Evde Bira Yapımı Maceranız (Ne Zaman Başladı? Nasıl Gidiyor?)

Çok alkol tuketmem, lakin biraya bayılırım. Yaklasik 9 ay evvel eniştem (benden küçük ) sayesinde evde bira yapıldığını keşfettim. 50 şişe ve 1 kova ile başladım. Şu an 2 kovam 200 sisem, kazanım,sogutucum v.s tam takım herşeyim var. Nadiren tam tahıl (3 tane yaptım) , genellikle kit bira yapıyorum. Yaptığım hiç bir birayı dokmedim (evet evet mj pils de dahil) hepsini içtim. Yüzde 90 gibi çok beğenerek tukettigimi söyleyebilirim. Tek olumsuz yanı bence , bira yapmadan önce bu kadar tuketmezdim, tüketimim 10 kat arttı ve gobekde o kadar büyüdü . Bunun haricinde gayet memnunum. :grin:

4 Beğeni

Ben bu kit olayını daha 15-20 sene önce duymuştum. Yurt dışında bir arkadaşım kurmuştu ve memnun kaldığını söylemişti. Türkiye’de olduğundan da haberdardırdım.

Babam sağ olsun, bazı yıllar şarap kurar. Çocukluğumuzda kendi rakısını da yapardı, ama yaşlandı artık, uzun zamandan beri rakı yapmıyor. Yani evde alkol yapılması konusunda bir aile geleneği var. Kayınpederimin de zamanında rakı kazanı varmış, hatta rica üzerine bu sene birine bir kaynatma düzeneği yaptı. (buzdolapçıdan bakır boru aldı soğutma için, bütün bildiğim bu kadar, hiç sormadım)

Benim başlamam ise yeni sayılır, ana sebep fiyatların yüksekliği. Gün geliyor bazen 10 bira alıyoruz, valla 90tl vermek çok acı koyuyor.

Şimdilik iyi gidiyor. Sayemde 2 kişi daha başladı bu işe.

Tek şikayetim fazla zaman harcıyorum. İnternette okuma ve video izleme olayını abarttım. Kendime bir ısıtma-soğutma dolabı yapacam, bütün malzemeleri edindim ama bir türlü yapım aşamasına geçemedim. Fermentation chamber, all-grain brewing, vs videoları izliyorum. (all-grain brewing için hanımdan izin çıkmadı ama yapsam da kızmayan tiplerden o yüzden gelecek yaz belki denerim)

Arkadaşların yazdıklarına yorumlar: Ben zaten içiyordum, tüketimim arttı ama fark çok fazla değil bende. Göbek olayını ben spor ile kontrol etmeye çalışıyorum. Göbek eritecem diye iyice abarttım bu aralar. 80kg kaldırabiliyorum, göğüs ve omuzlarım daha da şişti.

4 Beğeni

Merhaba,

Ankara’dan Fethiye’ye arabayla gidiyorum sohbet muhabbet derken arkada oturan kuzenimden şöyle bir cümle çıktı “evde bira yapmayı düşünüyoruz” hop ben de bir ışık yandı nasıl ya evde bira mı yapılıyormuş diye :slight_smile: Fethiye’ye vardım 2-3 gün sadece YouTube’dan kit biracılarının videolarını izledim adeta ezberlediğim milyon tane videodan sonra dedim ki ben bunu yaparım :slight_smile: malum herkes gibi butikbira’dan ilk setimin siparişini verdim bu süreçte Instagram’dan @wildtrak 'in çok desteğini aldım çok da yardımcı oldu sağolsun derken 15-20 kit yaptım sıra geldi tam tahıl biracılığa… FM’den siparişlerim de geldi şimdi gelsin farklı maltlar ve farklı şotların kombinasyonu :slight_smile: bu hobinin en hoşuma giden yanı da hobidaşlarımın ne kadar keyifli, hayvansever ve zevk sahibi insanlar olduğunu öğrenmek oldu… Bizler bunu ucuza sarhoş olmak için değil, kaliteli ve yaratıcı biralar yapıp bunu da herkesle paylaşabilmek için yapıyoruz

13 Beğeni

Kilit kelimeyi bulmuşsunuz, “ucuza sarhoş olmak” evet cidden bunun için başlayanlarda var. Ve iyiki ben ve forumdaslar onlardan değiller. Otları ve maltlari tanıdıkça bu iş daha keyifli hale gelmekte.
Edit: Şunu da itiraf edeyim ucuza bira yapmayı bi ayrı seviyorum ama.:grin:

7 Beğeni

En saçma başlangıç benimkisi gerçekten. 2013 olması lazım karar verdim yapacağım diye. Fiyatlar o zaman çok uygun tabi, acayip gaza getiriyor, ama eşimden o destek gelmeyince vazgeçtim. Ama hep aklımın bir köşesinde. 2016 sonu arkadaşlar başladı, bana anlatıyorlar böyle bir şey varmış falan, dedim biliyorum yıllardır yapacağım, yapamadım bir türlü.

