Father I Have Sinned

Türlü itiraflarımızı, kirli çıkılarımız buradan paylaşıp huzur bulmaya gayret edebiliriz.

Kabaklara çok laf edip IPA tarzının arkasına saklanmaya mı çalıştınız?

Buğday birasını seviyor ama bunu bir türlü ifade edemiyor musunuz?

Dahi anlamındaki -de -da eklerini nasıl kullanacağınız konusunda bilgisizsiniz ve yazılı iletişimde dikkat etmediğinizi söyleyerek bundan sıyırmaya mı gayret ediyorsunuz?

Belki RIS’in yüksek alkolü sizi rahatsız ediyor ama eliniz Biritish Bitter’a oy vermeye gitmiyor bir türlü?

Şarap yapıyor ama bira gibi hemen gazlanmasını istiyorsunuz belki de…

Dökülün…

Yüklerinizi daha ne kadar taşıyacaksınız?
Omuzlarınızdaki bu ağırlığı bir kenara bırakmak istemez misiniz?

İşte burası yeri…
Hadi…

13 Beğeni

Sevgili @FAtE
@gulendam, @menegin @magunay @ers

Belki de altı aydır bende bebekler…
Hepsini içtim…
Pişman mıyım emin değilim…

Tanrı hiçbirimizi yoklukla imtihan etmesin…

7 Beğeni

Afiyet Olsun! Kovadakiler şişelensin bende yollayayım :slight_smile:
Hatta @FAtE e ye ders niteliğinde olması için onunkileri de sana yollayayım :wink:

2 Beğeni

Demek öyle ha…
Günün şarkısı sana gelsin o zaman…

4 Beğeni

Senin canın sağolsun ya :blush:. Sanırım ben hariç herkes bıraktığım anda ümidi kesmişti zaten :yum::joy::rofl:

6 Beğeni

Ya çok çok uzun süre dayandılar aslında.
Ama zaman.gecip de bana verdiklerin köpürür olunca olay koptu ne yazık ki.
:pensive:

2 Beğeni

Tüm okları bana cevirerek hedefi saptirsa da sevgili @BoBo omuzlarındaki ağırlığı bir kenara bırakmış oldu. Madem öyle bende daha fazla bu yükü tasimayayim.
İtiraf ediyorum kabak tatlısını bol cevizli fırınlanmış ve tahinsiz severim.
İkinci itirafim ise buğdayla ilgili olacak. Her ne kadar daha sağlıklı deseler de tam buğday ekmeğini sevmiyorum.
Oh be dünya varmış.

6 Beğeni

Okuyanlar olarak itiraf edelim ki burda bi “yoksa?” dedik :joy:

5 Beğeni

Tam buğday ekmeğini ben de hiç sevemedim.
Beyaz ekmek rocks!

2 Beğeni

ilk mesajdaki "dahi anlamındaki -de"yi görünce daha fazla dayanamayacağım sanırım…şu “ŞOT” konusunda birkaç bir şey söylemek istiyorum.

Benim anladığım, açılımı “Şerbetçi Otu Torbası” olan, ev biracılığında iletişimi hızlandırmak/kolaylaştırmak üzere icat edilmiş bir terim.

Ancak forumda kimi zaman “Şerbetçi OTu” olarak kullanılıyor, kimi zaman da “dry hopping - soğuk ekleme” yerine… “ŞOT torbası” ve “son 3 gün ŞOT yap hocam” gibi kullanımlara rastladıkça ne denilmek nereye varılmak istendiğini anlamakta güçlük yaşıyorum… Hayır zaten ŞOT doğru kullanılsa dahi aşırı sevimsiz bir kısaltma değil mi? Kimi zaman rüyalarımda TDK’yla görüşüp, kendilerine şerbetçi otunu “ibucuk” olarak, şot’u da “ibucuk torbası” olarak kısaltmayı teklif etmeyi düşünüyorum fakat sonra ev biracılığının kökünden yasaklandığı bir distopyaya uyanır gibi oluyorum…

hal böyleyken, hala ŞOT iyidir diyen varsa onlara Bon Jovi’den şu manidar şarkıyı hediye ediyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=KrZHPOeOxQQ ki

6 Beğeni

Ek konusuna değinmek epeydir aklımda ama itiraf edeyim, belki de bir yere varabileceğime inancımı yitirdiğim için harekete geçemiyorum bir türlü.

İşin kötü kısmı da burada işte…
Ümidi kesmeleri için bir neden yoktu ellerinde, bana sataşıyorlardı sadece ama artık bir nedenleri var.
Ben onları oyalarım, sen kendini kurtar.
:stuck_out_tongue:

1 Beğeni