Gara Guzu Meşeli

Web sayfalarında gezinirken beni heyecanlandıran yeni bir bira haberi okudum, paylaşmak istedim, okuduğum tad profili gerçekten beni oldukça iştahlandırdı, umarım tükenmeden bulup tadarım, bu arada izmir de bulacak arkadaşlar buldukları yeri söylerler ise çok sevinirim.

6 Beğeni

metro marketlerde var

2 Beğeni

Büyükçekmece ve bağcılar metromarketlerde yokmuş. Bize gelmez o ürün gibilerinden birşeyler de söylediler.:persevere:

Alsancak’ta La Puerta ve RePublic’te 2 gündür sınırlı sayıda var.

2 Beğeni

Kimse yeşillendirmemiş, çöl olmuş buralar. Ben yazayım fikirlerimi.
Tekel fiyatı 40 tl olan 33 cl yüksek alkollü siyah bira. Aldık denedik beğenmedik. Emek takdire şayan, o fıçıların getirilmesi tanıtımlar davetler… Keşke birazda biranın üzerine düşselermiş… Öncelikle birada alkol çok fazla hissediliyor denge yok ve gövde yeterli değil, fıçıdan gelen meşe ve viskiden gelen aromaları almak isterdik ama onlarıda biraya ekledileri tarçın ve portakal kabuğu ile hiç etmişler. Madem ki bu aroma vericileri kullanacaksınız ( ki çok baskın aromalar) neden fıçıya koydunuz, fıçıya koymak için bu kadar öldünüz ise neden içine tüm ince nüansları yok edecek baharat ve narenciyeleri koydunuz. Benim aklıma bunlardan sonra tek şey geliyor; biz yaptık demek için. Sonuç olarak büyük bir pazarlama ve reklam hareketi, içi boş. İlerde tanıtım değil bira yapacakları günleri bekliyoruz.

3 Beğeni

Bu damak tadı ve kişisel beğeni meselesi sonuçta ama bence epey haksızlık etmişsiniz.

Çok popüler olan şeylere karşı alerji geliştiren biriyim ben ama sürekli alışveriş yaptığım yerde görünce denemeden edemedim.

Kendi adıma çok beğendiğimi söylemeliyim. Çok ufak bazı eleştirilerim olabilir ama Gara Guzu Meşeli bence Türk bira sektörü için önemli aşamalardan biri ve bunu da Türkiye gibi bir ülkede bunu başarabilmiş olmaları nedeniyle de demiyorum.

Öncelikle aldığınız yerle bir daha görüşmenizi öneririm zira fiyatı 30 TL.

Sanki farklı farklı biralar içmişisz gibi olacak ama ben alkolün kendini çok hissettirdiği görüşüne katılmıyorum. Büyülü bir değnek ile bir şeyleri değiştirme şansım olsa, biraz daha düşük gazlı hâle getirir ve fıçıdan gelen aromayı çok çok azıcık azaltırdım.

Tarçın ve portakal aromasının fıçıdan gelecek aromaları bastırdığına da çok katılmam mümkün değil. Şahsen fıçıdan gelen aromanın azıcık daha az olmasını tercih ederdim, portakal ve tarçın aromasının bu aromaları bastırdığını hiç düşünmüyorum.

İster biz yaptık demek için olsun isterse de büyük bir tanıtım ve pazarlama çalışması olsun Meşeli çok güzel bir bira.

“Tanıtım değil bira yapacakları günleri bekliyoruz,” cümlesi bence çok acımasızca ve haksız bir ifade, hiç katılmıyorum.

11 Beğeni

Bende meşeliyi begenmeyenlerdenim alkol benimde ilk hissettiğim şeydi diğer taşların geride kaldığını söyleyebilirim, gara guzu severek içtiğim biralari var ve kendilerini takdir ediyorum böyle tanıtım yapılması da ayrıca hoşuma gitmişti.

1 Beğeni

Herkesin görüşüne ve damak zevkine saygı duyarım. Bu kadar acımasız değilimdir normalde, uzun zamandır alkolün her türlüsü ile iç içeyim (işim bu) bu yüzden son derece anlayışlı sayılırım ufak tefek hatalara karşı lakin bu kadar zor yollardan geçmiş bir bira çok daha iyi olmayı hakeder. Son olarak ben direk satın almadım ama sürekli alışveriş yaptığım iyi bir tekele sorduğumda bana 40 tl dedi, keza 30 tl de komik bir rakam :))) tekrardan saygılar sevgiler.

2 Beğeni

Alkol oranı vergi miktarını arttırıyor diye biliyorum fiyatın yüksek olmasında etkisi vardır. Ben piyasaya çıkmadan önce aklımda 25 liradan çıkar diye düşünmüştüm.

Fermente alkollü içeceklerde alkol oranı ile değişen bir vergi uygulaması yok diye biliyorum. 20 li rakamlar daha normal geliyor kulağa (sonuçta el emeği göz nuru) neyse, çok daha iyilerini yapacaklarına inancım tam, takibe devam

1 Beğeni

Cok fazla fire oldugunu biliyorum uretimde bunun da etkisi vardir muhakkak, bi de bayiler normal garaguzulardan biraz daha fazla koyup satti bunlar ust uste binince 30 lirayi buluyo fiyat. Yuksek alkolden oturu daha fazla hammadde kullanilmasi da var tabi ki.