Ginger Ale- Alkollü

Çok da meraklısı değilim ama bir arkadaşım taktı bu zencefilli birayı kafasına… :grinning:

Eyyyy, tam tahılcı arkadaşlar, eyyyy inkılizcesi iyi arkadaşlar…:grinning:

Eyyyyyy… (neyse hızımı alamadım ama aşağıda bir reçete var, arada boil falan diyor… :grinning:)

"…This will yield 5 gallons of medium-flavored alcoholic ginger ale with an ABV of 6.4%. For a lighter, crisper ginger ale (like alcoholic Canada Dry) use about 2/3 of the ginger and limes recommended below.

For a fuller “craft” ginger ale flavor, use about 1-1/2 times as much ginger and citrus.

The recipe below takes 3-4 weeks from brew day to bottle. Primary fermentation will be done long before that – properly cared-for yeast make short work of those simple sugars – but as with beer, extra time will give the yeast time to clean up after themselves.

Ingredients:

• 2 lbs peeled, diced ginger root

• 5 lbs organic cane sugar

• 5 limes (zest and juice)

• Water to make 5 gallons

• Yeast nutrient (dose per manufacturer instructions)

• 1 packet S-04 yeast

Boil 2.5 gallons of water, then remove from heat. Stir in sugar and yeast nutrient until well dissolved. Once the sugar is dissolved add the ginger root, lime zest, and lime juice. Steep for 15 minutes. Strain and pour the mixture into primary fermenter and top off to 5 gallons. OG should be about 1.045. Aerate and pitch S-04 yeast. After 2 weeks, you should have reached a FG of around 0.996 and you’re ready to backsweeten. You’ll need:

• 2 cups of water

• 3 oz peeled, diced ginger root

• 4 oz diced crystallized ginger

• 3 cups granulated Splenda (for baking)

Boil the water, then remove from heat. Stir in sweetener until dissolved, then add both forms of ginger and steep for 5 minutes. Strain and add directly to the fermenter, or to a sanitized carboy and then rack the ginger ale onto it.

Let the ginger ale rest for 1-2 more weeks for the flavors to marry and mellow. Then rack to a bottling bucket with priming sugar, following usual beer bottling procedures. Target 2.5 volumes of carbonation.

Give the yeast at least 3 weeks to carbonate in the bottle

When carbonated, chill and serve for a refreshing ginger ale that is sure to please all your friends!.."

Nedir ne değildir, yapılabilir mi bu…:confused:

3 Beğeni

Önce Türkçeleştirelim: (Gerçi çeviri Boğaç’ın işi ama kendisi sorumluluk sahibi bir üyemiz olmadığından kimbilir nerede yatıyor şu an.)

900 gr soyulmuş küp doğranmış zencefil
2.250 gr; kamış şekeri bizde araba fiyatına ve tad hiç farketmediğine göre, bildiğimiz pancar şekeri.
5 lim (Lim de gereksiz pahalı hala, bence bulabilirseniz yeşil, olmazsa normal limon kullanın gitsin) Kabuğunun sadece renkli kısmı ve suyu
19 lt tamamlayacak kadar su
Maya besini (DAP, yarım tatlı kaşığı)
S04 maya
9,5 lt suyu kaynatıp ateşten alın ve şeker, maya besini katıp iyice eriyene kadar karıştırın. Zencefil, lim (on) kabuk ve suyunu ekleyip 15 dk bekleyin. Süzüp kovaya alın ve 19 lt’ye tamamlayın. OG 1045 civarında olmalı. Oksijenlendirip S04 ile mayalayın. 2 hafta sonunda FG 996 civarına gelmeli. Artık tatlandırmaya hazırsınız. Bunun için gerekenler:
2 fincan su
85 gr soyulmuş, küp doğranmış zencefil
115 gr (tam aynısı değil ama, crystallized ginger bulunamayacağına göre), zencefil kurusu (aktarlarda satılan baharat türü değil, hani şu yok kurutulmuş mango, yok papaya vs var ya, onların zencefil olanı.)
3 fincan toz splenda.
suyu kaynatın, altını kapatıp splendayı ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Zencefillerin ikisini de katıp 5 dk demleyin, süzüp hemen kovaya ekleyin. 1-2 hafta sonra hazır. 2,5 vol karbonizasyon hedefiyle normal biçimde şişeleyip en az 3 hafta koşullandırın.
Baştaki notta "daha bir artizan tad ve aroma için zencefil ve lim oranını 1,5 kat arttırabilirsiniz buyuruyor.

7 Beğeni

Gece gördüğümde çeviri yapma limitlerimi çoktan așmıștım ve hiç de bile ayrıca… Sabahın köründe kalktım ve o saatten.beri de vücudumun bazı hassas noktaları da yatay herhangi bir zeminle buluşma fırsatını yakalayamadı.

Ben de seni çok seviyorum. :hibiscus:

3 Beğeni

Splendanın mantığı tatlandırıcı olduğu için mayanın şeker yerine sindiremeyecek olması mı acaba?

1 Beğeni

Evet, aynen öyle. Metindeki backsweetening’in bira üretimindeki anlamı bu zaten. Bu nedenle, pahalı splenda yerine daha ucuz alternatifler düşünülebilir.

1 Beğeni

Bulaşık makinesinde mayaları öldürmek olabilir. Patlamasından korkuyorum her seferinde ama işe yarıyor

1 Beğeni

Ben bunu pek anlamadım doğrusu. Splenda ile ilgili mi yazdınız?

