Hangi Bira Yapma Makinesi / Yöntemi (ni kullanıyoruz)

• Garibanfather aka BIAB
  • Jet30
  • Grainfather
  • CIB40
  • Robobrew
  • Braumeister
  • Bulldog Brewers
  • Kit Biracılığı

0 oylayanlar

Mükemmel bir konu başlığı olan Hangi Bira Yapma Makinesi başlığında bu şekilde bir anket olmadığını fark ettim. Yüksek müsaadelerinizle böyle bir anket oluşturarak popüler bira yapım araçlarını forum takipçilerin bilgisine sunmak istiyorum.

Moderatörlerden ricam, ankete izin konusunda bana yardımcı olmaları. Zira foruma üye olan ve katılım gösteren herkes bu anketi doldursun ki popüler bira yapım yöntemlerinin hangisinin daha yoğun kullanıldığını görmüş olalım.

5 Beğeni

5 dk sonra anketi değiştiremezsiniz der,değiştiremedim yani

Ben daha almadım ama gözüm jet30 da, brouwland’de vergisiz kargosuz 450€ :nerd_face:

1 Beğeni

Bende GF ve jet 30 türevleri arasında kararsızım. İlk Almanya seyahatimde sırtlayıp getireceğim. GF 840 EUR, jet 30 türevi 399 EUR. Tax refund’da kasmak istiyorum tabi.

1 Beğeni

“Sonuçları göster” seçtikten sonra, içeriği değiştirebiliyor, ekleme çıkartma yapabiliyorsunuz.

:beer::beer::beer:

2 Beğeni

Sonuçları göster’i seçtikten sonra içeriği düzenle kısmına girip değişikliği yaptım ancak aynı hatayı verdi. 5dk sonra değşiklik yasak :slight_smile:

GF de ciddi düşünülür o zaman, app desteği ve ters akım soğutucusu var.

1 Beğeni

Şimdi “Kit Biracılığını” da seçtim eklendi.
:thinking:

1 Beğeni

Kendi yaptığımızı kullanıyoruz o sayılmıyor mu :slight_smile:

1 Beğeni

Birden fazla yöntemi seçebiliyoruz. Sonuçta kit ve TT birlikte yapan olur diye düşündüm.

1 Beğeni

Bunları aslında DIY olarak ekleyebilirdik. Düşününce HEMS sistemi de geliyor aklıma.

Yönetimden rica etsek ekler mi acep :slight_smile:

1 Beğeni

Niye craftbeerpi yok acaba ilgili aletlerde? Ki çoğunu da döver yani evire çevire. Eksik anket olmamış ankettir.
P.i.d sistemler eksik. Forumda çok var
Raspberry pi sistemleri eksik. Yine forumda var.
Arduino sistemleri eksik.

2 Beğeni

Anketi değiştirmek mümkün değil ne yazık ki. Ama el atmışken yazdıklarınızı düzelttim.

Ben zafer doğanın brewmatik ismini verdiği sistemi kullanıyorum. Pc kısmı benimde raspberry pi.
İsterseniz brewmatiğide ekleyin.

CIB40, Zafer Doğan gibi yerli üreticiler var, ve öyle tahmin ediyorum ki satış sonrası garanti/destek veriyorlar. Durum böyleyken, yurt içi garantisiz, desteksiz Jet30’u yurtdışından almayı düşünenleri anlayamıyorum. Kaçırdığım bir yer mi var acaba?

Ben de bir makine almayı düşünüyorum bu aralar, Almanya’ya da gidiyorum senede bir. Bu anket iyi olmuş.

Almanya’dan Speidel braumeister alıp olaya nokta koyabilirsiniz. Bagajda yer varsa 2 adet alınız birini havaalanından teslim alabilirim, gelmişken sizi de istediğiniz yere bırakırım :grinning::grin:

Vitrin gezmek böyle birşey…

https://www.hobbybrauerversand.de/Brewster-Beacon-40-liter

https://www.hobbybrauerversand.de/Grainfather-Connect

Zafer beyin kontrol ünitesinin harici olması benim çok hoşuma gitmedi açıkçası. Temizleme açısından mantıklı (su görmemesi) ama derli toplu sistemler daha hoşuma gidiyor.

Şuan stokta yok ama Jet30(kredi kartına taksit avantajı var) ve tamtahılekipman arasındayım ben. Diğerleri biraz pahalı benim için. :slight_smile:

Edit: Serpantinimi Zafer beyden aldım. Çok düzgün bir üretici. Yanlış anlaşılma olmasın.

2 Beğeni

Çay makinasından bozma seçeneği yok :slight_smile:

4 Beğeni

İlk seçimlere GAFAP (garibanfather partisi) olarak katılacak yeterli çoğunluğa ulaşmış bulunuyoruz.
Rage against the machine diyen herkesi garibanın yanında yer almaya davet ediyorum.
Elini kaynar mayşede haşlayan, yarım litre fazla bira alabilmek için kapasitenin sınırlarını zorlayan, torbayı sıkarken eli yanmasın diye yağmurlamayı soğuk suyla yapan herkesi partimize davet ediyoruz.
Yaşasın torbaların kardeşliği…

19 Beğeni