Kim, nereden, ne yapar

İnsan insana her zaman her yerde lazım cümlesinde yola çıkarak… Kimiz, hangi şehirdeyiz, mesleğimiz nedir genel bir bilgi verelim istedim. Artık kabaca tanışıyoruz ama foruma yeni katılacaklar için de bir konu bulunsun istedim.

Aylin ben. Gürkan-Vanilya-Kimyon-Aylin Türkeri ailesinin sözcüsüyüm :smile: İzmir’de yaşamaktayız. Ben pırlanta imalatçısıyım. Eşimse enerji sektöründe, bir firmanın rüzgar türbini kanat bakım ve onarımlarını yapıyor. Bisikletçiyiz aynı zamanda.
İzmir’den neye ihtiyacınız olursa (laiklik?), bisikletle alakalı fikir almak istersiniz (eşim epey ilgili ve bilgili), pırlantaya ihtiyacınız olursa (olur mu olur) ya da kedi ve bakımıyla ilgili (kum, mama, sağlık, davranış bozuklukları…) seve seve yardımcı olmaya gayret gösteririz. Evet şimdilik aklıma gelenler bunlar :relaxed:

22 Likes

Madem öyle ben de yazayım.
İzmir Karşıyaka, hatta Bostanlı Dükalığı (Dük’üm ben :stuck_out_tongue: ) topraklarında yaşıyorum. Emekliyim. 87 yaşında (kendisi 86 diyor) bir anne ve 4.5 yaşında bir Pire (pırpır, pilpil, ve löpgöt dediğim de oluyor) ile aynı evi paylaşıyorum.
Son derece seçici olarak İtalyanca <> Türkçe çeviri yapıyorum. Eğitimim fotoğraf üzerine olduğu için yine son derece seçici olarak fotoğrafçılık da yapıyorum.
Gönüllü olarak, WheelChair Dance Project - Tekerlekli Sandalye Dans Projesi adlı grupta dans haricindeki her işe koşturmaya gayret ediyorum.
Toplam 3 bisiklet çaldırdıktan sonra artık bisiklet kullanmıyorum :slight_smile:

21 Likes

İstanbulda yaşamaya katlanan, eski müzisyenlik hayatımı 2010’da bir kenara bırakarak sanayicilik ile iştigal etmekteyim. Bu sene 40. yılına giren aile şirketimizde 2. kuşak olarak katkı sağlayarak sac işlemeden talaşlı imalata, tasarım, projelendirme, üretim şeklinde hayatımı idame ettiriyorum. Aklınıza gelecek satışının kesin olacağına inancınız olan her türlü ürünün üretimiyle ilgilenebilirim. (Hatta bir vakit yaratabilirsem ilerleyen sürede yerli ve milli kaynatma kazanı projesine girmeyi düşünüyorum.) Fabrikamda baktığım zeyna adında akbaş-kangal kırması bir kızım var.
Kampçılıktan baya keyif almaktayım ve bu işte hiç fena sayılmam. Yemek yapmaya bayılırım, elim lezzetlidir. Bisiklet olmasa da motosiklet kullanıcısıyım.

21 Likes

Muğla’da yaşıyorum. Eşimle birlikte Muğla Üniversitesinde çalışıyoruz, 1,5 yaşında bir oğlumuz var. Dağcılık başta olmak birçok doğa sporuyla uğraşıyorum (şimdilerde fazladan kilolarım olmasına rağmen :slight_smile: ) Muğla doğa sporları çeşitliliği açısından bu konuda son derece cömert. Buradaki birçok üyemizle ortak noktamız yemek yapmayı sevmemiz sanırım. Mutfağa ilgisi olmayanlar bira yapımıyla uğraşmaz diye düşünüyorum. Bu anlamda yemekle aram iyidir hem yapıcı hem yiyici olarak. Bunun dışında geleneksel tarımla ilgileniyorum, şimdilik bağ bahçem yok ama çingene tarzı üretim yapıyorum arkadaşların arazisinde.
Bisiklet ve dağcılık başta olmak üzere, dalış, rafting, triatlon hakkında bilgi alışverişi yapabiliriz…

17 Likes

Deniz kıyısında olanların ne bulduğumuzu bir türlü anlamadığı, buralarda benim bulunduğum kadar zamandır bulunanların çok sevdikleri Ankara’dan selamlar.

Mesleği İngilizce öğretmenliği olmasına rağmen, çocuklara yanlış bir şeyler öğrettiği staj günlerinden sonra bir daha kürsüye ayak basmamış biriyim ben. Üniversiteyi bitirdiğim günden sonra önce baba mesleğini devam ettirilip kitapçılık ve yayıncılık yapmaya çalıştım ve yayınevimi batırdığım günden bu yana da editör olarak çalışıyorum.

Her türlü saçma sapan yerde yazım hatası fark etmek gibi çirkin bir kader yazılmış alnıma… Meslek hastalığından muzdaribim yani.

