Kahve Demleyenler

Olay brewing olduğuna göre kahve başlığına da ihtiyaç var gibi. Başka başlıkları daha fazla ezip büzmeden buradan kahve muhabbetlerimizi gerçekleştirelim.

İlk sorum İzmir’de açık kahve çekirdeği alabileceğimiz bir yer var mıdır? Çeşidi bol fiyatı makul.

3 Beğeni

Ocak ısısını çok iyi kontrol ederim, tavayı vücudumun bir parçası gibi kullanırım diyorsanız en ilkel kavurma yöntemini tavsiye ederim. Sadece kahve değil kendinize roasted barley bile yapabilirsiniz.

Gif_20180403134413340_by_gifguru
57fbdfb3784169d1656c51d29a369feab64e6895_1_375x500

2 Beğeni

Sitede kavrulmamış yeşil hariç çekirdek bulamadım. Link verirseniz sevinirim. @can
Tabii ki kavurmanin tüm aşamalarını yazarsanız dakika dakika elbette çok sevinirim.

Makul mü bilemiyorum ama Tchibo kahvesini seviyorum. Genellikle 200 gram Barista’ya 100 gram Guatemala karıştırıp alıyorum.

1 Beğeni

O yetenek yok sanırım bende. Mısır patlatma makinesini vücudumun bir parçası olarak kullanabilirim ama, o kurtarır mı? Kahve kavuruyor sanırım , malt da denesekmi ?

Aklıma tava almam gerektiği geldi. Evdekiler artık miyadını dolduruyor.

https://www.sanalbaharat.com/Yoresel-Yesil-Kahve-Arabica-1Kg-Kargo-Dahil,PR-176.html

Bu linkten özellikle Etiyopya yirgacheffe çok hoş bir çekirdektir ben 1 kg alıp yarımşar kilo şeklinde kavuruyorum. Mısır patlatma makinesiyle alakalı videolar var internette bı bakın isterseniz fikir verir belki. Bana en kolay ve sağlıklı fırın geldi o yüzden fırınla yapıyorum. bu arada eve gidince akşam size ayrıntıları yazarım :+1:. @arslanturegun Starbucks falan yerine kesinlikle tchiboyu öneririm bende arada alırım kahvesi kalınca fiyat/performans olarak iyi bence. Tavayla yapanlarda vardı kahve forumunda ama bana da zor geldi baya.

1 Beğeni

Rossman’da 2kg lık paketler oluyordu eskiden acayip uygundu fiyatı ama bir süredir göremiyorum. Kahve özellikli değildi ama starbucks’ın giriş seviyeleri ile aynı kalitede, christmas blend’e falan yaklaşamaz onu söyleyeyim. tchibo’nun brazil mild’dan daha iyi. Tat gamı olarak weiner melange’ın çok az daha baharatlısı ama içim onun kadar rahat değil. Genede fiyat performans kahvem oydu eskiden(çok içtiğim için).

Şimdi daha az içiyorum o yüzden fiyat performans olarak tchibo weiner melange ve African blue arasında gidip geliyorum(African Blue bence daha güzel bir kahve). Tchibo Türkiye’den çekiliyor diyorlar o da sıkıntı tabi.

1 Beğeni

Eminönü minas kahveyi öneririm yıllardır buradan alıyorum çekirdek kahvemi. Bir cok firmaya tedarik ediyor.

Not: kopi luwak bile var :grinning:

3 Beğeni

Evet dedim zaten bence değeri o. Ama 3000 den aşağı olmayacaktır.

İnternet satışları varmi ?

Abi hala çok iyimsersin😂

1 Beğeni

İnternet yok telefon ve havale ile alabilirsin ama

Yok yav, makinenin içinde ekstra iş yapacak bir parça yok. Sudan geçir ısıt beklet vs. En pahalı parça satılmayan müzik setlerinden söktükleri 5 biradan birinin seçildiği ekran ve düğmesidir. Beyin dedikleri kartın çamaşır ya da bulaşık makinesi teknolojisinden farkı yok. Son kullanıcıya maliyeti 50 tl ile 300 tl arasında değişen bir parçadan söz ediyoruz yani hadi olsun 500tl. Gene 6000 tl istemek bu makine satılmasın demek olur ki zaten tekrar ediyim Türkiye’de satacaklarını sanmıyorum.

İzmir’de böyle bir yer ben bulamadım, olsa bende buraya yumulurum. Öyle çok manyağı olduğumdan değil ama seviyorum diyebilirim.

Sen bir kahve makinesi fiyatlarına göz at , ne demek istediğimi anlayacaksın. Kahve makinelerinde de birşey yok en ucuzu 5 kaat😉 Bu arada ben LG ile direkt çalışmış, 3-5 yıl yüksek cirolar yapmış biri olarak söylüyorum bunu. Burada önemli olan mal maliyeti değil, zaten üretim bandına giren bir ürünün maliyeti sandığımızdan çok ama çok daha düşük çıkar. LG rekabet ortamı olmayan bir kategoriye ürün çıkarıyorsa kazığı yağlamıştır demek😁

1 Beğeni

Doğrudur, o zaman gene patlamayı göze alsın :smiley:

Konu amacından sapmış oluyor baya ama sanal baharat diye bir site var @wildtrak in paylaştığı formatta kahve satışı yapan ben oradan kavrulmamış alıp kendim kavuruyorum internetten satış yapiyorlar. Baharatlarını değil ama kahvelerini öneririm :metal: riobadan baya iyi kahveleri. Ayrıca İzmir’de overdose coffee var sanalbaharattan daha pahalıdır ama gerçekten oldukça lezzetli ve taze kahveleri vardır İzmirde ikamet edenlere öneririm (kahve diye bir konu mu acsaydik forumda yeniyim böyle şeylere izin var mı bilemedigim için acmadim ??)

2 Beğeni

Satarlar , rakipsiz bir ürün ve dünya çok büyük. Parası çok aklı az olan o kadar insan var ki. Emin olun o insanlar olmasaydı şu an marka dedigimiz firmaların yüzde 90 i yoktu. LG de bu ürünü bir şekilde satar , zaten onlar yapmıştır piyasa araştırması kaç tane satacağını bilir, onu da satar. Lakin tr pazarına sokmazlar bu ürünü, hem alkol üretimi v.s gibi prosedürlere takılırlar, hemde insanların alım gücünü bizden çok daha iyi bilirler.

1 Beğeni

Teşekkürler, siteye bir bakayim.Evet konu biraz sohbet muhabbet konusuna döndü :wink: Zaten bu makinenin de anca geyigini yapabilirdik , onu da yapmış olduk böylelikle.

Bu konuda acayip yardıma ihtiyacım var , eğitilebilirim​:grin::grin:

1 Beğeni

Her türlü soru görüş öneriy ve yardıma açığım :+1:t2::grin: