Fire Cider (ateşli sirke)

Virüslerle uğraşıp keyfimizin kaçtığı şu günlerde bağışıklık sistemine katkıda bulunan fire cider isimli bir şey keşfettim.
Aslında bir meşrubat veya içki değil, alkolsüz bir sıvı diyelim.
Öncelikle henüz denemedim, ne tadına baktım, ne de yaptım ama en kısa sürede deneyeceğim. Bununla ilgili ingilizce kaynaklar var, onu da ekleyeceğim.
Olayın özü şu… soğan, sarımsak, zencefil, karabiber, biberiye, zerdeçal, havuç, biber limon suyu ve kabuğu, adaçayı gibi faydalı ne varsa bir kavanoza koyup üzerine de evde yaptığınız elma sirkesi (tabii ki doğal analı olacak) dolduruyorsunuz.
İyice çalkalayıp karanlık bir yerde 1-2 ay bekletiyorsunuz. Sonunda iyice süzüp günde bir çorba kaşığı içiyorsunuz. Süzdükten sonra balla tatlandırabilirsiniz.
https://www.google.com/amp/s/blog.mountainroseherbs.com/fire-cider%3Fhs_amp=true

4 Beğeni

Bence bu virüs aşısı bile olabilir. İçinde yok yok :slight_smile:

2 Beğeni

Her şeyi yer içer ve keyif de alırım ama şu sirkeyi bı sevemedim ben. Doğalı doğal olmayanı uzak dursun benden. :frowning:

1 Beğeni

Kelle paça da ne gider ama…

Abi keyif alınacak bir şey değil zaten, günde bir kaşık katlanırım…

1 Beğeni

Bak bu aklıma gelmemişti :roll_eyes:

Sen de hiç haksız değilsin…

Ne karaktersiz herifim ya… Sektörün bir numaralı ismi bana mal satmamakta haklı demek ki…

1 Beğeni

Tarifler e atıyorum yarın mesai var , dene derim kesinlikle.

1 Beğeni

O temizleme işlerini gözüm kesmiyor hçbir şekilde. Beyin olayına da giremedim, tamamen bu sebepten. Ciğer doğrayabiliyorum ancak, onda da içim ıyk bıyk ediyor fena halde.

2 Beğeni

Bence başlıkları karıştırdınız :slight_smile: bu mesaj diğer kelle paça muhabbeti olan başlığa atılmış gibi…

2 Beğeni

satmış ama :slight_smile: 20 karakter(siz) o isim

1 Beğeni

Biriniz bundan bira olmaz deseydiniz, Antepli arkadaş birasini yapmaya kalkisabilir.

2 Beğeni