Hava soğuduysa Russian Imperial Stout

Haftasonu projem boyumdan büyük bira kaynatmak… Bu kadar tahılın altindan kalkamayacagimdan reiterated mash ( double mash demekmis yeni öğrendim :blush:) yapıp aman bundan da eksik kalmayacagim…

10 Beğeni

Roast barley az değil mi? Bence elinizi korkak alıştırmayın :slight_smile:

1 Beğeni

Cold steeping yapip yapmamakta kararsiz kaldim da… sizi mi kiricam yarim kilo yaparim ben onu :grin:

2 Beğeni

Kış geldi heyecan başladı…
Süper bir şey olacağına hiç şüphe yok.
n-1 şişe biranız olacak, keyifle tüketirsiniz umarım.

1 Beğeni

Hem carafa hem roast barley için cold steeping öneririm. Seneye kışa hazır olur :joy:

1 Beğeni

Biranın adı beni benden aldı. Ultra yaratıcı :slight_smile: :vulcan_salute::+1:

4 Beğeni

Tesekkur ederim. Harika moral oldu bana :grin:

1 Beğeni

.Şimdiden elinize emeğinize sağlık.Kolay gelsin
:clap::clap::clap:

2 Beğeni

US 05 alkol dayanımı %9-11 arası olarak belirtiliyor Fermentis’in kendi sitesinde. Aman dikkat, maya yüzünden emekler ziyan olmasın… M42 daha iyi olur gibi sanki…

3 Beğeni

Kesinlikle M42 kullanın

1 Beğeni

Hangi maya olursa olsun starter şart

2 Beğeni

Seneye içecekseniz cold steeping ile uğraşmayın (gerçi uğraşılacak bir durum değil). Ama miktar konusunda 200 - 300 gram bana da az gelmişti.

2 Beğeni

Inceledigim cogu russian imperial stoutta us 05 kullanilmis. Daha onceki denemelerimde m44 kullanmistim ama og 1090di. Simdi korktum starteri hazirladim m42 ile…

2 Beğeni

Subatta biter diye hesapliyorum. :blush::grin:

2 Beğeni

Hayatta da bekleyemem o kadar. @Gulendam sak’ın aldırma sen buna.

2 Beğeni

Aaa sataşma var, hadi altı ay olsun sizi mi kıracağım :grin:

2 Beğeni

Benim reçetem ile nerede ise aynı . Bu birayı normal ve cold steeping yapmış olan biri olarak bir kaç tavsiye vereyim . Öncelikle yukarıda belirtilen gibi m42 tavsiye ederim ben onu kullanıyorum sonuç gayet iyi. İkinci olarak tavsiyem buna biraz üzüleceksiniz ama biranın tadı tam 6 ayda oturuyor ondan önce tüketmeyin ziyan edersiniz. Üçüncü olarak Blowoff yapın zira taşabilir (bendeki taştıda :smile:) . Dördüncü tavsiyem sadece kaynatma başında acılık için magnum kullanın ki o malltan gelen nefis aromalar bastırılmasın. Ayrıca ne tesadüf ki bende bugün aynı birayı şişeledim. Son olarak FG herseferinde 1024 oldu ona göre yaparsınız hesabınızı.

3 Beğeni

Stout,porter,old ale icin kesinlikle M42👍

2 Beğeni

Buyrun m42 :grin:

8 Beğeni

M42’nin böyle bir huyu var ama sonuç güzel oluyor.
Taşan kısmı anında temizlemek lazım, sonra kokuyor, kokunca kedi kızıyor (tecrübeyle sabit) :stuck_out_tongue:

4 Beğeni