Experimental/Deneysel

Arkadaşlar merhaba, YouTube’da gezerken bal şarabı yapımına denk gelmiştim bundan 5-6 ay önce, fakat şarap içmeyi sevmeyen birisi olduğum için aldırış etmemiştim. Geçenlerde bir arkadaşım bana “Tatlı Gül Şarabı” denetmişti ve tatlı şaraplara bir fırsat tanıma fikri oluştu kafamda… Bunu denemeye karar verdim. Merak ettiğim konu şu ki içeriği her ne olursa olsun (ticari meyve suları değil, örneğin taze limon suyu ve şeker vb.) içinde şeker bulunan her sıvıyı mayalarsak şarap elde edebiliyor muyuz?

İçinde şeker bulunan her sıvıyı herhangi bir maya kullanarak alkollü bir sıvı elde edebilirsiniz. İsterseniz suya şeker ilave edip mayalayın yine alkollü bir sıvı sahibi olursunuz ama önemli olan ne elde etmek istediğiniz. Üzümden elde ettiğiniz şekerli sıvıdan şarap, arpadan elde ettiğiniz şekerli sıvıdan bira olur. Bunun dışındaki meyvelerden elde ettiğiniz şekerli sıvıdan o meyvenin şarabını elde edersiniz. İnsan damağına en uygun şarap üzümden elde edilen şaraptır. Diğerlerini deneyip anlayacaksınız.

Bu arada, şarabı damıtıp Konyak, birayı damıtıp Viski yapıyorlar :slight_smile:

2 Beğeni