Evde Bira Yapımı Maceranız (Ne Zaman Başladı? Nasıl Gidiyor?)

Ülkemizde hızla yayılan bu kültüre hepimiz bir nedenle başladık. En büyük nedenlerin başında düşük kalite ürünün yüksek fiyata satılmasına bir tepki ve yeni bir hobi edinme gelebilir. Nedeni ne olursa olsun yapılabilecek en güzel hobilerden biri diyebilirim. Üretim, eğlence, sosyalleşme vs. çok yönlü bir uğraş.

Geçen yıl kış ayında ev değişimi nedeniyle bahçeli evden apartman dairesine taşınmak zorunda kaldım. Bağ bahçe işlerine ayırdığım enerjiyi bir şekilde başka bir hobiye aktarmam gerekiyordu ve evde bira yapımı ile tanıştım. Biraz araştırma yaptım ve işin temelinden başlamaya karar verdim. Yani önce kendi maltımı sonra o malttan bira yapmaya çalıştım. Amacım bu işi en temelinden zor yoldan öğrenmekti. Genelde uğraştığım diğer hobilere de bu şekilde başlarım. (Örneğin bisiklet sporuna ağır çelik kadrolu toplama bir bisikletle başladım, deneyim kazandıkça iyi donanımlı karbon bir bisiklet aldım.) Neyse geçen sene Mart ayında ilk malt denemelerimi yapıp, ardından en ilkel şekilde ilk biramı yaptım. Eğer ortaya içilebilecek iyi bir şey çıkarsa ekipmanı geliştirecektim. Yaptığım araştırmalar ve uygulamaya verdiğim özen sayesinde ilk bira çok iyi oldu. Bunun üzerine hem malt yapımını hem de bira yapımını geliştirmek için araştırmalara, denemelere devam ettim. Önceleri herhangi bir stil hedeflemeden, evde yaptığım ana maltlar ve farklı derecelerde fırınladığım özel maltlarla rastgele reçeteler uydurup denemeler yapıyordum. Bazıları iyi bazıları vasat oluyordu. Zaten amaç deneyim kazanmak, süreci takip etmekti. Geçen yaz birkaç ay ara verip, sonbaharda yeniden başladım. Temel seviyeden sonra artık belli başlı stilleri yapmak için BB’den ticari malt siparişi verdim. Sonra BB foruma üye olup sizlerle tanıştım sonrasını biliyorsunuz. :blush:
Kendi adıma evde bira yapımı konusunda daha öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum. Sizlerin de paylaşımları ve yorumlarıyla he gün yeni şeyler öğrenip uyguluyorum. Şimdilerde her hafta farklı bir Ale türünü yapıp stilleri tanımaya çalışıyorum. Bu yaz fermentasyon için buz dolabı kullanmaya başlayınca Lager türlerinde başlamak istiyorum. Zahmetli de olsa evde malt yapımından vazgeçmeyi düşünmüyorum. Hatta ilerleyen günlerde iyice geliştirip, ticari maltlardan daha zengin içerikler yapmayı hedefliyorum.
Sizlerde kendi maceranızı paylaşırsanız sevinirim.

13 Beğeni

Aralık 2016’da ilk kitimi kurdum.
Ocak 2018’de tam tahıla geçtim.

Butikbira’da satılan kitlerin neredeyse tamamını denedim. Tam tahıl ve kit tadında bence uçurum var. O nedenle kite dönmem. Tam tahıl için 22 litrelik elektrikli su kazanı almıştım. Bir müddet sonra tam otomatik olana geçeceğim.

Bu arada Mart 2018’de kendi ürettiğimiz arpadan malt yaptım; ama tecrübesizlikten dolayı tam başarılı olamadı. Bana biraz zor geldi malt yapmak. Yetince yerim yok onun için. Onun yerine neredeyse 1.5 sene gidecek çeşit çeşit malt, maya ve şot stokladım. Evde 2’li koltuğun altına koydum. Değiştire değiştire yapıyorum. :slight_smile:

7 Beğeni

Arkadaşlarımdan birinin beni BB facebook sayfasına eklediğini yaklaşık 6 ay sonra fark ettiğimde başladı.
2016 sonunda ilk kitimi yapmışım. Sonra kitler, modifikasyonlar, ve tam tahıl.
Aslında kendi biramı yapmaya başlayana kadar pek de bira seven biri değildim. Sanıyorum lager sevmiyormuşum.
Ara sıra merak ettiklerimi okuyor ve araştırıyorum ama olayı çok da ciddiye aldığımı söyleyemeyeceğim.