Bunlar başladı cayır cayır kit kuruyorlar. Bakıyoruz gerçekten güzel. Ben içtikçe daha çok pişman oluyorum ama bir yandan da çok akıllıyım ya! fiyatlar eskisi gibi değil diye düşünüyorum. Maddi durumda iyi değil zaten. Ben de sigarayı bırakmışım alkol desen 3-4 ayda bir iki leffe, 3 Guinness, 2 gara guzu falan o gün ne denk gelirse bira gibi biralardan. Hal böyle olunca durduk yere ekstra masrafa girmeyeyim dedim gene erteledim.

Sonra 2018 nisan ya da Mayıs gibi artık eşimle karar verdik kuralım diye, arkadaşlar da gaza getirdiler falan derken, havalar sıcak, sonbaharda başlayın muhabbeti.

Yani o kadar yıl yapmadık yapmadık, fiyatların en yüksek olduğu, saçma sapan bir zamanda, ben işsiz kalmışken bira yapmaya başladık. Coyote’nin uçurumdan düşmeden önce kendisini eşek gibi hissetmesi vardır ya. Hah işte onu yaşadım ben. Ama sonunu düşünen kahraman olamaz road runner.

7 Beğeni

@BlackRoad kilit kelimeyi bulduğunuzu bulmuş ama kelimeyi doğru tahmin edememiş.
Kilit kelime “hayvansever”
Bunu koymuş olmanız beni nasıl memnun etti anlatamam.
Benim için, bunu koymayı akıl etmiş olmanız ayrı bir şey. Çok kıymetli bir done…
Hayvansever…
Gerisi hikaye…

5 Beğeni

“ucuza sarhoş olmak”

Ben doğrudan kabul ediyorum, ucuzluk olmasa ben bu işe muhtemelen girmezdim. Markete gidip tanesi 15-20 lira civarında olan yabancı biraları alabilseydim alırdım. Yada farklı biralar satan mekanlara sıklıkla gidebilsem giderdim.

Alkol konusunda cimri değilim. Hafta sonu bara gittik mesela ama yine de ekonomik şartlar önemli bir faktör. Kazandığımız para ne kadar ki.

1 Beğeni

Ucuza getirmek için bu işe başlamış olmakta herhangi bir sakınca yok bence. Sanırım bunun yanlış olduğunu düşünen çıkmaz aramızdan. Ben de o niyetle başlamıştım, hâlâ da önemli bir faktör benim için.

Ucuza geldiği için tercih edilmesi bence çoğu kişi kabul etmeyecek olsada en büyük etkenlerdendir.
Sonuçta dışarıdan en pahalı birayı (Duvel/Guinness/Grolsch vs.) ülkemizde 5 liraya alma şansımız olsaydı belki de bir çoğumuz bu hobiye başlamayacaktık. Ve şuan eminim ki bir çoğumuz bu hobi ile uğraşmıyor olacaktık.

Bende ilk olarak fiyat çok uygun olduğu için başlamıştım, @BoBo nun da dediği gibi ‘‘hâlâ da önemli bir faktör’’.

1 Beğeni

Aslında herkes için tek sebep fiyat olmasa da bu işe başlamasındaki etkenlerden biri olması, bence 3/4 çoğunluk için geçerlidir :smiley:

Bir yanlis anlasilma var sanirim, evet hemen hemen hepimiz daha ucuz olduğu için bu ise başladık. Lakin sanırım hiçbirimiz sarhoş olalım diye içmiyoruz birayi ?
Amaç sarhoş olmaksa daha da ucuz yollar var. Biraz kafamız kırılsın, içtiğimiz biradan zevk alalım, eş dost arkadaşla keyifli ve ekonomik içelim, ayarında ve ağzımızla dememe gerek yok sanırım.:grin:
Biraları şişeledikce zaten bu iş başka yone doğru evriliyor. Bir sonraki recetede hangi otu , hangi malti kullansam daha lezzetlisini nasıl yaparım gibi.

