Hoptea Deneyimleriniz

Hoptea ile ilgili deneyimlerimizi; öneri, tavsiye ya da yorumlarımızı buradan paylaşabiliriz.

3 Likes

Hoptea bence yerine göre şerbetçi otu aroması için en pratik ve etkili yöntemlerden birisi. Neredeyse her birada kullanıyorum. Farklı zamanlarda uygulayanlar var fakat ben hoptea yöntemini şişeleme aşamasında kullanıyorum. Kendimce alıştığım ve basitçe uyguladığım şeklini yazmak isterim.

gerekli edavat:
1 adet büyük boy cezve
1 adet büyük boy french press
25 gram şerbetçi otu (17-19 litre biraya)

Şişeleme öncesi yaklaşık 2 saat önce hoptea’yi hazırlıyorum. Bunun için büyük boy bir cezvem var. Cezveyi neredeyse ağzına kadar kaynatılıp soğutulmuş suyla doldurup 72 dereceye çıkartıyorum. 72-73 dereceye geldiğinde içerisine 25 gram şot ekliyorum ve kendi kendine soğumaya bırakıyorum. Önceden ara ara tekrar ölçüp ocağın altını hafif açarak tekrar 72 dereceye çıkartıyordum. Bu sayede 15 dakika boyunca 72 derecelerde demlenmesini sağlıyordum fakat artık bu şekilde yapmıyorum; 1 defa 72 dereceye çıkardıktan sonra yavaş yavaş soğuması için bırakıyorum, arada bir karıştırıyorum. Bu arada gayet güzel demleniyor. Soğuduktan sonra büyük boy french press içerisine alıp çok bastırmadan süzüyorum. Çok bastırırsanız demlenmiş şotlardan çimensi tatların da tea içerisine geçtiğini okumuştum.
Soğumaya yakın şişeleme kovasını hazırlıyorum. Damacanadaki birayı kovaya aldıktan sonra şişeleme şekeri ile birlikte demlenerek soğumuş hoptea’yi de kovaya ekleyip hafifçe karıştırıyorum. Daha sonra hemen şişelemeye geçiyorum. Bu şekilde aldığım şot aroması oldukça kalıcı oluyor. Evet kesinlikle etkileri farklı fakat bu şekilde bazen dryhop yapmıyorum bile. Şerbetçi otunun aroması biraya daha yumuşak ve kalıcı bir şekilde yerleşiyor. Bana kalırsa tam anlamıyla bir “late hop adding”.
Fakat kaynama sonu ve 0 dakikada da şot açısından oldukça cömert davrandığımı söyliyeyim. Dryhop’dan ziyade bu şekilde aldığım rayihaları daha çok seviyorum. Denemenizi tavsiye ederim. 25 gram şot ile yaklaşık 18 litre genç bira üzerinde oldukça etkili bir aroma oluşuyor. Aynı etkiyi kaynama sonlarına doğru yaklaşık 70 gram şot ile yakalayabileceğimi düşünmüyorum. Böylece şot aromalarını fermantasyonun yıkıcı etkisinden de kurtarmış oluyoruz. Taze taze şişeye hapsedip bırakıyoruz.

Not: dryhop tukaka demiyorum, o da olumlu ama dryhop’a o konularda ben de çok kırgınım.

13 Likes

Aradığım ne varsa yazmışsınız hocam, çok teşekkür ederim.

Şerbetçiotunu hep kovaya atıyor ve yeterince fayda sağlayamayacağım endişesiyle şot torbası kullanmıyor ve sonuç olarak hem kovada çok bira bırakıyor hem de -çok sık olmasa da- zaman zaman tortu problemleriyle boğuşmak zorunda kalıyordum. Şişeleme şekerini yeni kovaya alarak eklemeyi tercih ettiğim için bu yöntem çok uygun geldi bana. Hafta sonu ilk kez deneyeceğim.

1 Like

Dryhop arti bu yöntemi deneyebilirim ama bitmiş biraya su koymakta süte su katan hacı emmi gibi hissettirir yav :grinning:

2 Likes

Ben hacmi artıran her şeye sıcak bakıyorum… :slight_smile:
Ersoy’un daha önce portakal aroması falan eklemek için önerdiği birayı alıp kaynatarak ekleme tekniğini hoptea ile birleştirsek nasıl olur acaba?
Biradan al, ısıt, şot at, soğut, ekle…
Bence denemem lazım bunu.

1 Like

Evet hocam o konuda katlıyorum sana, hislerime tercüman olmuşsun. Ama takriben 300ml falandır. Zaten bir kısmını şotlar emip şişiyor. French press ile sıkıyoruz ama çok da fazla değil. 17-18 litrenin yanında çok önemli bir miktar değil sanırım.

1 Like

Şişeleme aşamasında ben de denedim, sonuçtan memnunum ama bir kaç deneme daha lazım. Bu denemem pek anlaşılır sayılmaz. Sadece bu işlemi yapıp denemek lazım.