8 Beğeni

Ben de ekim 2016 da tesadüfen Butikbira hakkında başka forumda bilgi okudum ve başlamaya karar verdim.
Bock , stout da dahil farklı stilleri denedim.
Gene dolaşıp pilsner ve lager stillerine odaklandım.
Nisan 2017 başkanlık seçimi günlerinde tam tahıla başladım😀

Şu an yaz dönemi kit diğer aylarda tam tahıl yapıyorum.
Ocak 2018 de Grainfather makineyle bir ileri ve kolay aşamaya geçtim.
Çünkü evde tam tahılda da 5 kademe zor reçeteleri denedim hep.
Genelde ticari biralardan hep daha iyi sonuç aldım.

Yaşadığım sorunlar: kapsül kullanımı ve metalik tad.
Lager maya kullanıp şişede 1ay beklemeden ziyan etmek.
Bazı pet şişe kapakları iyi sıkılmadığı için gazsız bira.
Bazı şişeler içtikten sonra iyi durulanmadığı için ve şişeleme sırasında kalıntı nedeniyle köpürme sorunu.
Kovanın dibi şişelenince şişenin aşırı gazlanması vs.vs.
Bayaa uğraşmışım.:grinning::grinning:

7 Beğeni

30 ekim 2016 da ilk kitimi yapmadan 6 ay önce bu işe girişmeyi düşünüyordum,bu doğrultuda butik biranın forumunu okumaya başladım,araya yaz da gşrince sonbahara bıraktım ve bir arkadaşmın yaptığı bock bşrasını da içince gemen siparişimi verdim,toplam 32 kiti 16/11 /2017 de sonuncusu olmak üzere bir yıl içinden kurduktan sonra tam tahıla geçtim,tabi öncesinde son 3 ay içinde gerekli malzemelerimi toplatım,bulldog brewerla tam tahıl biralarımı yapmaya başladım tabi sın üç ay harık harıl bulduklarını okuyup kendimi hazırlamaya çalıştım ve ilk tam tahılımı 12/12/2017 de kurdum.Abt 12 den devşirdiğimi sandığım mayayla @ers abinin Belgian Blonde tarifini yapmaya çalıştım,ama cahşi maya ele geöirdi kovayı ve kötü bir biram oldu,sonrasında 9 tane dah tan tahıl bşra yaptım,decoctionlar,partygyle lar yaptım,hata arpa bile kavurdum,kendimi geliştirmeye çalışıyorum bu konuda…

7 Beğeni

Evde bira yapma işini ilk defa bir arkadaşımdan duydum ve onun önerisiyle BB’dan ilk siparişim başlangıç seti ve Muntons Pilsner kitini 6 Nisan 2016’da aldım. Başlarda forumu farketmedim ve sadece Face grubuna bakarak ilk kurulumu yaptım. Ben de pek araştırma yapmadığım için standart kit mayası ve 1 kg şekerle ilk kurulumu yaptım. Daha sonra foruma üye olarak bira hakkında birçok şey öğrendim ve kurulumlarımı modifiye etmeye başladım. Ale tarzı biraları daha çok sevdiğimi farkettim.
Başlayalı 2 yıl olmuş, şimdiye kadar 30 kit kurdum. Kitlerin ezilmesine karşıyım. Tam tahılda tabii ki sınır yok ama çok güzel kit biraları var. Okulum bitene kadar 2 yıl daha kit ile bira kurmaya devam edip daha sonra bir tam tahıl makinesi ve diğer malzemeleri alarak tam tahıla geçmeyi düşünüyorum ve arada tabii ki bazı kitler ile bira kurulumlarıma devam edeceğim.

