Frambuazlı ve Böğürtlenli Buğday Birası

28.09.2017 : Daha önce MJ Apa kiti modifiye ederek Mango İpa yapmıştım. Sonuç olumlu olunca aldığım gaz ile :smiley: Buğday kitini modifiye etmeye karar verdim.

Buğday kitlerini araştırarak Brewferm Tarwebier kitinde karar verdim buna en uygun maya M-21 olacağını düşündüm.

Kurulumu 1kg sukroz (Sofra şekeri) ile 15.5 lt olacak şekilde kurdum ve M-21 maya ile 11 gün fermentasyona bıraktım.

7.5 ve 8lt olarak ikiye böldüm 7.5 lt olana 900gr Donmuş Frambuaz ekledim 8 lt olanada 1.2 kg Donmuş Böğürtlen ekledim.

Meyveleri ekledikten sonra frambuazlar yukarıda yüzerken böğürtlenler dibe çöktü.

1 gün bekledikten sonra tüm meyveler yüzeye çıktı bu şekilde 6 gün bekletip şişelemeyi düşünüyorum.

6 Likes

17.10.2017 tarihinde ikisinide şişeledim meyvelerden kaynaklı enfeksiyon gözlenmedi. Böğürtlende meyveler daha az çözünürken frambuazlar tamamen erimiş durumdalar. Ben böğürtlende kesin enfeksiyon olur diye düşünüyordum ama şansım yaver gitti :smile:

Böğürtlen

Böğürtlen 1010FG yoğunlukla sonlanmış. (5.5ABV ) Birada koyu kırmızı bir renk oluşmuş ve böğürtlen tadı geliyor. 15x50cl 1x33cl şişelendi.

Frambuaz

Frambuaz 1010FG yoğunlukla sonlanmış. (5.5ABV ) Birada kızıl bir renk oluşmuş ve frambuazın ekşiliği hakim. 14x50cl şişelendi.

iki şişelemedede 4gr dekstroz kullandım 2 hafta sonra ikisindende numune açıp kontrol edeceğim.

6 Likes

Frambuaz buğday şişede 1 ay bekledikten sonra tadı tam oturmaya başladı kesinlikle 2 ay bekledikten sonra şahane oluyor . Biraz sabıra yani :smiley:

Böğürtlen buğday birasıda frambuaz gibi 1 ay sonra tadı oturmaya başladı fakat biraz ekşi kaldı. @Cem dışında seven olmadı pek :smiley:

5 Likes

Bu yil sürecek mi gelenek :smile:

Dün tekrar kurmaya karar verdim fakat aynı tariflemi yapsam değiştirsemmi bilemedim

1 Like

Bugün @Antinkuntin Önder abiden 1 adet port66 kiti aldım . Hepsi ile frambuaz buğday kurayım diyorum :grin:

21 lt olarak 1.5kg Lme ile kurdugum port 66 kitinin 9ltsini normal şişeledikten sonra kalan 12 lt biraya 1.5 kg frambuaz ekleyerek 2. fermantasyona aldım

5 Likes

7 Likes

9 Likes

Bu aktarma olayı ile ilgili birkaç şey sormak istiyorum. Ben evde şarap yapımı ile de uğraşıyorum ve şarapta kovadan kovaya aktarmayı sifonla yapıyoruz, oksidasyon riskini bertaraf etmek içinde PMS kullandığımız için ve fermantasyon biryerden sonra durdugu icin sorun olmuyor.

Ben bira yapimina da yeni baslayan biri olarak siseleme oncesi sifonlayarak baska kovaya alayım, hem tortudan kurtulurum hem dry hop yapacaksam ondan kurtulurum vs diye düsünum ama sonra oksidasyon olabilir endisesi (ve burada PMS gibi birsey de olmadigi ve fermantasyonun devamina gaz icin ihtiyac duyuyor olmamiz) nedeniyle aktarim yapmadan musluktan aktarim yapacagiz herhalde diye dusunuyordum.

Ama goruyorum ki sizde kovanin ustunsen sifon ile aktarim ve dolum yapiyorsunuz. Oksidasyon vs icin ozel yaptiginiz birsey var midir?

Hatta sifona takilabilen bu resimdeki gibi aparatlar var tortulardan tamamen kurtulmaya yarayan.

Hızlı ve temiz davranmanız sonrası aktarma sıkıntı olmamaktadır. Benim tek tavsiyem kapağı kapatın daha az oksijenle buluşsun.

Bira yapımında filtreleme yapılmamalı, tortuları almayacağım derken içindeki mayaları da almazsanız, yani şişe şekerini yiyerek tüketip gazlanma sağlayacak mayalar şişeye geçmez ise biranızın gazlanmasını bekleyemezsiniz.

1 Like

Bunlardan bende var, çok kullanamadım biraz şerbetçiotu yoğun biralarda tıkanıyor boyu küçük olduğu için.
Daha önce sifonla aktarım yapıyordum ama son partide kova musluğuna hortum takıp şişeleme kovasına öyle transfer ettim. Hortumun ucuna da mayşeleme torbasından parça kesip filtre niyetine bağladım.Dry hoplu bir tam tahılnolmasına rağmen daha kolay ve tortusuz oldu.

1 Like

Hmm… Sifon temizleme derdine son yani… Ben de deneyeceğim o zaman.
Şot torbaları ya da tülbent de kullanılabilir.

2 Likes

Aynen ben de sifon temizlemekten bıktım, böyle çok rahat oldu. Sifonu damacana için saklıyorum.

1 Like

Ben bu yöntemi epeydir kullanıyorum, hatta en son 15 dakika önce kullandım. Yine de bazen şişe şekeri olarak şerbet ayirdiysam mecbur 2 ci kovaya sifonluyorum.

Hortumun ucunda şot torbası var böylece filtre ediyorum aktarma yaparken. Oksidasyonu en aza indirmek icin yavas ve havalandırmadan aktarma yapın. Birde yeni bir proje var ama kurubuz lazım ve şuan bulamiyorum kurubuzu yazın deniyeceğim.

1 Like

Birde oksidasyonun önüne geçmek için kovanın tepesinden içine foşur foşur aktarmayın.
Hortum ucu aktarılan kovanın dibine değsin, kova o şekilde dolsun.

Arkadaşlar selam; yavas yavas kit disina cikmak daha farkli tatlar deneme amacli, marketten aldigim böğürtlen recelini rondo yardimi ile tamamen parcalayarak boza kivamina getirdim ve acik renk sot’lu dme 500gr 6lt m54 maya ile og1063 20derece sıcaklıkta kurdum.
Beni ne gibi sonuclar bekliyor?
Yaptigim biranin turu hangi ture yakin?

1 Like

Türünü şimdilik bosverelimde umarım günün sonunda ortaya bira çıksın. Termometre projesine ayrıca koptum.

1 Like

Durum okadar vasat yani hmm :confused: