IPA Stilinde En Sevdiğiniz Şerbetçiotu Bileşimi ve Uygulaması

Bildiğiniz üzere evde malt yapımını geliştirmek için sürekli olarak "malt karakterli (malty) biralar yapıyorum. Yaptığım maltların aromalarını daha iyi anlayabilmek için şerbetçiotu miktarlarını stillerin alt limitlerinde tutmaya özen gösteriyorum. Bu sayede şerbetçiotunu geri plana alıp malttan gelen aromaları daha iyi analiz edebiliyorum. Malt yapımı konusunda belli bir seviyeye ve standarda ulaştığımı düşünüyorum her ne kadar daha öğrenecek çok şey olsa da. Bu nedenle yavaş yavaş şerbetçiotu dünyasına da girmek istiyorum. Bunu yaparken işin biraz kolayına kaçıp şerbetçiotu konusunda çok başarılı sonuçlar alan dostlardan yardım almak istiyorum. Özellikle IPA stilinde sürekli tercih ettiğiniz otlar ve bu otların tam tahıl uygulaması hakkındaki deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

2 Likes

En sevdiğim ot burada yok malesef. Nelson Sauvin :slight_smile:

Benim IPA anlayışım şöyle 60+ IBU olsun yeter. 90 civarı candır :stuck_out_tongue:

4 Likes

Herhalde herşeyden önce tek bir IPA olmadığını da belirtmek gerek. Hatta Amerikan IPA dendiğinde, o bile tek değil. Ama şöyle parlak bir IPA için garantili bir reçete gerekirse Citra/Amarillo/Simcoe üçlüsü hayal kırıklığı yaratmaz diyebilirim. Tabii herşey gibi bu da subjektif ancak Citra/Amarillo tropik/narenciye saldırganlığı ve Simcoe’nun tam dozunda "Dank"lığı; @magunay’ın deyimiyle “Catty-kedimsiliği” iyi bir sinerji yaratıyor bence. Avrupa (daha doğrusu Britanya) olsun denirse kendi adıma EKG/Fuggle ikilisini tek geçerim.
Tabii bir de yeni otların bir çoğunun hem acılık hem aroma/tad amaçlı kullanılabilme özelliği var. Citra/Amarillo/Simcoe üçlüsü kullanılacaksa otları eklemeye son 15 dkda başlamak, hatta hemen hepsini (belki küçük bir FWH eklemesiyle) ocaksönümüne ayırmak da bir seçenek.
Yeni dünya otlarını standart bir temel ile (%90 MO+%10 Caramalt) 5 lt. partiler halinde tek tek deneme planım var ama ne kadar uygulamaya koyabileceğimi göreceğiz bakalım.

5 Likes

Onu ben de yapmak istiyorum da yapmisken 19 19 yaparim onu da icmesi kac sene surer kim bilir, bi dolap dolusu daha hic kullanmadigim serbetci otu var.

2 Likes

20 lt serbeti kaynamanın son 5dk sında ikiye bölüp 0.dk whirlpool ve dry hop ta farkli otlarla denedim ben. Nelson sauvin ,rakau, pasific gem ve ekuonat… en cok nelson sauvin’i sevdim… onun dışında amerikan otlarından amarillo favorim. Citra ile cok hoş ikili oluyorlar. Aroma icin whirlpoolda 80C de 20dk uygulaması IPA icin standart uygulamalarımdan biri oldu. Yapmayanlara öneririm.

4 Likes

Naçizane, Simcoe’ya mesafeli durma lütfen, iyi çocuk. Tabii böyle şeyler tamamen subjektif ama öyle çok meyve suyu gibi olmasını sevmiyorum IPA’nın ve Simcoe o algıyı tamamen kırıp dengeleyebiliyor.

3 Likes

:grin::grin::grin: hep @magunay yüzünden…Bilinçaltı algı operasyonu etkisi yarattı bende. ilk ipa da deneyeyim o zaman.

3 Likes

Cascade + colombus ikilisini ekmek arasına koyar yerim.

4 Likes

Ben de turunçgil aromalarını sevenlerdenim.
Cascade hem fiyatı hem de kattıkları yüzünden en sevdiğim otlardan.
Kedi çişi aromasını özlediğim zamanlarda Akgün’ü anıyorum hep ve Simcoe da çok güzel bir ot bence.
Bu listeye son dönemde sık sık kullandığım Mandarina Bavaria ve El Dorado’yu da ekleyebilirim.

3 Likes

Bak Columbus da “dank” istenen yerlerde gerçekten çok iyi.

2 Likes

1 numaralı kural: Otlar Vino Market’ten olmasın.

2 numaralı kural: Otlar Vino Market’ten olmasın.

Kurallar tamamsa, önerim C ile başlayanları iddia oynar gibi tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli karması olarak deneyebilirsin. :slight_smile: (Citra, Cascade, Columbus, Centennial, Chinook)

@ers abinin dediği gibi acılığı magnum ile sağlayıp, ocak kapandıktan sonra otları eklemeye başlaman da mantıklı. Ayrıca yine @ers abi yanılmıyorsam, şotun hissedilir düzeyde olması için en az litrenin 2 katı kadar gr ot kullanmalı diyordu diye hatırlıyorum ve katılıyorum. Sağlam bir hoppylik için 4-5 kata çıkmak lazım.

4 Likes

Son kaynattigim 3 ipamsi
1.
Chinook (acılık için vino otu başka işe yaramaz)
Simcoe
Citra
amarillo
2.
Chinook acılık
Simcoe
El dorada
Cascade
3.
Chinook acılık
Simcoe
Cascade

Bugün kaynayacak olan
Chinook acılık
Cascade
Mosaic
El dorada
Simcoe

Sekil a’ da görüldüğü gibi ben otları ikiye ayırıyorum simcoe ve diğerleri.

1 Like

Olgunlaşmasını beklediğim amarillo, citra, simcoe li birami içtikten sonra net olarak söyleyebilirim ki, denediğim tüm simcoeli recetlerin en güzeli bu olmuş. Citra, Simcoe ve amarillo bence muhteşem bir 3lu. Bu notu da konuya ekleyeyim.

1 Like