Kedikoy Prag bira kiti

Yeni aldigim bu kiti hemen kurdum ancak fermantasyon baslamadi. Bir gun daha bekleyip mudahale edecegim. Bakalim nasil bir bira cikacak :hugs:

3 Beğeni

öncelikle kit i nereden aldığınizi ogrenebilirmiyim

fermantosnyon dan kastiniz gaz çıkışı ise 72 saate kadar çıkış gozlemlemeyebirsiniz

hava kaçağı varmi diye kontrol lerinisi yapin

1 Beğeni

Birahouse bu kitin satışını yapıyor.

1 Beğeni

Bira burada da artık bu kitlerden satmaya başladı

1 Beğeni

Pek olumlu yorumlar okumadım o kit ile alakalı. Kurulum sonrası bilgelendirmede yapabilir misiniz?

Birahouse dan aldim. İlerki asamalari bildiririm. Ancak 24 saat gecmesine ragmen hala baslamadi fermantasyon. Beklemedeyim

1 Beğeni

Kediköy’ün dönüşüne sevindim. Soğuk havalarda fermantasyon biraz geç başlıyor yada başlasada hızlanması 2 günü bulabiliyor.

2 Beğeni

Ben yorum bulamadım, yorumları nerede okudunuz acaba?

Facebook gruplarında. Alıp kurup beğenmeyen bir iki kişi vardı.

2 Beğeni

Bugun fermantasyon basladi :+1:t3::+1:t3: Mayasi gec calisiyor demekki

3 Beğeni

Yoğunluk 1035, 1 kilo şeker ile kurdum kiti. Şeffaflıktan gövdenin düşük olduğunu düşünmüştüm zaten. Ayrıca kiti kovaya dökerkende Muntons kitlere nazaran daha seyrekti. Sanırım ben de beğenmediğime dair yorumlarda bulunacağım gibi geliyor, tatmadan yorum yapamam tabi.

3 Beğeni

ben kit defterini kapattım gerçi ama kite göre bile og si biraz düşük geldi bana

1 Beğeni

Rengi oldukça değişik sulandırılmış greyfurt suyu gibi duruyor.

2 Beğeni

Aynen oyle. Diger kitlerde oldugu gibi yogun gorunmuyor. Umarim guzel cikar sonucu

Yeni bir kiti daha var. Kediköy munich malt diye. En azından yoğunşaştırılmış bi şekilde yapıyorlar buda birşey.

1 Beğeni

Kesinlikle. Yenisini de almayi dusunuyorum. Taze mayse olayina nazaran kesinlikle oncelikli tercihim olacaklar

3 Beğeni

Yorumlarınuz bekliyoruz. Umarım beklentileri karşılar

neden renk kahverengiye dönüyor?

Fermatasyon sonrası ve gazlanma sonrasında fotoğraf ve yorumlarımı ekleyeceğim.

1 Beğeni

bu kiti satın almamı önerir misin?