4 Beğeni

şahsen ben birayı sarhoş olmak için içilecek bir içki olarak görmüyorum ama; bu demek değil ki bira sarhoş etmez, aç karnına arka arkaya 3 tane içince çokta güze oluyo :smiley: Ama sarhoş olmak istesem başka içkiler içerim, bira dışında evde bir sürü içki yapılabiliyor mesela. Bira benim için keyif içkisi, şu rakıların arkasında yazan keyifle ve kararında içiniz yazısını biralara da yapmak lazım aslında :smiley:

2 Beğeni

Benim de başlama hikayem böyle kendim için değil de evde genel olarak çok tüketildiği için babamla başladık. Lager kiti yaptık beğenmedi, pilsner yaptık beğenmedi ben ise kahveli stout buğday derken sardım. Kitler, tam tahıl, makine derken en son fıçı işine girdim her gün bu konuyla ilgili kaynaklar takip ediyorum, tarifler çıkartıyorum güzel bi hobi oldu benim için. Devam ediyo olmamın en büyuk sebebi de tat olarak muhteşem olması, içerken çok keyif almam.

7 Beğeni

Babanız sonra neyi beğendi? Bence ipacı olmuştur. :grinning:

1 Beğeni

Daha çok distile içki tüketirim. Rakı baş tacım, vokta, viski yancıları. Birayı mangal öncesi aç karnına yada sandviç, tost ile birlikte kola yerine içerdim, birde Cuma akşamları hanımı, çocukları yatırdıktan sonra cips, film ritüelim vardı.
Son dönem zamları nedeniyle bir arkadaşımın evde bira konusunu gündeme getirmesi sonucu bende bir araştırayım bakayım derken tavsiye eden arkadaştan da önce siparişleri geçmiştim.
Bir işe girişmeden önce bayağı araştırıyorum bende, birkaç ay BB forumu alt üst edip, youtube videolarını kurcalamakla geçti ve bu yılın Şubat ayında MJ New Zealand Pilsner ile başladım.
Araya evin tadilatı girince sekteye uğrasa da exporrt pilsner, stout, American Amber Ale, Buğday vb. farklı kitleri yaptım ve denemeye devam ediyorum.
Tam tahıl için mutlak ev değişikliği şart, tadilat sonrası zor bela kovaya ve 5 kasa şişeye yetecek bir yer ayırabildim.

Evin mutlak patronu olan hanım hazretleri zaten başını alıp giden göbek nedeni ile bu işe sıcak bakmıyor :grin:

O nedenle tam tahıl şu aşamada biraz zor. Kitle gittiği yere kadar devam edeceğim. Anne tarafı da, hanımda zaten Bulgaristan göçmeni olduğundan domoşna, şarap çocukluktan bu yana aşina olduğumuz kavramlar ama şarap benim için hiçbir zaman keyif alabildiğim bir içki olamadı, nadiren edam, gouda peynirleri eşliğinde içerim. Damak tadı ile alakalı.

Evde bir muhabbet kuşumuz, bir de hanım hazretlerinin yine hiç hazetmediği gavur ölüsü boyutlarında yarım tonluk bir akvaryumum ve discus balıklarım var.
Muhabbet kuşu konusunda maalesef ama ilgilenen varsa akvaryum/balık seçimi ve beslenmesi konusunda her türlü yardımcı olmaya çalışırım. Uzun yıllardır sürdürdüğüm bir hobidir.

4 Beğeni

Efes ve tuborgla yoluna devam ediyo kendisi, ben ipacı oldum şerbetçi otu yetiştiremiyorum eve :smiley:

1 Beğeni

@anon30231174 evindeki şerbetçiotlarının son durumu :slight_smile:

5 Beğeni

2013 de kıt imkanlar ile başlamışım. Maltlar ev yapimi. 2014 te singapur dan coopers dark ale ve english bitter kitleri getirip yaz gunu 30 derecede yapip mundar etmistim kitleri. Ilk kez youtube da sans eseri gorduydum videolari. Graigtube dayinin videolariydi sanirim. Kendisi daha gencti o zamanlar :grinning:

3 Beğeni

Abi bi ara inan 2 kiloya yakın vardı buzlukta yine azaldı bu ara :smiley:

1 Beğeni

Sen direkt şerbetçi otundan bira yapmaya başla :smile: