var. Tamamen ele geçirmem güç. 1 insan + 1 kedi = 2 tane çocuk var ayrıca. Zor maalesef. Önümüzdeki yıl üzüm şarabıyla işleri yaymayı düşünüyorum. Şaraplık üzüm bulsam düşük miktarla belki bu yıl başlayabilirdim ama kaçtı sanırım.

3 Beğeni

herkese merhaba ben Andaç Kocaeli’nde yaşıyorum. mümessillikle uğraşmaktayım. yaklaşık 8 sene önce üniversitede öğrenciyken bira yapmaya karar verdim fakat o zaman malt bile bulamamıştım, marketler mi gezmedim, mısır çarşısına mı gitmedim, baya bir uğraşmış sonra da vazgeçmiştim. bir kaç sene önce yapım kitlerini görünce heyecan tekrar alevlendi. kısmet bu zamanaymış ilk kitimi yeni içiyorum. bizim ailede hobinin dibine vurmak gelenektir ikinci kiti kurmama ragmen tam tahıl için gerekli ekipmanlar listelendi bile çay kazanı ile bu işe girişmeyi planlıyorum. ilk denemem kendime özgü bir neipa olacak kazanı alabilirsem, alamazsam bir iki kit daha idare edeceğim gerçekten forum çok bilgi dolu aramayla çok şey öğrendim. sanırım eskiden biraz daha aktifmiş bizde daha canlı olması için gerekli katkıyı sunmaya çalışırız.

5 Beğeni