Ayrıca bir yandan da çevirmenlik yapıyorum. Son birkaç yıldır kendimizi kaptırdığımız üretim çılgınlığı çerçevesinde yaptığım çocuk kitabı çevirileriyle, yayınlanmış çevirilerimin 150 civarında olduğunu tahmin ediyorum.

Üniversite yıllarımda başladığım dağcılık, kayak, mağaracılık gibi doğa spoarlarıının tümünü bıraktım. Dalış ve bisiklete devam ediyor sayılırım ve her iki yılda bir en az bir dalış yapmaya ve her yıl da en azından 2 saat kadar bisiklete binmeye çalışıyorum. Yine o yıllarda başladığım fotoğrafçılığa devam ediyorum bütün hevesimle. Motor sporları organizasyonlarında, dans yarışmalarında, hava gösterilerinde ve aklıma her estiğinde fotoğraf çekiyorum. Buradan ulaşabileceğiniz sıkıcı bir Instagram hesabım var.

Hava gösterileri, oldum olası sevdiğim havacılık ve bir diğer hobim olan fotoğrafçılığı bir arada icra etmemi sağladığı için en keyif aldığım organizasyonlar. ŞArtlarım elverdiğince hem yurtiçinde hem de yurtdışında hava gösterilerine katılmaya çalışıyorum. Sivil havacılığın biraz canlanması sayesinde zaman zaman uçuş yaptığım da oluyor ve galiba, havada olduğum dakikalar kendimi en mutlu hissettiğim anlar benim için. Oynamıyor olsam da lotoyu tutturacağım günün hayaliyle yaşıyorum.

Böylesine genç, dinamik, heyecan ve heves dolu, henüz kimseye talebe demeyen biri olmama rağmen Elektrik Elektronik 2. sınıfta okuyan ve Derin isminde, eşek kadar bir oğlum var. Misty ve Suki iki kızım. Bir de dört tekerlekli bir kızım var ve onu da çok seviyorum.

Son birkaç yıldır herhangi bir üretimimim olmasa da arada bir bir şeyler yazmayı seviyorum. Buradan ulaşabileceğiniz bir web sayfam var seyahat yazılarından keyif alıyorsanız, 2008 yılında kızımızla yaptığımız Avrupa seyahatini anlatan BAM Derken başlığı altında yer alan yazılardan keyif alabilirsiniz (ne yazık ki korsan forum teması kullanmak yüzünden birkaç kez hacklendi sitem ve şu an yazıların fotoğrafları yok ve okumak çok kolay değil ama aynı işi 5. defa yapmaya da çok üşeniyorum.)

Tüm yarışmacılara başarılar dilerim.

23 Likes

Aşağı yukarı Boğaç ile aynı şeyler işte. Ankara, Basın Yayın+Hacettepe İngilizce Dil Bilimi, emekli dağcılık (tırmanacak yerlerim ağrıyor artık) bende o göz olmadığına ikna olana kadar fotograf, Bir ingiliz şirketinde geçen ve sağladığı pratik ve edindirdiği dostlar ve tabii verdiği para için minnettar olduğum 6 yıl, kültür fizik, aman, sanata bulaşmadan TV film-dizi çevirmenliği ve şimdi bir kamu kurumunda her iki mesleği de kullandığım bir iş. Tabii ben Bobo’dan daha renkli bir adam olduğum için bunlara ek olarak highend ampli DAC vs tasarım ve yapımı, (Ses sever anlamında audiophilim tabii ama alet değil, müzik dinlerim.) ölçekli gemi modelciliği, cordon bleu düzeyi aşçılık, profesyonel burnubüyüklük filan gibi birkaç küçük yeteneğe de sahibim. Yıldırım düşerse tutabilirim. Yani yapabileceğim çok şey var ama gıcıklığımdan yapmıyorum. Yatmayı seviyorum. Fitnat ve Latte isimli iki kızım var. Fitnat, aynı zamanda ninem. Yani nenemin beşiğini gerçekten sallamışlığım var. O kadar acayibim yani. Tanısanız seversiniz.

19 Likes

Selamlar, tüm bira dostları… Ankara’da başlayan hayatıma, İzmir’de okul, Mersin’de iş, İznik’te freestyle takılma şeklinde devam ettim, halen de İznik’te bira, peynir, marangozluk, seramik, çiftçilik ve bilimum işler yaparak devam ediyorum.
Forumlardan atılmadan önce çalıştığım yer olan Şişecam’dan da atıldım, sonunda bu dünyanın normal olduğu, acayip olanın ben olduğu kanaatine vardım. Her ev biracısı gibi yemeyi, yedirmeyi, içmeyi, içirmeyi pek bi severim… Evde 20 kadar tavuk, bir köpek (Tesla), 8 kedi ve ilaveten muhtelif sokak kedileriyle beraberiz. 10 yaşımda Dire Straits’in brothers in arms albümüyle başlayan müzik tutkum 70’lerden şaşma, 90’ları aşma modunda devam etmekte…
Bu güzel topluluğun üyesi olduğum için de bahtiyarım :slight_smile:

