Festival Razorback India Pale Ale (IPA)

@Durul abinin yaptığı bu kit tadımda da beğenilmişti. Simcoe Summit ve Centennial şerbetçiotlarını bulunduran bu kit yoğun turunçgil aromasıyla ipacıların yüzünü güldürecektir :yum:

4 Beğeni

Diğer kit ipalarına göre acılığı yüksek mi? Öyle kalmış aklımda sanki ama karıştırıyor olabilirim.

Ben acılığı yüksek değildi diye hatırlıyorum.Tadımda ilk kez ipa içen bir arkadaşım vardı o da çok beğenmişti hatta . İngiliz tarzı ipa zaten. İçtiğim en acı ipa kit Youngs American IPA :smiley:

Tamam o zaman kurarım bundan :smiley: Youngs ın ki de acı ama içilmeyecek kadar değildi halitin mangolusu. Bu daha acı diye kalmış aklımda, adından herhalde, razor falan kesmesin :stuck_out_tongue: Teşekkürler cevap için.

Şimdiden afiyet olsun o zaman :smiley: :beers:

1 Beğeni

Acılığı yüksek bir ipa kiti ben ilave 2 hafta 200 ml votkada beklemiş 75 gr koyu kavrulmuş meşe yongaları eklemiş ve kendi şotlarıyla beraber50 şer gr centenniel ve amarillo ile dry hop yapmışım,kesinlikle bir hipsterın(acaba kim👀) çok beğeneceği bir ipa

2 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam Youngs Amerikan IPA ile kapışır acılığı. Ben de beğenmiştim bu kiti.

1 Beğeni

Dün biraz kurcaladım da festival kitleri epey beğenilmiş yurt dışında. Port 66 IPA dan sonra bunu kuracağım, belli oldu. Önce bi port kitlerin hepsini deneyeyim (zaten 3-4 çeşit var :confused:).

1 Beğeni

Port kitlerinin premiumları da varmış. Keşke onlar da gelse

1 Beğeni

Port 66 ipa ile alakalı yorum ve görüşlerin nasıl oldu ?

Daha kurmadim, yaz girdi araya :slightly_smiling_face:

Sezon acilsin. Razorback ipa kitinden 1,5 kg 2 adet olarak toplam 3 kilo cikan malt ozunden 1 tanesi. 700 gram sivi malt ozu 10 dakika nugget 10 gram nugget sotu ile kaynayacak. Maya esb. Tum urunlerin skt gecmis durumda tek cekincem serbetciotu, hep dolapta sakladim acilmadi. Tadi iyiyse bu otu dry hop da yapacagim. Hedef og 1040. Yarim kilo seker

4 Beğeni

kaç derece gerekiyor bu kit için arkadaşlar?

Kurulumunda 20-25° olarak yazıyor. Ancak ben 17-18° de kurdum. Bugün 16.günü ve otları attım az önce.

3 Beğeni

Bu kitin talimatlarında ikinci bir kovaya aktarma ve aktarırken şerbetçiotlarını bir torba yardımıyla yakalama işlemleri görünüyor. Bu şekilde yapan oldu mu hiç?

İkinci kovaya aktarırken aktarılan kovaya giden hortum ucuna takıyorum o keseyi, şimdilik sorunum olmadı ama aktarırken oksidasyona dikkat…

3 Beğeni

Yanında dextroz geldiği için 2. Kovaya alarak yapın diyor ama o dextrozu kurarken kovaya atıp şişeleme şekeriyle de gazlandırma yaparsanız 2. Kovaya almanıza gerek olmaz,ben tüm biralarımı dextrozu 2. Kovaya koyup şişeliyorum o ayrı

2 Beğeni

detaylı bir video tarifi v.s. var mıdır bu olay için? 2.kova aktarımı ya da kitte anlattığı gibi sediment trap v.s. yapmadım hiç.

Şerbetçi otu torbası diye satılan torbalardan almak gerekiyor, o torbayı silikon hortumun bir ucuna , diğer ucunuda kovaya takiyorsunuz. Bira hariç ne var ne yoksa torbada kalıyor, biramiz diğer kovamiza süzülmüş oluyor hepsi bu.

1 Beğeni

Şerbetçiotu torbası, şerbetçiotu içeren tüm Festival kitlerinin içinden çıkıyor. Yalnız şerbetçiotlarını o torbanın içine koymak için değil, aktarma çubuğunun ucuna takmak için. Şerbetçiotu o küçük torbanın içinde çok şişer.

Şimdi en basit yolu söylüyorum. Şişeleme için kullanılacak dekstrozu şişelemeden hemen önce kovaya döküp, çok hafif bir şekilde, alttaki tortuyu çok havalandırmadan 1-2 tur karıştırabilirsiniz. Yani illa başka bir kovaya aktarmanız gerekmiyor.

Şerbetçiotu torbasını da aktarma çubuğunuz varsa onun ucuna takmanız gerekiyor. Yalnız bu torbalara dikkat etmek lazım. Çok kalın ve küçükler. 3 kere kullandım, 2 kere problemsiz dolum gerçekleştirdim tıkanmadan ama sonuncusunda bir şekilde içeri şerbetçiotu aldı, kovanın yarısı oksitlendi dolduruken :frowning: Yani bir daha Festival’in kendi torbasını kullanır mıyım bilmiyorum ama kullanırsam paket lastiğinin sıkısıkıya yapıştırdığına ve aktarma çubuğuna şerbetçiotu kaçmayacağına emin olurum.

3 Beğeni