Hitit Malt Mayaları ile Bira Yapan Oldu mu?

Herkese selam. Hitit Malt sitesinden aldığı maya ile bira yapan oldu mu ?
Yapan var ise yorumlarını bizimle paylaşabilir mi ?

1 Beğeni

Lager mayası ile 13 derecede kovada şu an.
Krausen 2 günde oluştu, sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

1 Beğeni

Yaş ale mayası ile stout yaptım. Öncelikle çok tedirgin yaklaşmıştım, hatta düşük umutlarla döktüm kovaya ama, sabah uyandığımda fabrikada tütün sarar maşallah.1052 og 7 gün sonra 1010 bitiş gravitesi. Muzzam çökelme, hızlı fermantasyon, ester hiç yok (23 derece civarı üstelik).

2 Beğeni

Çoğaltarak mı kullandınız? Özellikle Lager için sordum.

Buarada ben de dün sipariş verdim, bugün elime ulaştı. Lager maya ile yarın yapmayı planlıyorum. Ben kurup mahsül alan biri var mı diye merak ediyorum.

Hayır, ne yazık ki çoğaltmadım ama ben 15 litreye kullandım hepsini. Şİmdilik bir sorun yok görünüyor.

Ale mayasını tarife uygun şekilde uyandırarak güzel bir bira hazırladım ilk 6 saat içerisinde fermentasyon hızlı bir şekilde başladı,hatta tasma yapıp hava çubuğunu tıkayıp kapağı zorlayıp açmış,hemen temizliğini yapıp tekrar kapattım ve oda içerisinden balkona çıkardım şu an 10 c dolayında ve iyi devam etmekte

1 Beğeni

dün tam tahıl kurdum 1 gün önceden maya uyandırma yaptım. 1 saat sonra hava kabarcığı çıkmaya başladı. güzel mayaya benziyor umarım iyi bir tat verir biraya.

Ben de hem lager hem ale mayalarını kullanarak 2’şer batch kurdum.
Lager ile kurduklarım şuan 3. haftasında, sitede yazan önerilere uymadan sabit 12 C’de mayalıyorum. Ale mayalar da 5. gününde. Sonuçları görmek için daha 1’er ayları var bakalım. Her 2’si için de cold crash yapıcam. Sonuçları burdan paylaşırım. Ale maya hangi mayaya muadil bir fikri olan paylaşırsa sevinirim.

Bana M42 ayarında bir tecrübe verdi. Şöyle ki; ester sıfır. Bayağı nötr bir maya. Ayrıca çökelme de çok yüksek. Kova dibine yapıştı her şey. Ben çok memnun kalmıştım…

1 Beğeni

ilk tam tahıl denememi ufak miktarda hitit malttan aldıklarımla yaptım.
şu an henüz 3. günde.
mayayı uyandırıp ekledim. şu an fokurdamaya devam ediyor bakalım.

Ale mayası meyvemsi olmayan, ester tadı olmayan, ş.otunu ön plana çıkartan sek bir bira çıkartıyor ortaya. Çökelmesi de gayet başarılı. Hatta us-05’ten daha iyi bile diyebilirim bu maya için. Hem de ucuz.

2 Beğeni

Lager mayası ile yaptığım biradan şişede 8. günde denemelik 1 tane açtım, sonuç bence oldukça iyi.
Sitede yazan ferm. tavisyesine uymadım, 30 gün 12 C’de son 2 gün de 20 C’de süren ferm. 1006 fg ile bitti. Resimdeki bira şişede 8. günü, 1 hafta sonra lagering yapacağım. Şuan tadı oldukça güzel, maya kokusu hiç yok denecek kadar az diyebilirim.

6 Beğeni

Hitit malt’ ın American Ale mayası ile tam tahıl yaptım. Paketi açtığımda çürük yumurta kokusu gibi bir koku vardı zamanla bu koku mayşeyi komple sardı iki hafta sonra tadına baktım tadı iğrençti kontamine olmuş gibi sirkeye benzer bir tat vardı o yüzden bütün şırayı döktüm. İngiliz maya da almıştım aynı siteden çürük yumurta kokusu bu maya da yoktu ama tam tahılda kullanmaya cesatet edemedim mayayı çöpe attım. Kendi deneyimime göre başarılı olduğum mayalar fermentis us-05 (en az 20 defa tam tahıl yaptım hepsi başarılıydı), fermentis s-189, mj m-44. Önermediğim mayalar fermentis s-33 (en az 5 defa kurdum her defasında sonuç hüsran. tadı kötü, fg çok yüksek 1020 falan). fermentis T-58 (Benim hatam soğutma sırasında bir kaza sonucu mayşeye kirli su bulaştı), MJ M-31 (iki kere denedim ikisinde de tadı çok kötüydü), Fermentis us-04 (tad olarak sorun yoktu ama şişeleyince bira iki hafta boyunca gazlanmadı, us-05 te üç günde gazlanıyor.)

3 Beğeni

paketin arkasında açtığınızda çürük yumurta gibi kokabilir korkmanıza gerek yoktur diye okumuştum, ama henüz kullanmadım, bir de 17 kesme şeker kullanarak uyandırın sonra kullanın yazıyordu

Keşke dökmeseydiniz, fermantasyon sürecinde (şarapta da maya besini eksikliğinde genelde oluyor) çürük yumurta kokusu olabilir. Şarapta havalandırma ile ve zamanla gidiyor. Biranızda da muhtemelen o koku giderdi diye düşünüyorum.

Şu kötü bir tesadüf olmuş olabilir. Çok güzel ingiliz stilinde biralar yaptım s-04 ile. Diğer maya bilgileri için teşekkürler tabi. Özellikle hiç kullanmamama rağmen s-33 ü merak ediyordum, artık etmiyorum :grinning:

S-33 le 5 defa tam tahıl denemesi yaptım hiç birinin tadını beğenmedim küflüymüş gibi acayip bir tadı var. Tavsiye etmem ama siz bilirsiniz. Aynı şey MJ M-31 içinde geçerli(iki kere denedim ikisi de berbattı). Yalnız MJ M-44 çok iyi çıktı. tat, köpük, gazlanma, alkol dayanımı (% 5,5 alkol benim için bu değer fazlasıyla yeter, og yüksek olsaydı belki daha da yüksek olabilirdi ) ama onun sıcaklık aralığı çok kısıtlı (18-23 c) o yüzden ısıtma ve soğutma sistemleriniz yoksa bahar aylarında kullanmanızı öneririm.

2 Beğeni

Hem s33 hem M31 belçikaya uygun mayalar, belki sizin damağınıza uymamış olabilir, tabi söz konusu belçika olunca 9-10 aydan önce açmamak lazım.

2 Beğeni

Yaş mayalarda o koku normal diye biliyorum. Ben bir kaç defa ale ve lager mayaları ile kurulum yaptım sonuçları da oldukça iyiydi. Belki yapım aşamasında kontamine olmuş olabilir.

1 Beğeni