Fermenterde En Uzun Birakilan Bira

Selam arkadaslar. Ogrenci oldugum ve yurtta kaldigim icin,kaynatmak icin yil icinde cok vaktim olmuyor. Ben de karar verdim,eve gittigim zamanlarda kaynaticam ve mayalamaya birakicam,tekrar donunce de ficilayacam. Burada risk alinacak bir durum var,otoliz,ama bilgili kisilerden aldigim geri donuslerle,ev biraciligi seviyesinde bunun problem olmayacagini anladim. Hatta uzun sure fermenterde birakip,problem yasamayanlari da duydum. Sizlerden istegim burada uzun süre fermenterde biraktiginiz biranin sonuclarini paylasmaniz,uzun sureden kastim,ale biranin 5 hafta ve uzeri birakanlar tecrubelerini paylasabilir mi? Sadece merak ettigim icin yaziyorum :slight_smile: Tesekkur ediyorum simdiden

benzer durum mezun olmadan önce son yarı yıl tatilinde başıma gelmişti, muntons lager kitini 38 gün aynı kovada dipteki mayadan ayırmadan bekletmiştim ama mayası 3470ti sorun olmadı :smiley: Rekor olarakta 64 gün; 25.07.2018’de muntons pils kurmuşum yine w3470 ile 29.09.2018’de şişelemiştim ama bu sefer 2. fermantasyona almıştım bunu, yine de ilk fermantasyonda 1 ayı geçik kalmıştı, forumda yazmıştım daha önce.
Edit: umarım forum rekorudur, kıran çıkmaz haha

1 Beğeni

Mevcut plastik fermenter ile oksidasyon riski artar. Çünkü geçirgenlik baş gösterecektir. paslanmaz yada cam fermenter ile devam edebilirsiniz. Uzun süreli 2. fermantasyonda bekletilen Belçika biraları mevcut. Ama fermenter laylon değil :slight_smile:

3 Beğeni

Beyaz mayalama kovası içinde zamansızlıktan 1 ayı geçirdiğim olmuştu, hiçbir olumsuzluk yaşamadım.

Geçen yıl bahar sonunda elimde kalan son maltlarla bir sürü çeşit bira yapmıştım ard arda. Havalar ısındığı için kamp matından izolasyon yapıp, fermenterleri buz kasetleriyle serinletiyordum. Fermenter sayısı fazla olunca bir tanesini kamp matına sarılı şekilde unutmuşum. Yaz sonunda (3,5 ay sonra ) farkettim. Tortuyla uzun süre teması nedeniyle hafif ekşime yapmış, şerbetçi otlarının sadece acılığı kalmış. Bira sağlıklıydı ama kalitesi düşüktü…

3 Beğeni

ya genel kit biralarında olan metalik tad ile oksidasyonu ayırt edememiş olabilirsiniz. bir de tüketim süreci önemli. Off flavorları oluşturacak kadar şişede zaman geçirmeyip tüketildi ise hissetmemiş olabilirsiniz.

1 Beğeni

Eksime sanirim otoliz oluyor burada. Ama 3.5 ay süre de cokmus cidden,sanirim bi denemeye deger,ne de olsa,exbeeriment! Hehehe

Evet bu bi problem. Buna da dusuncem blowoff. Yanlarini da iyicene sarmak. Bence bu sekilde gecirgenligi olmaz. Dedim ya,bi deneyip gorucem. Zaten ne kadar masraf,bir kova icin 50 lira civari

Burada işlenmiş petrol türevi bir ürünün oksijen geçirgenliğinden konuşurken, çevresini sararak geçirgenliği engelleme ve blow off diye ifade ederken kovadan çıkan co2 ile bunu sağlamayı düşünüyor isen, çevresine saracağın malzemeninde geçirgenliği olacağı gerçeği var.

Kısaca bana beyhude çaba geldi :slight_smile: yemek taşıma kabı candır.

1 Beğeni

:slight_smile: Basinda güzel bir yerme yemisim :slight_smile: Evet,teknik olarak dusunmedim,basit dusundum :joy: CO2 bassam ayrilmadan önce,belki ise yarayabilir(zaten CO2 ile kapli olacak ama,artirmak ise yarayabilir)

Öncelikle bugüne kadar hiçbir kit birasında metalik tad sorunuyla karşılaşmadım, ikincisi 3-4 haftadan önce hiçbir şişeyi açmam.
Okside olsa da anlardım.

Sorunlu bira ile sorunsuz birayı ayırt edebilecek kadar idare eder bir damağım var çok şükür :slight_smile:

3 Beğeni

Aslında bu sorun değil, kit birasının genel tadında mevcut. Buharlaştırma nedeni ile yoğunlaştırıldığından olabilir. Kendi yaptığım ve başkalarının yaptığı tüm kitlerde belirli bir damak tadı dikkatinden yada gelişiminden sonra bu metalik tadı almaya başladım. kit ile başlayıp, tam tahıla geçen ev biracılarının %95inden de benzer yorumları duydum.