8 Beğeni

2013-2014 yıllarında kafayı bu bira işine fena takmıştım ama amazondan sipariş vermeye gözüm hiç yemedi. Gümrükte takılmayı falan göze alamadım, tam tahıla da hep üşendim.
Sonra bb ile karşılaştım ve forumunu görüp kayıt olup okuyup araştırmaya başladım.
Ekipmanı alıp soru sormak yerine önce araştırıp hazır olunca ekipman toplamak daha mantıklı geldi.
2016 ağustosta ilk siparişimi verdim.
Açık konuşmak gerekirse başta belki ekonomik bir çözüm olarak görüyordum fakat şu anda konu lezzet avcılığına dönüşmüş durumda.
Bunda en büyük etken yıllarca bayılarak fanatikliğini yaptığımız ticarilerin tam anlamıyla bulaşık suyu gibi gelmesi de olabilir.
İlerleyen zamanda yaşam tempom biraz yavaşlar veya üzerimdeki üşengeçlik kalkarsa ben de tam tahıla başlayacağım sanırım. :slight_smile:

8 Beğeni

31.07.2016 da ilk siparişimi vermiştim. İlk kit maceralarım çok ama çok kötüydü. Biralarımın hepsinde “maya kokusu” diye bar bağırıyordum ve hemen hemen yaptığım her kiti döktüm.
Sonra biraz irdeleyince birama yapılmaması gereken ne varsa yaptığımı anladım. Düzensiz, yüksek sıcaklık, kurulumundan şişelemesine kada her adımında bol bol oksidasyon. Kovalar yetmeyince damacanalarda yaptığım biraların ışıkta kalması, onların da her adımda okside olması.
Şişeleme esnasında önce şişeye doldurup, hepsini açık beklettikten sonra yani oksijene doyurduktan sonra kapaklamak…
Sonra okumaya başladım, yabancı forumlar, siteler, kitaplar derken, bir tane güzel kit çıktı, sonra bir tane daha, dedim ki allaaaah oluyor bu iş…İstanbulda bir organizasyona gittim, orada tam tahıl biraları içince hiçbirşeyin olmadığını anladım…
Kendime BIAB için gerekli herşeyi aldım. Sonra tm tahıl kurmaya başladım, ilk kitim “GÜM” kovada volkan gibi taşmaya köpürmeye başladı…
Bu sefer tam tahılla ilgili fikirler geliştirip, oradan okumaya, youtube videoları seyretmeye başladım…
Tam tutturdum oldu dedim, bu sefer yaz geldi. İstanbul cehennem ateşinde yanarken benim biralarım da bu şenliğe kapaklarını patlatarak eşlik ettiler… Patlamayanlar da şaraba dönüştüler, yine hepsini döktüm.
Sonra eve 2 tane buzdolabı, 1 tane de soğutucu çanta aldım.
mayşelemeden- saklamaya kadar geçen süreçte maksimum dikkat ederek çok zevkle içtiğim biralar yapmaya başladım.
hala her gün ısrarla okuyorum, düşünüyorum, yeni fikirler denemeler üretiyorum…
ben bu işi gerçekten çok seviyorum…

13 Beğeni

En klasik başlangiçlardan biri sanirim benimki. Ahşap atolyemizde bir güzel terledikten sonra kuzenimle birer bira açtik. O yorgunluktan sonra ilaç gibi geldi tabi. Biranin ne güzel bir şey olmasi geyiğiyle beraber kuzenim dönüp bana “ya insanlar artik evde bira yapiyormuş” dedi. Önce gülüp “hadi be” dedim. Olur mu öyle şey, marketten aldiğin en dandik keki bile evde yapamiyorsun, bin türlü katki maddesi falan var derken bir yandan googlelamaya başladim. Biranin yapiminin uzun süredir değişmediği, içinde öyle çok katki maddesi olmadiğini farkettim bu kisa googellama sürecinde. … ve o’na dedim ki, “biz de kendi biramizi yapmaliyiz”.

Sonrasi malumat, önce BB forum, kitler, meyveli biralar, çeşitli deneme süreçleri ve takiben gözlem, okumalar, forumlar, pdf ler, .mobi ler :stuck_out_tongue: derken şu an forumumuzdaki güzel insanlarla tanişmamiz birayi, hobiyi ve dostluğu bir potada toplamasiyla artik neredeyse hayatimin bir parçasi haline geldi “bira yapmak”.

