Imperial Stout Yardim

Konulari aradim da,tam bulamadim. Baya google ettim,orda da bulamadim. @BoBo gibi ben de beklemeyi sevmiyorum,Trakyali olduguma,ver iceyim be adas kafasindayim. Her neyse,bir Imperial Stout planim var. Bunun icinde 3.5 kilo dark maltim var. simdi ben bunu cold steep ettigim zaman,14 litre su harciyorum. 14 litreden de alacagim 10 litre likör olur tahminim. Sorum su ki,ben bunu kaynatmanin son 10 dakikasinda ekleyecegim icin(belki 20 de olabilir),post boil hacmimi buna gore mi ayarlamaliyim? 22 litre fermentere koymayi dusunuyorum. 12-13 litre olacak kadar mi olmasi gerekiyor benim mayseden gelen son hacmim? Bu biraz az geldi bana. Hesap yapinca da 8 kilo pale ale malt icin 1.205 falan OG geliyor. Ne onerirsiniz?

1 Beğeni

Ben anlayamadim. 3.5 kilo dark malt derken? Carafa ve roasted barley disindakiler cold steeping yapilmiyor. 3.5kg da bu ikisi icin cok fazla degil mi? Benim r.i. stoutlarda en cok 3lt cold steep hacmi oluyor ve onu da dediginiz gibi postboil hacim hesabina katiyorum. Tum receteyi paylasirsaniz daha net olur galiba…

1 Beğeni

2 kg chocolate var dediklerinize ilave olarak.

Selamlar, önce kötü haberle başlayayım, imp stout’un cezası 6 aydan başlıyor, daha önce açmayın derim :slight_smile:
Benim tarifim şöyleydi,
A Midsummer Imperial Stout Dream
Her türlü stout için ana maltın üzerine roast barley ve arpa ezmesi olmazsa olmazdır. Az miktarda carafa ve karamel maltlarla desteklenebilir. Roast barley evde tavada kavurularak yapılabilen bir şey, maltlanmamış ham arpayı kısık ateşte iyice kavuruyorsunuz, hepsi o kadar. Arpa ezmesi ise yemcilerde bulunur. Eğer çevrenizde zahireci yoksa internette de vardır sanırım.
Yulaf ezmesi, buğday ezmesi veya ham buğday, çavdar vs isteğe bağlı koyulabilir, gerçekten adını hak eden imperial bir şey yapmak isterseniz tavsiye ederim.
Sadece carafa ve roast barley için cold steep yapacağınızı varsayarak 1/3 oranında su yeterli olur, 500 gram için 1, 5 litre gibi… Bunun da post boil hacmine fazla etkisi olmaz düşüncesindeyim.
Kolay gelsin.

3 Beğeni

Sarap ve birada %20ye kadar sinir var diye biliyorum. Nasil olur ya,hem de 6 ay?? Her neyse,ben rosted barley,carafa 2 ve chocolate malttan 3.5 kilo kullaniyorum. Bunlarin tamamini cold steep yapmali miyim? Hemen icmek istedigim icin yapmam gerekiyor gibi duruyor. 1/3 guzel bir oran geldi su an bana. Sekerler umarim cikar bundan. Baska bir oneriniz var mi bu konuda?

Base malt mutlaka kullanmanız lazım, bahsettiğiniz maltların diastatik gücü yok denecek kadar azdır.
%65-70 kadar pale ale, maris, pilsner, propino gibi ana maltlardan mutlaka kullanmalısınız. %6-7 roast barley, bir o kadar da carafa, kalan yüzde için de arpa ezmesi, caramel malt, yulaf vs kullanabilirsiniz. Koyu maltlar gözünüze az gelmesin, gerçekten çok etki ederler.
Cold steep hatırına cezayı 3-4 aya indirebiliriz ama aşağısı yazık olur bence biraya.
Not, pale malt varmış, görmemişim kusura bakmayın. Yine de 8 kilo base malt için 3,5 kilo carafa, roast barley vs fazla geldi bana. Bence bu maltlar için toplam malt miktarında %10-15 aralığında kalırsanız daha iyi olur.

3 Beğeni

ceza falan dediniz korkuttunuz beni ya :joy::joy::joy::joy: Isi bittikten sonra gorecegiz :joy: Ya tabii ki base malt kullanicam,8 kilo kadar da pale ale kullaniyorum.(Maris otter kullanacaktim da,butikten almak yerine malti bulgaristandan aldim). Pale ale malti ve yulaf ezmesini mayseleyip kaynatmanin da son 15-29 dksi cold steepi eklicem

1 Beğeni

Görmemişim base maltı kusura bakmayın, tavsiyem toplam malt içindeki roast barley ve carafa gibi maltların oranı %10-15 aralığında kalması.
Şimsi yaparsanız yaza kadar ancak olgunlaşır, yazın da sıcakta imp stout gitnez, en iyisi 2019 kışında için siz bunu :grin:

2 Beğeni

Yogun bir cikolata ve kahve aromasi aradigim icin biraz dark maltlara abandim. Buyuk ihtimal zaten Turk kahvesi ilavesi yapacagim. Chocolate malt 2 kilo var,sanirim bu yeterli olur cikolata aromasi icin. Deneyip gorucez

