Fermantasyon durdu mu

Merhabalar,

Port66 lager kiti kuralı 3 gün oluyor. İlk yarım saatte hava kilidi yükselmeye başlamıştı ancak kabarcıklar çok yavaş ve azar azar çıkıyordu. Bugün kabarcık çıkışı göremiyorum.

Elimde bir haftalık şişelenmiş port66 lager var. Şişe dibi tortusunu kovaya boşalmayı düşünüyorum, önerisi olan var mı?

1 Like

Isi kac derecede suan?

Bende de şuanda ruby red ale var kovada. Aynı senin gibi bir durum yaşadım. 2 gün içinde kabarcıklar bitti. Ama aslında bitmemiş kovada kaçak varmış. İlk başlarda kabarcık çıktığından dolayı atlamisim. Kova kapağı contasi genişlemiş. Onu değiştirince düzeldi. Bence bı kaçak varmı diye kontrol etmende fayda var

Kova kapağı ve hava kilidinin etrafını sıkıca streç filmle dönerek kapatın.
Büyük ihtimal hava kaçağı var.

1 Like

Kova 17 derece civarında.
Kapağa yada kovaya hafifçe dokununca kabarcıklar çıkıyordu. Kaçak olsa sanırım olmazdı.

Bu kiti kurarken kovayı çalkalamıştım ve çok köpürmüştü, Mayayı daha önce de köpük üzerine attığımdan bu sefer de öyle yapmıştım. Sanırım mayaların bir kısmı mayşeye inememiş.

Üst tarafı hafif karıştırıp tekrar kapadım. Şuan çok yoğun olmasa da gaz çıkışı var.

1 Like

Hiçbir şey yapmana gerek yoktu,hidrometreyle ölçümler alman yeterli,mayagayetgüzel şerbete inmiş,fermentasyonun dewam ediyor,o hava kabarcıkları senin çalkaladıpında oluşan kabarcıklardeğil,mayaların şerbetteki şekeri tüketmesiyle açığa çıkan CO2,bu şekilde açıp karıştırırsan sadece okside edersin,hava kabarcığının çıkmıyor olması fermentasyonun bittiğini veya takıldığını göstermez

1 Like

Şu köpük ile karışık olan topaklar maya degil mi? 1022 çıktı acmisken olctum ama her zamanki gibi ilk ölçüm almadım :sweat_smile:

Merhaba arkadaşlar;
Geçen ctesi pilsner kit kurdum bu sefer suyu 1lt fazla kaçırdık 24 lt kurulum oldu.
Şimdi baktımda kovanın kenarındaki kalıntılara sanırım krausen gibi bişey deniyor.
1- Litre çok olduğundan kapağı kadar sıçramış.bu bir sorun teşkil edermi??
2-Ölçüm kitim var fermantasyonu kontrol etmek istiyorum bunu kovayı açmadan nasıl yapacağım?(o şekildemi yapılıyor bilmiyorum)

1)Hicbir problem olmaz. Ama aklinizda bulunsun,bugday birasinda boslugu biraz daha fazla birakin,zira tasmalar meydana geliyor.
2)Daha bekleyin,15.gunun sonunda olcum alirsiniz. Muslugu tutup vanayi acin,mezüre örnek alin ve hidrometreyi icine daldirin,kitlerde genelde 1.010 altinda tamamlanmis oluyor,ama benim önerim,3 gün arka arkaya ölcüm almaniz. Ayni degerler varsa fermantasyon bitmistir(Dipnot,bunu erken yaparsaniz,mayanin isinin bittigi anlamina gelmez,maya sadece etanol üretimini bitirmistir,mayanin temizlenmesi icin zaman taninmali).
O yüzden,15.gün olcumu yapin,bir de 17.gün olcum yapin,ayni ise siseleyebilirsiniz :beers:

Benimden başımdan bu konuyla alakalı bir olay geçmekte. Ale birayı kurdum, mayayı uyandırdım, fermanterin içine döktüm. Derecem sabit 23. Herşey çok güzel, kabarcıklar çıkmaya başladı, devam da ediyor. Aradan iki üç gün geçti bir baktım kabarcıklar çıkmaz olmuş:( İnternetten bir iki araştırdım ilk iş sıcaklığı kontrol etmem gerektiğini söylüyordu ancak sıcaklık sabit, 23 derece. Mayalar strese mi girdi acaba diye düşündüm ama aniden durdu kabarcıklar ve hava kilidinin sıvısı dengelendi, yani kova içinden basınç gelmiyor. Neyse araştırırken biri; hava kilidinin içindeki suyun öz kütlesinin fazla olmasından dolayı, kovadan gelen havanın oradan çıkamadığını ve bu nedenle de kovanın bağlantı yerlerinden çıktığını, yani hava sızdırması yaptığını ve hava kilidini su yerine votka ile doldurup tekrardan denediğinden sorunun çözüldüğünü yazmış. Ben votka koymaya gerek duymadım ancak hava kilidini şöyle bir oynatıp kova kapağının sağını solunu iyice yerleştirdikten sonra eski haline döndürdüm. Sizinde bilginize benim işime yaradı bu bilgi.

Fermantasyon başlamaması ve durması ile ilgili pek çok konu va forumda ancak havada kalmasın, daha sonraki aramalarda da çıksın diye tekrar hatırlatmakta yarar var.
Fermantasyon 4 günde %95 oranında biter ondan sonra başka işlemler gerçekleşir. Sizin sıcaklığınız Ale için zaten yüksek. Anladığım kadarıyla kova üzerindeki sıcaklığı 23 derece olarak belirtiyorsunuz. Bu durumda zaten kovanız ilk 3 gün 25-26 derecelere çıktı. Sonuç olarak sizin fermantasyon bitmiş.
Bir hidrometre yardımı ile ölçüm alırsanız bunu göreceksiniz.
Aynı zamanda meyvemsi, istenmeyen tadlar almamak için bundan sonra “kova içi sıcaklığını” en fazla 20 derecelerde tutmanızı tavsiye ederim…

2 Likes

Kova içi sıcaklığım 23 derece, akşam ölçtüm ve %5 olarak hesapladım yani evet fermentasyon bitmiş vaziyette. Bu konuyla ilgili de ,
https://www.mainbrew.com/how_long_should_my_beer_ferment-ExtraPages.html
Bir yazı yazılmış ancak ingilizce.