Bira kalitesi durumu var tabi birde. Özellikle tam tahil biralarda neredeyse eklenen her maltin tadini aliyorum. Bu muhteşem bir şey. Evet çok iyi kit biralari var, fakat taze malttan kaynatip mis gibi kokusunu hissetmenin tadi bambaşka. Bir de şu tat konusunda önemli bir nokta daha var, ev biraciliğinda iyi biralariniz olacak, ama vasat-kötü biralariniz da olacak. Özellikle yeni deneyimlere ve farkli tatlara açik hissediyorsaniz kendinizi :smile:

İçme durumularina gelince, bende yilda 3-4 kere bira içen bir adamdim. Hala daha haftada 7 birayi geçmemeye çalişiyorum. Tabi bunda birayi eve en yakin tekelde ne varsa birasi olarak düşünmemde önemli bir rol oynuyor. Halbuki iki sokak üstümde the north shield varmiş :yum:

9 Beğeni

valla bravo diyorum, sadece deneyeceğim, oldu mu, hadi bir bakayım derken 7 birden 17 oluyor en az…haftada tabii ki…

5 Beğeni

Kendi şarabımı yapma hevesi hep vardı ama üstüne düşememiştim hiç. Açıkçası o zamana kadar iyi bir ev yapımı şarap da içmediğim için üstüne düşmek de istemedim. Biranın evde yapılabileceğini de bilmiyordum.

Bizim evde bira hep en popüler içkiydi. Rakıyı ve özellikle single malt viskileri çok severim ama tüketim miktarı olarak bizim evde bira birinci, kahve ikinciydi, kolay kolay da bu sıralama değişmez :slight_smile: Aslında evde 2 kişiyiz ama günlük 2’şer keyif birasıydı, haftasonları biraz daha fazla tüketim, gelen arkadaşlardı falan filan derken tüketim ciddi miktarları buluyordu. Ben de zaten kasa kasa alıyordum. Yani ilk kurulum zamanı şişe aramadım ben :slight_smile:

Sağolsun hükümetimiz alkol zammını abarttıkça, antik Mısır’daki gibi bira ile memur maaşı ödediğim düşüncesi sardı bir gece :slight_smile: 2015 sonu, 2016 başı falandı. “Evde bira yapımı”, “brewing” diye aramaya başladım. 1-2 dakika içerisinde de BB ile tanıştım. Azıcık okuyunca ben bunu denerim dedim. Kısa zamanda da forumu komple okuyup siparişi verdim :slight_smile: Öğrendikçe, yeni kurulum yaptıkça daha çok bağlandım bu hobiye, fermantasyon olayına. Damak tadım gelişti, hopsuz bira içemez, lager sevmez oldum. O zamandan bugüne kadar da baya çok kit kurdum. Aralarda partial mash denemem oluyor ara sıra ama komple tam tahıl yapmaya çalışmadım. Yaza daha geniş bir eve geçersek ve 50 lt civarı bir makine bulabilirsem tam tahıla başlamayı düşünüyorum.

10 Beğeni

7-8 yıldır evde yapılabilecek, yenebilen ve içilebilen her şeyi denememin sonucunda ulaştığım noktadır bira yapmak.
Aslında birayla aram pek iyi değildi, oldum olası Efes içemedim, ancak nadiren yemeğin yanında bir iki şişe Tuborg veya Carlsberg severdim. Oturup muhabbet ederken şarap içilmeliydi, bira da neydi?
Tabi o sıralarda ale neymiş, lager neymiş bilmediğimden ve ticari biralar da fazla tüketime yönelik olarak bol gazlı, gövdesiz olduğundan hep daha doyurucu içkileri tercih ettim.
Derken bir arkadaşım evde bira yapacağını, butik bira diye bir sitede hazır kitler satıldığını söyledi. Bira ile ilgili düşüncelerim yukardaki gibi olduğundan, sen bir yap da bakalım düşüncesiyle hareket ettim, yaptı, olmuştu… Biraydı bu… Ben de bir başlangıç seti aldım tabi, hemen denemeye başladım, şişeledim ve bir yılbaşı gecesi neredeyse hepsi tükendi… Vay be, ne bira yapmışım derken, bir sürü bira çeşidi ve kiti olduğunu gördüm. Tabii ki ondan sonra bolca okumaya, araştırmaya başladım. Artık bira tarihinden türlerine, yapım tekniklerinden, olası hatalara hakim genç bir ev biracısıydım. İkinci kitim olan red india ale’den sonra güzel biranın ne olduğunu anladım ve artık tam tahıl yapmalıyım, gerçek eğlence burada diye düşündüm, halen de devam ediyorum.
Bu işi ucuza kafa bulmak için değil de yeni arayışlar, tatlar peşinde koşmak için yapan arkadaşların nedense aynı kafadan olduğunu görmek, sanki bu camiada onlarca yıldır berabermişiz gibi düşünmeme yol açıyor. Sadece bira değil, dost da yapmamızı sağlayan bir hobi bu…