Kiti önce 20 gr kadar 3 amerikan otu ile kaynattım. Sonra 60 saat 50 gr dry hop, yine 3 ot. Şişeleme aşamasında 30 gr, 1,5 litre 80 derece su, yine 3 ot ama ağzına kadar dolu termosta bekledi, 20-30 dakika kadar. Hala sıcakken ekledim kovanın içine ve şişeledim.

3 Likes

Üstadım 80 derece hoptea için oldukça yüksek bir değer, muhtemelen ibu değerini arttıracaktır. Bir de termosta eklediğiniz için 80 derece ve 70 derece arasında daha uzun kalacağından acılığı mutlaka arttırmıştır. Gerçi bu şekilde belki de bilinçli olarak yapmışsınızdır.

1 Like

Bilinçliydi, acı mı acı bir IPA için elimden geleni yaptım :slight_smile:

1 Like

Bu konuda şu dosyayı dinlemeyi tüm arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ederim. Hatta bu dosyayı bir şekilde çevirip veya önemli noktalarını buraya eklersek bence birasında şerbetçi otu aromasını hissetmek isteyen arkadaşlara eşsiz bir hizmet olur, yıllarca hayır dualarını alır, ardından nice destanlar yazılır, gözyaşları dökülür. Özellikle son kısımlara doğru hoptea ile ilgili çok güzel, önemli tavsiyeler var. Ben paylaşayım bir arkadaşım da önemli kısımları çevirsin burada yazılı dursun adeta bir “hop bible”.

Buyrun kendi arşivimden arkadaşlar;

https://drive.google.com/open?id=0B-O2zMgygsOGM3hLQ50ZGhNNGM

5 Likes

Bence James Spencer Türkçe öğrensin :grinning: Steve biliyor gerçi, uzun süre Çanakkale’de yaşamış :slightly_smiling_face:

3 Likes

Yayın çok iyi teşekkürler. Adam şerbetçiotlarınızı kullanmadan 24 saat önce dolaptan çıkarın diyor.

3 Likes

Hocam ne kadar ot için ne kadar su kullanıyorsunuz acaba?

Ben dün gece biradan alıp ısıtarak denedim ama korkarım sıvı / ot oranıyla ilgili bir sıkıntı vardı çünkü şotlar eriyince bir tür bulamaca dönüştü ve galiba istediğim aromayı alamadım.

1 Like

Ben ölçüyü french presse göre ayarlıyorum. Elimde ikeanın 1 litrelik french pressi var. Yarısına kadar doldurup 25 gram şot ekliyorum. Ekledikten sonra bulamaç gibi olması çok normal. Şotların olduğu kısım krema kıvamına geliyor. 72-73 derece oda ısısına düşüp demlenmesini bekliyorum. Sonra yavaşça presliyorum. Sona geldiğinde çok fazla baskı uygulamıyorum. Zaten o bulamaç gibi olan kısım komple süzgecin altında kalıyor. Şotlar oldukça şiştiğinden yarım litreden daha az hoptea kalıyor geriye.
Bu noktada pressin kaliteli bir ürün olması da önemli. Benim press 1 gram şot kaçırmıyor üst kısma. (İkea reklamını da yapmış olduk)
O kadar güzel aroma alıyorum ki french pressin filtresini kaynar suyla yıkamadıkça şot kokusu çıkmıyor.

3 Likes

E hakikatten evimizin herşeyi ama. İtalyadan bialetti moka pot aldım, 6 ayda çöp oldu. Bodum French press aldim her yeri lingir lingir oynuyor. İkeaninki taş gibi. Kağıttan sehpa yapmışlar beni taşıyor falan (:100: kiloyum).

Falsolari yok değil ama seviyoruz ailece.

1 Like

IKEA candır, medeniyet ne de olsa.

Ben Starbuck French press kullandım ama otu çok atmışım. Sizinki ile benzer büyüklükte ama ben 60 gr kullanmıştım. :frowning:

1 Like

Bu hop tea işini ben de deneyeceğim ancak French Press’te kalan kısmı da atmayacagım. Onu da yine Ş.O. Torbasına koyup, kovaya atacağım… Malum dibine kadar kullanmak lazım…:slight_smile:

2 Likes

Ben vazgeçip kuru hoplamaya dönebilirmişim gibi hissediyorum kendimi.

2 Likes

Üstadım 60 gram fazla bir miktar ama kötü bir etkide bulunacağını sanmam. En kötü bir miktar şot boşa gitmiş olur en fazla. Zaten hoptea’nin en güzel yanlarından biri az şotla bol aroma almak. Bunu da bence fermantasyonla uçmadığı için verebiliyor.

Kovamda IPA var. ikiye böleceğim, yarısına (11 lt) 40 gr cascade, öbür yarısına da 10gr citra+30gr Simcoe atacağım. Sanırım bu yöntemi deneyeceğim…

2 Likes