Fermente Turşu Yapımı

Bira yapmamak için kendimi frenliyor olabilirim ama fermente ürünlerin faydasından hala yararlanabilirim :slight_smile: Pervanebiracılığın turşu tarifini denedim bugün. Sadece turşuyla yaşamak istediğim şu dönemler bu tarif beni heyecanlandırdı. Özellikle hazır turşuların içinde ne olduğu belirsiz ve besin değerleri oldukça ölü. Biraz araştırınca fermente turşunun faydalarının saymakla bitmediğini gördüm ve kolları sıvadım.
Daha detaylı bilgi için buyrunuz; http://www.pervanebiracilik.com/manset/evde-fermente-tursu-yapimi.html

Epey yalın bi tarifim var. İlk denemelerimde her zaman olabilen en az malzemeyi kullanmayı daha sonra çeşitlendirmeyi tercih ederim. Turşuluk sebzeler, kaya tuzu, su, asma yaprağı ve tursu mayası.

Percane biracibiracılık bize ev yapımı yoğurt suyu, peynir altı suyu ya da kombucha mantarı gibi doğal ürünleri önermiş fermente etmek için. Bir süredir tatilde olduğumdan ev yapımı yoğurdum yoktu, scobymi değerlendiririm diyodum ki şöyle bir ürün çıktı karşıma mandrada:

Dedim ki hadi aylin işin garanti olsun, hevesin kaçmasın beceremezsen ilk seferden.

Bu tozu 5 litre turşu suyu hazırlamak için kullanabiliyormuşuz. Ben de öncelikle 5 litre su ve litre başına 3 yemek kaşığı kaya tuzunu karıştırıp tozu içine döktüm ve iyice erittim.

Turşu yapımında havuç, acur, salatalık ve lahana tercih ettim. Sıkıca dizip üstlerine bol asma yaprağı örtüp kavanozları ağzına kadar hazırladığım suyla doldurdum. Kapakları kaynatıp henüz sıcakken kavanozları kapakladım. Ilk 3 gün havasını almamız tavsiye edilmiş ben de ağzına kadar doldurduğum için bu tavsiyeye uyacağım.

Fermente turşuda en dikkat etmemiz gereken konu sterilizasyon ki bira yapımından tecrübeliyiz buna. Ben tüm malzemeleri ve sebzeleri bol su ve beyaz sirkeyle iyice yıkadım ve duruladım. İkinci önemli konu kavanozların içinde hava kalmaması. Iri parçalı salatalık, acur ve havuçta sorun olmadı ama lahanaların arasındaki hava zerreciklerini çıkarmak biraz uğraştırdı.

Bir turşuda beni en husrana uyandıran konu yumuşamış ve erimiş olması. Asma yaprağı bu noktada önemli. Icerdigi tein çıtırlığı sağlıyormuş. Asma yaprağı bulamazsanız kiraz yaprağı ve çayın da alternatif tein kaynakları olduğunu belirteyim.

3 kavanozuma tırnak kadar ufak miktarlarda scoby koydum, farkı gözlemlemek istiyorum. Kafami karıştıran konu scobynin şekerler veslenmesi ama turşuda tuz bulunması :thinking:

Kimi siteler 10 gün kimi siteler ise 1 ay sonra yenmeye başlayabileceğini yazmış. İlkin günahı olmaz diyerek doğru süreci bulacağım umarım… Son olarak 25 ile 30 derece arasında fermente ediniz yazıyor aldığım mayanın üzerinde. Bu aralığa sadık kalmaya çalışacağım.

Bu da sürgün:

5 litre suyla yaklaşık 1 kilo havuç, 1 kilo kornişon, yarım kilo salatalık, bir orta boy lahana ve 1 kilo acur kavanozladım. Hadi yavrular utandırmayın beni :pray:

8 Beğeni

Ye tatlıyı bul Hakkı’yı ye ekşiyi bul Ayşe’yi düsturundan;yoksa bir kız mı geliyor​:pray::clap:

4 Beğeni

Bakıcaz Durul abi, herkes erkek diyor ama beslenme şeklim kız diyor :angel:

6 Beğeni

Benim karnım gibiyse erkek olabilir. :stuck_out_tongue:

4 Beğeni

Mayanın içeriğine baktım da, aslında tam “bizde neden yok” dediğimiz içerik. Lacto plantarum kettle souring için en çok kullanılan lactobacillus türü. Standart bir parti için iki paket maya / 24 saat süre oranıyla bir deneme yapılabilir. Meraklısına duyurulur. :smiley:

Ya biz de tam acaba bir sorun mu çıktı demeye başlamıştık ses soluk çıkmayınca. Ara sıra iyiyim, herşey yolunda filan yaz birşeyler, merakta bırakma @Aylin

7 Beğeni

İyiyiz iyiyiz ersoy abi, bira yapmaya da devam içemesem de yapmayı seviyorum ben hep söylüyorum :relaxed: sadece belçikalara ağırlık verecek gibiyim :smile:

5 Beğeni

Bugün Kombucha kullanarak deneme turşusu kurdum. Bakalım maya olarak işe yarayacak mı😊

7 Beğeni

Kambuchanın suyunu kullandın di mi,peki ne kadar kullandın,tuz ,sirke vb detaylı anlatır mısın @Djindemir

1 Beğeni

1lt içme suyunda 40gr deniz tuzunu çözdürdüm. Bende biraz fazla geldi bu çözelti, kavanoza orantı yapılabilir. 1lt’lik turşu kavanozuna 1 büyük çay bardağı kadar içtiğimiz kombuchadan koydum, mantarından vs koymadım. Yarın çalışıp çalışmadığı belli olur :grinning:

5 Beğeni

Sevgili @Aylin, sizde durum ne diye merak ettim. Oldu mu turşu? Diğer her şey yolunda mı? :footprints:

2 Beğeni

Kombucha da maya olarak kullanılabiliyor, gayet kabarcık çıkıyor. Kombucha ile turşu da kurulabiliyormuş :smile:

2 Beğeni

Çok iyi oldu ya bildiğin turşu yani ne limon ne sirke ararsın içinde. Tek farkı klasik turşulardan kat kat kat besleyici olması. Yalnız tuz miktarını bir tık azaltacağım. Sularını da atmıyorum, içine yeni salatalık koyup yeniden mayanın iş görmesini beklicem. Sabah sabah turşu çekti bak canım :yum:

7 Beğeni

Ben tadını çok merak ediyorum kombuchalının, aslında 3 - 4 kavanoza tırnak kadar scooby ilave ettim ama bi fark göremedim suyunu koymak hiç gelmemişti aklıma bi de mayasız direkt kombuchalı deneyeyim :thinking: Aslında kombuchanın şöyle bir avantaji olmalı; çaydan yaptığımız için tein olmalı içinde. Asma yaprağı bulamadığımız durumlarda çaydaki teinin de çıtırlık sağladığı söyleniyor.

5 Beğeni

Bu arada henüz 3 aylık olmasına rağmen doktor cinsiyet tahmininde bulundu; bu kadar turşu tüketmenin doğal sonucu olsa gerek, -yanılma payıyla birlikte- KIZ yeğen geliyor arkadaşlar size :girl:

12 Beğeni

:heart_eyes: Dogum şubatta miydi @Aylin hanim? O zamana kadar su biberondan getirticem kuzuya…

7 Beğeni

Evet ocak sonu şubat başı bekliyoruz. Yaaa çok iyiymiş gerçekten nerden bulabiliriz bu biberonu :heart_eyes:

3 Beğeni

Bir günde salatalıkların rengi değişmiş, çok hızlı turşu olacak. Kapağın havasını alırken buram buram turşu kokusu da geliyordu. Benim gibi turşu manyağı artık herşeyin turşusunu yapar :grin:

8 Beğeni

Aylin hanim Benim de kavanozda 10.gunu oldu henuz acmaya kiyamadim.Merak ettigim birsey var.tursunun eksilik , keskinlik.yada asidik durumu nedir?ben sirke ve limonun eksi keskin asidik tadini sevmedigim.icin bu tursuya cok umit bagladim.bu nedenle sormustum?

1 Beğeni

10 gün yeterli bir süre açıp deneyebilirsiniz ben 7. günden sonra tüketmeye başladım :slight_smile:

2 Beğeni

Üç gün sonra olmuştu, tam tamına turşu :slight_smile: sirkeli/limonlu turşu ile arasındaki fark anlaşılmaz

7 Beğeni