20 Likes

Bende birkaç üni değiştirip en sonunda birinden mezun olduktan sonra video prodüksyon alanında çalışmaya başladım. Ondan önce kısa süreli olarak birkaç reklam ve prodüksyon şirketinde zaman geçirdim, çeşitli festivallerde görev aldım. Şimdi birkaç sağlık sıkıntısı yüzünden mobilitem epey kısıtlı :stuck_out_tongue: Bu yüzden sadece kurgu işleri yapıyorum. Fakat istanbuldan iyice bunaldım artık. Yakında lokasyon değişikliği düşünüyorum, bakalım :stuck_out_tongue:

14 Likes

Demiryolu emeklisiyim,gezmeyi coşmayı,vücuduna yoğurt sürdürmeyi seviyorum😀

12 Likes

Selamlar herkese :slight_smile: ben de istanbulda yaşıyorum. Yaklaşık iki yıldır evde bira yapmaya çalışıyorum. Ara sıra ukulele çalmaya çalışıyorum. Avukatlık yapıyorum bir yandan da yüksek lisansa devam ediyorum. Eskiden bar açmak isterdim şimdilerde brewery açmak istiyorum :slight_smile:

14 Likes

Ukulele ile çaldığın creep yorumunu görmüştüm, çok beğenmişrim. Bizim evde de var bir tane, kızım için almıştım ama ben öğreneyim diyorum… Gitara göre tel ve akorları farklı, bir de benim parmaklara göre küçük kaçıyor, bakalım becerir miyim :slight_smile:

3 Likes

Teşekkür ederim :slight_smile: gitara göre farklı ama kolay alışılıyor. Ben de işte çok bildiğimden değil, keyifsizken ukuleleye sarıyorum :slight_smile:

2 Likes

Çok güzel bira kaynattığını ve salata yaptığını söylemeyi unutmuşsun.

Ayvalık’tan selam :beers::beers:

Yaklaşık 1.5 sene öncesine kadar biradan hiç haz etmeyen, ortamlarda laf olsun diye tüketen iki kız kardeşin minnak ve leziz hikayesidir bu.

Ayvalık’ın zeytin kokan meltemine arpa kokusu bulaştırıp keyfine lezzet katmış Tila & Mina & Nadiya & Metin isimli 4 kişilik çekirdek ailemiz adına hepinizi selamlıyorum. :slight_smile:

Ev biracılığı maceramızı sizlerle paylaşmak ve geliştirmek çok daha keyifli tabi ki :slight_smile:

Hoş sohbet ve enfes lezzetlerde buluşmak üzere :beers::beers::beers::sunglasses::sunglasses::sunglasses::sunglasses:

Tila & Mina Koşan

23 Likes

Aaa ben üyeyim sanıyordum meğerse değilmişim. @arslanturegun hiç uyarmıyorsun da :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ben de izmir de yaşıyorum. Yaklaşık 19 yıldır video prodüksiyon işiyle uğraşıyorum. Yalnız @CavcavAli nin aksine ben çekme tarafıyla daha haşırneşirim :grin: Ben de yemek yapmayı, bisiklete binmeyi ve serbest dalmayı severim. Bira yapmayı ve içmeyi söylememe gerek yoktur sanırım :blush: Çekim anlamında tanıtım filminden tutun canlı yayına kadar her alanda ( düğün de dahil ) yardımcı olabilirim. Bir de eccük alenktrikten anlarım. Avize neyim takarım yani :joy:

20 Likes

Selamlar, ismim Burak Eskişehir’de yaşıyorum, 3 senedir bira yapıyorum, bisiklet, fotoğraf, kahve, spor, ilgilerim arasında.
Sevgiler, saygılar

7 Likes

Tam tahıl mı kit mi @Fores? Okuyor musunuz?

Pardon :slight_smile: çalışıyorum, mühendisim. Eski kitçi bir süredir tam tahılcıyım.

1 Like

Başlığı hoplatayım da yeni arkadaşlarımızı da tanıyalım.

4 Likes

Pek yeni sayılmam ama bayadır yazmıyomuşum buraya, ufaktan ben de kendimi tanıtayım. Ankara’dan katılıyorum 25 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim yazılım sektöründe çalışıyorum. Yaklaşık 2.5 senedir bira yapıyorum, son 1.5 senedir de all grain yapıyorum. Ekipman olarak 25 litrelik yayvan tencerede BIABdan jet 30 a terfi ettim bir kaç ay önce. Okumayı araştırmayı yeni şeyler denemeyi seviyorum bu hobiyle ilgili, 3 veya 4. all grain biram için bir ay araştırma yapıp, su kimyası işine girip neipa yapmıştım mesela, maya bankası ve fıçılama işleri de pek yakında :smiley: Bu kadar bilgiyi bi blog altında toparlamayı çok istiyorum aslında en basitinden en uç kısımlarına kadar ama yazmaya üşeniyorum. Bira dışında, yemek yemeyi/yapmayı, müzik dinlemeyi, oyun oynamayı severim, bunlarla ilgili de detaya inme, okuma huylarım var tabi ki :smiley:

15 Likes