Enzimi denature olmuş tahıl kullanımı

1 kg Pilsner malt 80 derecede 10 dakika bekleme, sonra 68 dereceye kadar soğumayı bekleme
2 kg Pilsner malt ekleyip 68 derece mayşeleme

v.s.

3 kg Pilsner malt 68 derece mayşeleme

verim farkı?

Özellikle @Homemaltster ve @Durul’u başlığa bekliyoruz :slight_smile:

1 Beğeni

Başlığı değiştirip enzimi denature olmuş tahıl kullanımı filan mı desen acaba?
80C’de 10 dakika beklersen beta amilaz tamamen, alfa amilaz ise tamamene yakın denature olur.

1 Beğeni

Evet abi daha şık olur dediğin gibi. Hemen değiştiriyorum.

1 Beğeni

Peki verim farkı olur mu abi? Yoksa 2 kg denature edilmemiş maltın enzimi yeterli gelir mi?

1 Beğeni

Bana sorma Hüseyin ben anlamam bu işlerden. Çok daha tecrübeli arkadaşlarımız var onlar değerlendirebilir. :blush:

1 Beğeni

Maltlanmamış tahıl (diastatik gücü olmayan diye okuyun) maltlanmış tahılla yarı yarıya büyük bir rahatlıkla kullanılabiliyor. Yani evet, iki kilo değil, daha azının enzimi de yeterli gelir. Ben bu yöntemle neyi hedeflediğini pek anlamadım. Maltlanmamış tahıl kullansan anlayacağım. Nişastanın dönüşümü farklı bir şey ve o sürecin reçete tasarımında bir yeri var tabii. Ama bu maltlanmış tahıl. Yani dönüşüm zaten geniş oranda yapılmış.

4 Beğeni

Evet, aslında malt değil de ham tahıl desek daha iyi. Hedeflenen bir şey yok aslında. Sadece akşamki bir tartışma üzerine ne kadar enzimle, enzime sahip olmayan tahıl dengelenebilir onu merak etmiştim. Anladığım kadarıyla %50-%50 ideale yakın bir oran gibi.

1 Beğeni

Yarı yarıya %100 güvenli.
Jameson viski üretimi için şırasını %80 mısır unu %20 arpa maltıyla hazırlıyor. Mısır arpadan çok farklı tabii ama %20 malt %80 mısır için yeterli diastatik gücü sağlıyor.
EDIT: Ne tartışıldı bilemiyorum tabii ama ham tahılın yoğun kullanımı olmasa bir sürü - özellikle Belçika - stili de olmazdı. Üstelik bunlar tarihi stiller. Bir farmhouse ya da lambikte 200 yıl önce %50 ham tahıl kullanılabiliyorsa, günümüzün weyermann, castle, muntons, briess gibi modifikasyonu müthiş maltları çok daha azıyla çok daha fazlasını yapabilir.

5 Beğeni

Teşekkürler abi. Yine çok açıklayıcı bilgiler.

Tartışma, eldeki maltın 3’te 1’ine mayşeleme sıcaklıklarına gelmeden (35 derecede) decoction uygulasan, kaybın, kazancın, verimin ne olur onun üzerine idi.

2 Beğeni