12 Beğeni

Benim hikayede diğer herkesin hikayesi ve başlama zamanı ile örtüşüyor bira tüketimi çok olan insanlardan değildim hafta sonu arkadaş ortamlarında veya kardeşler buluşmasında bir iki tane içmeyi severdim sonra ekşi sözlük sayesinde yabancı biraları keşfe çıktım; leffe, weihenstephan, erdinger, hoegaarden ve tabi guinness hepsi bambaşka lezzetlerdeydi ve klasik bira almayı neredeyse bırakmıştım sonra haziran-2016 gibi yine ekşide en iyi bira başlığında yazılanları okuyup tavsiye edilecek yeni bira markaları aranırken bir entryde en iyi bira evde yaptığın biradır yazan bir arkadaş vardı o an gözlerim fal taşı gibi açıldı zaten direk butik bira linkini paylaşmıştı yanlış hatırlamıyorsam girip siteyi ve forumu hatmettim sıcaklık açısından çukurova’da başlamak imkansız gibi bir şeydi eylül ayını iple çektim bu arada internetten konuyu mesajları videoları defalarca izledim ömer kutlu videosu izlemeyen var mıdır? ve Eylül-2016 'da ilk siparişim ile beraber ilk kit biramı yaptım o günden bu yana 25-30 arası kit yaptım en zoru şişe temini ve temizliğiydi neyse ki şimdi 300-400 şişem var çevirip duruyorum kit birasından şimdilik memnunum özellikle klasik sever kardeşlerim pilsner, lager türü biralarımı kapışıyorlar :slight_smile: yani onlarda memnun tam tahıl ise şimdilik rüya gibi onun için ayrı bir ev kiralamam gerekir şu anki koşullarda sağ olsun eşimin sabrını çok zorluyorum salonun ortasında eski bir market dolabı traktör gibi çalışıyor o sesi duydukça strese giriyorum :smile: ayrıca tüm kapaklı dolaplar şişe ile dolup taşıyor yani fazla zorlamadan aynı düzeni devam ettirmeye gayret ediyorum

9 Beğeni

2016 yılında inatagram dolaşırken birahouse reklamına gözüm takıldı evde bira yapıldığını ozaman öğrendim (breaking bad hariç) tabiki hemen araştırmaya başladım ve butikbiranın daha çeşitli oldupunu öğrendim. Yaklaşık 2 ay forumu okuduktan sonra ilk siparişimi verdim.

Nasıl bir gaza geldiysem hayatımda hiç içmediğim ve adını duymadığım bir birayı kurmayı karar verdim sonra :joy::joy:

50gr cascade dryhoplu coopers ipa :drooling_face: bence yaptığım en güzel biraydı

7 Beğeni

Tam gaz devam ediyorum yalnız hiç öyle iyice dinlendirip içmeye zamanım olmadı. Şişede 10 gün falan geçinde içme sırası geliyor. Keşke 1 ay bekletebilsem :slight_smile:

5 Beğeni

3 kova +1 damacana yetişmiyorsa müthiş bir tüketiniz var gıpta ediyorum sizlere

2 kit başlamıştım yetmeyince artırdım. Şişede bekletme işi planları bozdu.Bu hobi öyle dendiği gibi 2 hafta kova 1 hafta şişe demekle olmuyor

2 Beğeni

Taytayın satış yalanı o :grin::joy:

5 Beğeni

2017 yılı ortalarında kuzenimden bir telefon aldım ‘’evde rakı yaptım gel içelim’’ dedi.
Merak edip akşamında gittim birkaç kadeh içtik ve ‘’nasıl buldun’’ diye sordu ne yalan söyleyeyim hiç beğenmeme rağmen fena değil dedim.
Ertesi gün rakı daha güzel yapılabilir mi diye araştırma yaparken ‘’3 haftada evde bira yapın’’ sloganı yazan bir site ile karşılaştım.
Zaten bir bira sever olarak işte aradığım bu rakı ile neden uğraşayım diye düşündüm.
Uzunca süre araştırdım, forumu okudum ve en sonunda geçte olsa 2017 eylülde ilk siparişimi verdim.
Ben pilsnerciyimdir ama artık pilsner yanında bock, real ale ve stout kitlere de geçiş yapma zamanı geldi de geçti bile.
Şu anda kovada bulunan bock ile geçiş sürecine başlamış bulunmaktayım.
Bu hobi sayesinde biranın yanında (şu an sadece forumda ve/veya sosyal medyada olsa da) sizleri de tanımaktan çok memnunum.

