En son ne aldık?

En son hangi siteden neyi ne kadara aldık?

Benim şu an kargodaki siparişim;

Fermantasyonmarketten ilk alışverişim oldu bu. M54 maya için yaptım aslında bu alışverişi. Ve yine ilk belçika kitlerim geliyor.
Bu da BB’daki sepetim. M54ü kullanacağım lagerler buradan gelecek.

6 Likes

Sağlam yatırım. :slight_smile:

European lager kendi mayasıyla çok iyi, zaten lager mayayla geliyor sanırım. M 54’ü hiç buna karıştırmayın bence…

1 Like

Aslında m54e bulaşmamın tek sebebi ideal lager derecelerini tutturacak ekipmana sahip olmamam… m54 ile en azından 18leri sağlayabilirim diye düşünüyorum.

Son alıçverişim tam fiyasko idi benim. İki ayrı kaynaktan (Vino ve FM) ortaya karışık bir şey yapmaya çalışırken hafta sonu ve son kargo zamanının yaklaşmasıyla iki taraftan da aynı şeyleri aldım. Yani tamamen değil de… biraz örtüştü işte.

:smiley:

Gerçi şimdi baktım da sadece Carapils ve Caraaroma çakışmış. O kadar da kötü değilmişim.

M54 mayayı sevemedim bir türlü, o kokusu yok mu… Bitaz dry hopla kapatılabilir ama…

Ben de o kokuyu hiç sevemedim, biranın köpüğüne siniyor sinsi sinsi.

Bende 1 adet m54 var istediğiniz zaman verebilirim

1 Like

2 tane aldım dün dağıtımda şu an yoksa bu kadar yorumun üstüne deneme amaçlı alabilirdim sizden… ürküttünüz şu an beni, bekledikçe geçmiyor mu o koku @magunay @Djindemir ? 25 gr lubelski 25 gr hersbrucker atıcam içine. Umarım yeterli olur.

1 Like

ŞOT ile örtersiniz o kokuyu :blush:

1 Like

Hafta sonu bir çılgınlık yapıp 15 kg daha arpa aldım. Normalde malt yapımını havalar ısınmadan bitirecektim ama iyi kalite arpa görünce dayanamadım. Aldığım amca arpalara bakarken garipsedi beni, “neden inceliyor acaba” diye düşünmüş olabilir. Ne bilsin bira yaptığımı, onun gözünde bu yem bitkisi :smile:

5 Likes

Fermantasyon bir ara 20C’in üzerine çıktı, onun için de koku oluşmuş olabilir, moral bozmayın derim. Şotlar illa ki iyi gelecektir :wink:

1 Like

Ben 30 gram bilecik aroma attım geçmedi… Belki biraz daha agresif otlar kullanmak lazımdır.

@ers üstaddan öğrendiğim kadarıyla citra ve amarillo

Maşallah 2-row gibi duruyor,ne güzel arpaymış

1 Like

Vinodan şarap setiyle 2 tane port kit aldim.

Bira house’dan bolbol sivi malt özü aldim :smile: Aticam dolaba, 3-4 ay kullanirim.

Şarap kiti denediniz mi daha önce? Üzüm ile uğraşmadan denenebilir mi?

İlk defa deneyeceğim bende. Fiyatlar yüksek biraz ama alternatiflerine göre daha bol içeriği olduğu için tercih ettim. Bir şişe ayiririm size.

Çok teşekkür ederim :grinning:

Ben de çok merak ediyorum bunun sonuçlarının nasıl olacağını.
1 şişe ben de size ayırdım benim şaraptan…
:slight_smile:

1 Like