Hava taşını doğru mu kullandım?

İlk defa tam tahıl denemesi yaptım. Havalandırmak için akvaryumcudan 4 adet küçük hava taşı aldım. Ayrıca 3W’lık bir hava pompası. Bağlantılarını yaptım. Sifonla kazandan kovaya aktarırken hava pompalarını da bir yandan çalıştırayım dedim. Sadece 2 dakika arkamı döndüm, baktığımda kova ağzına kadar köpürmüştü. Ama ne köpürme, sanki köpük banyosu gibi. Bu işte bir yanlışlık var mı? Bu kadar köpürdüğüne göre yeterli oksijenlenmeyi sağladığını varsayabilir miyim?

2 Beğeni

Hayır yanlışlık yok. Bu meret Türk kahvesi gibi. Arkanı dönmeni kolluyor. Bakmazken zırt diye taşıyor. :smiley:

Kovayı sallayarak yeterli oksijeni elde edebildiğimizi var sayarsak, bu yöntemle de almışızdır.
Tabii ki bir saf oksijen kadar etkili olmayabilir. Ama onu da hiç kullanmadım.

1 Beğeni

Evet bir sorun yok gibi görünüyor. Hava taşı steril edilmişse herhangi bir sorun yok sanırım.

2 Beğeni

kovayı sallayarak elde edilen oksijenin yeterli sayılamayacağını duymuştum. o yüzden ben akvaryum hava pompası ve 30 cm uzunluğunda hava taşı aldım. 3 dk civarı oksijen basıp iyice köpürtüyorum. mayaların çoğalması için böyle daha iyi oluyor sanki. ne kadar oksijen o kadar karbondioksit çıkarıyorlar, daha rahat çoğalıyorlar. hava taşını steril etmek için epey uğraşıyorum içinden 5-10 kez pbw, su, starsan geçirip temizliyorum. belki daha kaliteli olanlarından da araştırıp alabilirim ilerde.

2 Beğeni

Ben artık sadece fermentörü kazanın 50 cm altına koyup musluğu açmakla yetiniyorum. Daha oksijensiz kalıp şikayet eden mayam olmadı.
Gerçi maya dili de bilmiyorum :stuck_out_tongue:

7 Beğeni

Bende mayşeyi havadan dolduranlardanım. Hiç problem olmadı bugüne kadar. Sanki bu oksijen verme olayı biraz abartılıyor gibi.

1 Beğeni

Maya çoğalmadı için arafığı şey oksijen,ne kas O2 o kas kalın hücre duvarı ve o kadar maya çoğalması,oksijenin bittiği yerde maya çoğalmaz işine bakar,yeteri kadar çoğalamayan maya buğdayda istenen esterleri üretir diğer türlerde de ya stuck fermentasyon olur ya da yüksek fg de biter,estimated pitch rate diyip uzatmayayım…

3 Beğeni

Genelde fermantasyonlarım 1010 ve altında FG de bittiği için maya işlerini yapıyor, yapabiliyor diye düşünmüştüm. Ama tabi dediğiniz gibi daha ince detaylarda olabilir. Değerli bilgiler için teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni

Tabi nasıl bitiş istediğimiz de önemli,hem stile özel(mesela belçikalarda tatlı bitiş istenir)(veya bi pilsnerde tatlı bitiş istenmez) hem de kişinin damağına göre bu bitiş ayarlanabilir

1 Beğeni

Ben de benzer bir düzenek kullanıyorum. Yalnızca akvaryum taşı yerine biracılıkta kullanılan paslanmaz çelik taş kullanmak isteyebilirsiniz. Bir de kontaminasyon riskini en aza indirmek için mümkünse HEPA bir hava filtresi kullanmanızı öneririm. Hava filtresi kendiniz yapmak isterseniz bir tüpün içine her seferinde değiştirmelik ıslak pamuk koyarak ve tüpün iki ağzını delikli tıpa ile kapatarak yapabilirsiniz.

3 Beğeni

Oksijen tüpü de kullanılabilir

Haklısınız, paslanmaz çelik olması önemli bence de.

Metal bence de olur ama star sunın içinde bir-iki dakika çalıştırmak da yeterli olur bence

Kaynatma ve soğutma sonunda, kazandan kovaya musluktan veya benim gibi maşrapayla faşır fuşur aktarıyorsanız oksijene endişe etmeyin. 1094, 1084 OG lik şerbetleri canavar gibi düşürdü mayalarım. Stuck ferm falan yaşamadım hiç…
Evet biraz kabarcık yolu gözlemiş olabilirim :slight_smile:

3 Beğeni

Stir plate te gezdiriyor musun abi mayaları bikaç tur eklemeden?

Bir önceki partinin krauseni varsa doğrudan ekliyorum. Eğer dolapta çok beklemişse 1-2 gün çeviriyorum.
Geçen kuru mayadan çoğalttığım 14 aydır dolapta duran M44 slurry’yi kullandım ve çalıştı… İki gün terletti ama, biraz kabarcık yolu bekledim :slight_smile:

2 Beğeni

Geçen 7 yıllık tortutan çoğaltan bir eleman okudum. Tabi petri kabından alıp önce 10ml sonra 100ml ye çıkararak yapmış ama yinede taktire şayan. Mayanın geçmişini düşündüğümüzde de olanaklı olmalı zaten. Salgın hastalıklardan savaşlara, uzun süre üretim yapılamamış olabilir.

Imgur

2 Beğeni

Peki ama bu faşır fuşur aktarma hep söylenen “aman oksitlenir, aman havadan başka şey kapar” uyarıları ile uyumlu mu? Gerçi çözünmüş oksijeni arttırmak, saf oksijen tüpünden basmıyorsanız her halükarda bu etkilere açık demek ama benim gene de kafam karıştı biraz bu konuda.

Şairin burada anlatmak istediği, kaynatma sonrasında kazandan fermentöre aktarırken, maya atmadan önce yapılan işlem.

1 Beğeni

Türkçe meali için teşekkür ederim, düzeltiyorum yazıyı, yanlış anlaşılmasın :slight_smile:

1 Beğeni