1 Beğeni

abicim nasil hesaplar bunlar, 1.205 og nedir, 3.5 kilo siyah malt nedir, kac litre bira yapacaksin, butun tarifi bir duzgun yaz istersen once. ayrica chocolate malt da cikolata aromasi vermez, hele 2 kilo koyarsan hic vermez. yurumeden kosmaya calisiyorsun gibi geldi bana. :smile: ben de trakyaliyim bak, utandirma bizi boyle tariflerle. :smile:

4 Beğeni

Cok fazla arastirdim. Zaten alamadigim tatlari kakao cekirdegi ve kahve ile zenginlestirecegim. 8 kilo pale ale var base malt. 2 kilo chocolate malt,1 kilo carafa2,0.5 kilo roasted barley,22 litre icin. 8 kilo base malti %80 verimle 11 litre kalacak sekilde sisteme girince oyle bir sonuc cikiyor. 1.209 OG. 11 litrelik cold steep icin 3.5 kilo bu maltlari kullanirsam da 1.064 OG cikiyor. Ikisini topla ikiye böl,1.135 cikiyor ki gayet uygun :joy: Her neyse,amac yurumeden kosmak degil,bu konuda da cok arastirdim da,cold steep onerildi,e elimde de bu kader malt var,cold steep yaparsam da hacmi cok yuksek oluyor diye de bi garip hissettim. Home Brew Network’te aldigim cevap gayet aciklayici oldu.

Dark grains don’t contain any sugars that require mashing, so as long as they dissolve at the temp you are steeping them they should not affect anything.

Yani mayselenince sadece acilik veriyor. Icinde bulunan sekerlerin zaten pek cok bir kismi sindirilmeyecek. Hatta hesap yaptim,1.064 olsa,FGmiz de 1.030 olunca neredeyse yarisini sindirmiyor. Tabi bu varsayim,base maltin hepsini sindirdigini dusunecek olursak

All roasted malts and grains can be steeped. These include chocolate malt, black patent malt and roasted barley (unmalted). The Weyermann Carafa family of roasted malt comes in three shades, either regular or dehusked. The malts are increasingly popular for their versatility and mellow character.

Yani cold steep yapilmaz diye bir sey yok :slight_smile:

Son olarak vardigim kani ve arastirmalarimin sonucu. Belirttigim maltlarda zaten fermente olabilecek seker yok ya da cok az miktarda,yani mayse gerektirmeyen turlerden. Elde ettigim OG ve FG degerleri zaten buna gore ayarli. Deneyecegiz bakalim ne olacak

cold steepi yapmanin amacinin siyah maltlardan gelecek harshnessi astringencyi engellemek oldugunu dusunursek niye toplam gristin 3te1ini en siyah ve harsh maltlar olusturuyor? boyle bir tarif ornegi var mi herhangi bir yerde? 8 kilo paleden 12-13 litre cikaracak mashin verimi %80 nasil olacak? hadi belki sparge yapip gereksiz su eklememek icin yaptigin cold steeple o 8 kiloyu sparge edebilirsin arttirirsin verimi ama literaturde de oyle bir sey gormedim bugune kadar acikcasi, he denenebilir mi denenebilir. halbuki sen siyah maltlarin oranini dusursen, araya caramel maltlar yulaflar falan doseyip daha ayaklari yere basan, daha lezzet odakli bir tarif hazirlasan (ki seker eklemenin de bir gunahi yok bence boyle yuksek ogler hedeflenirken), fermentera koyacagin biranin miktarini da biraz dusursen kolaylikla cok guzel bir bira cikabilir ortaya. bunu yiyecek bir de maya hazirlamak lazim, daha o dertler var, kolay gelsin. :smile:

3 Beğeni

Chocolate malti 1 kilo roasted barley 0.5 carafa2 de1 kilo cold steep,8 kilo pale ale,1 kilo pilsner ve 3 paket de Nottingham maya kullanicam. Boyle olunca azalicak. 4-5 litre cold steep olucak. Karar degistirdim. Base malti artirip special olanlari azaltiyorum. Tahminim 1.030-40 arasi FG alicam

1 Beğeni

Notthingam mayanın sindirim durumunu bilmiyorum ama 1.020-1.025 arası FG almanız lazım bence…

Yani maksat fermentable olanlari artirip unfermentable olanlari azaltmak. Denemek degil mi olay? Yapicam bi sekilde :joy: Sonuclari da paylasirim :joy:

1 Beğeni

%14 alkol toleransi,minimum olarak da soylenen %78 sindirim. 1.030 stil icin onerilen FG. Ben biraz ustune cikip,icimi rahat azcik da tatli olsun diye 1.035-40 dedim. Deneyip gorecegim :joy: Zaten masrafli degil,sisesi 4 maksimum 5 liraya denk geliyor. 18-19 litre ficilamayi dusunuyorum bunda

Şimdi baktım notthingam özelliklerine, alkol toleransı %14, çökelme ve sindirim oranı yüksek.
FG 1.020-25 arası biter bence
Tavsiyem fermentasyon bitmesen şişelemeyin ve şişe şekeri de 1,5-2 gr/şişe seviyesini geçmesin.
Şişe volkanı hatta patlamasıyla karşılaşmayın sonra…
Not: fıçıymış, görmemişim yine :joy:

1 Beğeni

Ben su an fermente edilemeyecekleri hesaba katarak yaklasik hesap yaptim. Zaten cold steep asamasinda suyu biraz az koyup sadece aroma cikarimi almayi planliyorum. Boylece fermente olmayacak seker sayisini azaltabilirim. Bira dunyasi cok genis,deneyecegiz ve gorecegiz :joy:

1 Beğeni