Karadut Şarabını neden kuramıyorum?

Merhabalar, daha önce elma konsantresinde elma şarabı yapmıştım. Hem kendim hem verdiğim arkadaşlarım beğenince işi bir tık ileri götürmeye karar verdim. Karadut şarabı yapacaktım. Almış olduğum karadut özüne bir miktar şeker bir miktar ekledim ve yaklaşık 4 litre kurdum. Vinomarket’ten de şarap mayası almıştım. Gayet hijyenik şekilde kurulumumu yaptım. Fakat ne hikmetse hiç maya hareketi yok. Aynı maya ile elma şarabı yaptım . OG 1080. Karadut şarabı için bilmediğim bir durum mu acaba? Fermantasyonu etkileyen şey ne olabilir?

Karadut özünün katkısız olduğundan emin misiniz? Piyasadaki çoğu karadut suyu/özü tamamen katkı maddelerinden oluşuyor, eger katkı maddesi var ise maya aksiyonunu engelliyordur.

Emin değilim. Seferihisar tarafında yol kenarında dükkanı olan bir yerden almıştım. Yani marketten alınan bir ürün değil. Bilemiyorum belki doğal olduğuna kanaat getirerek yanlış yapmış olabilirim. Zira yurdum insanı bu. Adam silkelemeyi seviyor.

Yol kenarlarında maalesef “doğal karadut suyu” diye satıyorlar bi gün etiketli ürünün arkasına bi baktım içerik böyleydi -->doğala özdeş karadut aroma vericisi, kıvam arttırıcı, renklendirici, koruyucu, şeker, su.

Ölçüm alma şansınız oldu mu hiç?
Belki usul usul da olsa ilerliyordur.

Tekrar almadım ama bu akşam bir bakayım. Eğer usul usul ilerliyorsa iyi. Ama o kadar da usul olmasa daha iyi olurdu.

Şarap işi sabır işi ne yazık ki. İlk sene çok zor oluyor ama sonra zamanla daha hızlı ilerlemesinin o kadar da iyi olmayabileceğini görüyor insan.

Sizin durumunuzda ise hareket olup olmadığını anlamak için mecburen bakılacak. Fermentasyon -içeride olabilecek eklemelere rağmen ve yüzünden- yavaş yavaş ilerliyor da olabilir ve bunu anlamanın tek yolu da ölçmek.

1 Beğeni

Karadut özelinde yazamam ama armut nektarı ile dahi alkollü bir içecek yaptım. Perry olmadı orası başka :stuck_out_tongue:
İçeriğinde ne olursa olsun, şeker ve yeterli başlangıç oksijeni varsa fermente (ya da fermante) oluyor.
@BoBo’nun da dediği gibi ancak ölçerek anlayabiliyoruz.

1 Beğeni

Ölçmek en doğrusu fakat ben vişne, nar, portakal, kola, ice tea, mango, ananas vs. piyasada ne kadar şeker içeren içecek varsa 1er litrelik deneme yapmıştım özellikle içinde koruyucu olanlarda fermentasyon başlamamış ya da 1080 den 1050 seviyelerine inip durmuştu. %10 meyve içeren “ananas aromalı içecek” ile harika bir şey çıkmıştı ortaya mesela ama koruyucu icermiyordu.

1 Beğeni

Bende farklı denemelerde şaraplar yapmıştım. Her birinde gayet yoğun hava faaliyeti vardı. Bence sanki bunda bir katkı maddesi var ve mayalanmaya engel oluyor. Bilemiyorum. Sanırım biraz su ekleyip karadut suyu olarak tüketeceğim:)

1 Beğeni

Şimdi ölçtüm. Gravite 1064 e düşmüş. Pek hızlı sayılmaz ama şimdilik gidiyor gibi.

1 Beğeni

Acele etmeden bekleyin bakalım ne olacak sonunda…
Durduğu yerde ısı kaç derecede? Kırmızı şarap mayasıydı, değil mi?

Sıcaklık 25 derece. Maya ise fermentis. Kırmızı içinde kullanıyor. %2 lik alkollü bir sıvı şu anda. Tadına baktım hala çok şekerli olduğu için alkolü anlayamadım.

Hava kilidi de taktıysanız aceleye gerek yok, bekleyin bakalım ne olacak. :slight_smile:

Kendisine 2 hafta süre tanıyacağım. Eğer şaraba dönüşmezse kendisiyle bahçeyi sulayacağım:)

Benim içip içemeyeceğimi bilmediğim ve 13 aydır bekleyen nar şarabım var… Bu 13 ay içerisinde çok toparlandı ve ben hâlâ koruyorum ümitlerimi. Acele etmemenizi öneririm. :slight_smile:

1 Beğeni

Sanırım biraz daha fazla zaman vereceğim karaduta:)

1 Beğeni