4 Beğeni

Trakyalı olmaktan olsa gerek, daha 23 yaşındayım ama ilk ne zaman içki içtiğimi hatırlamam, kendimi bildim bileli içki ayırt etmeksizin bulduğumu içerim. Bulgaristan göçmeni komşuların hediye ettiği yapma içkilerden de epey içmişimdir henüz kör olmadık :smiley:
2-2,5 sene önce ömer kutlu’nun videolarını görerek tanıdım bu işi. aslında videoları izleyip ev arkadaşıma göstererek onu ikna etmeye çalışmam 1 yılımı aldı nihayetinde ikna olmadı o sıralarda tek başıma eve çıkmıştım. evde tek olmamla birlikte kit işine girdim eski ev arkadaşımı ikna edememiştim ama evde de tek başıma olduğumdan dışarıdan oyuncu transfer ederek bu sefer ev arkadaşı olmadan ortak aldım.
İlk kitimi kurana kadar BB facebook grubunda tam tamına 1 yıl geçirdim herkesin yazdığını çizdiğini okudum sonra forumları olduğunu öğrendim üyeliksiz ulaşabileceğim bütün konulara ulaşıp okumaya çalıştım.
Teorikte çok iyiydim sıra pratikteydi. İlk kitimi aldım geçtim kovanın başına daha ilk adımda (sözde çok iyi öğrenmiştim) nasıl oluyodu bu? dedim açtım kitapçığı başladım adımları uygulamaya. Ama daha önceden kafama taktığım bazı şeyler vardı mesela hiçbir zaman kit mayası kullanmak istemedim.
Muntons pilsneri 500 şotsuz dme 500 şeker us05 maya ile kurup, hemen strafordan (yine daha önce forumda gördüğüm) soğutucu kutu yaptım, öncesinden 2,5luk kola şişelerine su doldurup dondurmuştum. 15 gün sonra fermantasyonu bitirip şişeledim, şişeledikten 6 gün sonra açıp içmeye başladım sabırsızlık işte tadı bildiğimiz ticari biralara çok yakın farkı yok gibi geldi, öyle derken bitane daha bitane daha aça aça 2 haftada heba ettik ilk kiti.
Sonra farklı arayışlara girip bir sürü farklı kit kurdum denediklerim hep ale kitlerdi. Bu böyle 6-7 kit gitti, kurduğum kitlerin hiçbirini beğenmiyordum hoşuma gitmiyordu herkese bira yapıyorum diyip begenmediğim o kitleri 3-5 dağıtıyordum. Bu sıralarda benım gibi biracıları tanıdım etrafımda, onlarla takas yaptık baya kit denedik o sayede pilsner,ale,lager bir sürü çeşit denedik ama bütün kitleri de deneme fırsatım olmadı tabi.
Sonra bu iş böyle olmaz diyip bidaha pilsner aldım muntonsun zira bu kit dışında denediğim hiçbir kiti beğenmemiştim. Bir de tam tahılı deneyelim dedim pilsner tam tahıl kurdum birkaç kere sarmadı yine. Belki de yeterli ekipmanım olmadığı için doğru düzgün yapamamışımdır. İlerleyen zamanlarda kaynatma kazanı projem olabilir pid kontrollü basit bir şey.
Daha sonra fıçı edindim, co2 edindim, karşıt basınçlı doldurucu yaptım, ayrı bi buzdolabı edindim; çünkü birayı şişeden içmek benim için artık zorunluluktu, bu şekilde 1.5 yıla yakın oldu hala muntons pilsner alıp kurarım ama artık w3470 maya ile 500 şotsuz dme(acılık sevmiyorum hala) 550-650 arası şeker ile kurarım.
Velhasıl pilsnerci damağımı bir türlü yenemedim; ama halimden de son derece memnunum (kiti bb’den almak dışında bu konuda son derece rahatsızım elim mahkum:/), hem yıllardır alıştığım tattan çok bi farkı yok hem de şişeden içilebiliyor daha da dışardan bira almam :smiley:

3 Beğeni