2 Beğeni

Plastik şişe ve cam şişe karşılaştırmalarında genelde bu konu hep bahsedilir. Bana da çok saçma gelir. O zaman kola gibi meşrubatların gazı niye kaçmıyor?

Ben bazen 1lt’lik meşrubat şişelerini kullanıyorum ve şu ana kadar herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Hatta, bira daha iyi olgunlaşıyor ve tadı daha iyi oluyor gibime geliyor. Sanırım hacim ile alakalı olabilir.

Kapaması daha kolay olduğundan ve sayı olarak daha az şişe kullanıldığı için tercih ediyorum.

Eve çok meşrubat almayız, alsak şişelerini 1-2 dolum kullanırdım.

Neden hiçbir bira firması kar maximizasyonu sağlayacağı pet şişe var iken camı tercih ediyor? Bud - Miller - Efes - Tuborg bla bla bla. Yani milyar dolarlık firmalar bu işten anlamıyor, biz son tüketiciler anlıyoruz :slight_smile:

Hep bilimsel veriden değil, kendi fikirlerimizden yargı üretme sorunumuz var. Kola şişelerininde oksijen geçirgenliği var. Stt tarihleri bira kadar uzun değil. Bu geçirgenlik kolayı etkilemeden zaten satılmış ve tüketilmiş oluyor.

3 Beğeni

Buna takilarak biraz arastirma yaptim. 8 hafta bu gecirgenlik icin uzun bir sure degil. Otolize neden olabilir ancak parti miktari cok buyuk olmadigi icin bu da ev biraciliginda gerceklesmeyecek kadar az oranda gerceklesiyor. Uzun süreli yaslandirma prosesinde tercihen cam veya plastik kullanilacak ise de CO2 örtüsü tavsiye ediliyor

ilk önce belirtmeliyim ki “Cam candır”, cam ve plastiği karşılaştırmıyoruz. Ben sadece plastik şişenin oksijen geçirgenliğinin abartıldığını düşünüyorum, ve tecrübeye dayanarak plastik şişede biranın esasında iyi olduğunu düşünüyorum.

Nitekim kendin de söylemişsin, STT gelene kadar kola satılmış oluyor. Biralar da aynı şekilde. Biraları kaç ay saklıyoruz ki oksijen geçirgenliğini hesaba katalım? Konu fermenter, ben fermenter için de aynısını düşünüyorum.

Bira neden plastikte satılmıyor konusu çok uzun. Edirneden kuzeye çık, Bulgaristanda 2lt plastik şişelerde bira 1 Euroya satıyor. Abi 6-7TL ya, 2 litre bira, yani 4 standart bira. Aynı markaların cam şişeleri de neredeyse aynı fiyattan satılıyor. Yani cam premium (pahalı), plastik ise ucuz. Cam şişenin maliyeti 4-5 cent olarak düşünürsek, esasında bu premium ve ucuz olayı daha çok psikolojik.

Ben de üretici olsam markama ucuz hissi vermek istemezdim. Bunun yanında bir de plastiğin ismi çıkmış, markamı plastik şişe kullanarak kirletmezdim.

Bir de adamlar marka olayına çok para harcıyor, şişe şekilleri doğrudan marka ile eşdeğer. Özellikle 1990larda yayılan bu kalın ve dayanıklı kola şişeleri piyasaya çıkmadan çok daha önce bira firmaların şişe şekilleri oturmuş.

İnternette biranın kutuda satılması neden şişeden daha iyi olduğunu anlatan bir sürü yazı var. Yani bu konular tartışmaya çok açık. Özellikle ABnin tek kullanımlık ince plastik şişeleri tamamen yasaklamak üzere olduğu bu günlerde plastiği savunmuş gibi olmak istemem. Ama oksijen geçirgenliği ev biracısını etkilemez.

2 Beğeni

Tamamen katiliyorum. Söz konusu 4 ay veya atiyorum 6 ay 1 sene falan olmadigi icin bence de bu problem olmamali

Yalnız alkol kola ve su petlerini çözüyor diye biliyorum.

1 Beğeni

Orasi öyle,alkol bu konuda düsman oluyor. Ama yine,ev biraciligi konusunda cok onemsenecek bir durum degil. Eger bir cilginlik yapip,%13-15in üstüne cikmiyorsaniz,belli edilecek bir problem olusturmaz diye dusunuyorum

Bence bira üretici firmalar kanserojen etki oluşmasın diye cam kullanıyorlar. Dusunsenize mahkemenin birisi senin sattigin pet bira yüzünden adam kanser oldu diyip firmayı mahkum ederse. Bütün kanser olanlar arkarkaya dava açarlar. Bence bu riski almıyorlar. Milyonda bir ihtimal kanserojen etki yapsa bile bence bu risk göze alınmaz. Onkoloji de hasta ziyareti yaptım Allah esirgesin.