1 Beğeni

Splenda kullanmak yerine şişe şekeri fazla koyup, istediğimiz gazlılığa gelince makinede mayalar öldürülebilir. Bu şekilde cider yapıyorum ama makinede patlama riski var

2 Beğeni

Ah, evet, şimdi anladım. Evet, bu da bir yol tabii ama gerçekten biraz riskli görünüyor. Laktoz intoleransı gibi bir sorunu olmayanlar laktoz da deneyebilir ama miktarı ortalama iki katına çıkarmak gerekir.

1 Beğeni

Sevgili arkadaşlar, öncelikle hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Gerek çeviri gerekse sonraki katkılarını eksik etmeyen arkadaşlar, sağolun. Kolay kolay denemeye cesaret edebileceğim bir tarif değil ama en azından benim başımın etini zencefil birası tarifi diye yiyen arkadaşımın derdine çare oldunuz. İletiyi gönderdikten sonra İzmir dışına çıktım, foruma çok girme fırsatım olmadı, o yüzden gecikmeli teşekkür ediyorum. Tekrar teşekkürler…

@ers abinin tam tahıl ginger ale tarifi vardı aslında,enfes bir yaz birası hatta modifikasyonla winter ale a bile çevrilebiliyordu bu tarif

1 Beğeni

Tarifi 4e bölüp 5 litrede denicem sanırım :thinking: zencefil kurusunu nerden bulabilirim onu araştırayım yalnız, hiç denk gelmedim ya da dikkatimi çekmedi.

Zencefil kurusu… https://www.hepsiburada.com/misir-carsisi-zencefil-kurusu-200-gr-pm-HB0000053TF5
Burada satıldığına göre aktarlarda da bulunabilir sanırım.

“Crystallized Ginger” tam da zencefil kurusu oluyor sanırım. Yukarıdaki linkteki ürün fotoğrafı ile aşağıdaki linkteki ürün fotoğrafı neredeyse aynı.

2 Beğeni

Meyveleri kükürtle kurutuyorlar. Maya aktivitesine etki eder mi acaba.

Zencefil kurusu hazırlamak çok basitmiş. İnternette tarifini buldum. Evde kolayca yapılabilir. Kükürt kullanılmıyor.

Malzemeler:

300 gram taze zencefil
2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
1/2 çay kaşığı tuz

Hazırlanışı:

Zencefillerin kabuklarını incecik soyun. Biraz ele gelir büyük parçalar olması için verev olarak, incecik dilimleyin.
Bir tencereye koyduğunuz suyun içine zencefilleri koyun ve 10 dakika kaynatıp süzün. Bu işlemi üç defa tekrarlayın (acısının çıkması için).
Bir sos tenceresinde şeker, tuz ve suyu kaynatın, basit şurup elde edin. Zencefilleri bu şurubun içine atın ve 20 dakika kısık ateşte pişirin.
Zencefilleri bu şekerli su içinde (en az 3-4 saat) 10-12 saat bekletin ve çıkardıktan sonra ister kurabiye soğuttuğunuz telin üzerinde, isterseniz bir tencere kenarına dizerek şekerli suyunun süzülmesi ve kuruması için bekletin.
Eğer zencefilleri ayrıca şekerlemek isterseniz, kaynattıktan hemen sonra  hiç bekletmeden (biraz ılınmasını bekleyin sadece), bir kaseye bolca toz şeker koyun ve zencefilleri içine atın. Sallayarak bolca şekerleyin ardından tel bir süzgece alıp kuruyana kadar bekletin.
Mis gibi ev yapımı zencefil şekerlemeleriniz artık yenmeye hazır. İyice kuruttuktan sonra, hava almayacak şekide kapaklı bir kavanoz içinde saklayın.
2 Beğeni

Tarifi kaydetmiştim ben, hatta şu an yapıyorum.
Paylaşırım.

Hayatımda ilk kez kiloyla zencefil aldım. @ers ustanınki muhteşemdi, yarısı olsa yeter bana.

1 Beğeni

Hocam bu kadar uğraştığını sanmıyorum @ers abinin,konuştuğumuzda bildiğin zencefilleri rendeleyip atmıştı son 15 dk kaynatmaya diye aklımda kalmış, @BoBo Boğaç koyar şimdi tarifi eğer bu forumda tam tahıl bölümünde yoksa

1 Beğeni

Tarifi koyacağım ilk fırsatta. Zencefil rendelenip kaynamanın 30 ve 50. dakikalarında atılıyor.
Benimkine acılığı da geçti sanki biraz. Belki zamanla törpülenir ya da bana ilk başta geldiği kadar acı değildir. Bakalım, bekleyip göreceğim. :slight_smile:

Seninki benimki yok, miktar aynıysa, acılık benimki kadar olacak demektir. İlk tadımda öyle olması doğal. Biraları da tattığında koyduğun şerbetçiotuyla alakasız korkunç bir acılık almıyor musun? Aynı şey işte. Eser kalmayacak ondan.

Koy şu tarifi de uğraştırma beni. Hatta elin değmişken diğerlerini de koy. Sen kesin kaydetmişsindir onları da.

Miktarı orantılayarak kullandım. Senin tarif 28,5 lt içindi. Ben 23 litre yaptım. Mis gibi kokuyordu valla, umarım kalır devamında. 1 kilo kadar kullandığım Caraaroma yüzünden çok hoş bir kızıllığı olacak sanki.

Çok doğru. Bulabildiklerimi kaydettim.

Ginger Fueled Ale
Elmalt v2 aka Karaelmalt
Sahti

tarifleri elimde. Akşam eklemeye çalışacağım.

:smiley:

1 Beğeni