Double Chocolate Chili Stout

Yahu onca konuşmadan sonra şimdi aklıma geldi. Kavrulmuş arpayı kendiniz mi yapıyorsunuz?

Çok sıcak istiyor olabilir belki bende yetiştiririm bu baharda merak ettim gerçekten.

@arslanturegun abi ben roasted barleyi nasil gözden kaçırdım :man_facepalming: ama @Antinkuntin Önder abi kendisi kavurdu elindr var ondan bir miktar alırım :grin:

Biberin tazesine ben bakıp bulamamıştım diye hatırlıyorum, bu arada tariflerde özellikle çekirdekleri ayırıp biberi kullanmayı öneriyolar acılık kontrollü olsun diye. Bi araştır onu istersen :smiley: Bi arkadaşım kurutulmuş arnavut biberiyle biberli-çikolatalı likör yapmıştı acılığı çok güzeldi ben yaparsam o şekilde deneyeceğim.

1 Beğeni

FG 1020 civarında olacağını ve tatlı bi bitişi olacağını düşünüyorum,en iyi ihtimalle 1018 e düşer,l750 gr laktoz 24 lt de üstelik saison mayayla 24 derecede olmasına rağmen benim sweet stoutta 1020 de kaldı

1 Beğeni

@Wildtrak kusura bakma şimdi gördüm. Yaptın mı reçeteyi?

Yok daha yapmadım araştırıyorum hala. Habanero bulamadım henüz tohum olarak var oda işe yararmı daha netleştirmedim.

Reçete hakkında seninse yorumunu merak eeiyorum.

Yakın zamanda kaynattığımız Belçika vardı. 3 kaynatıcının yorumu yaptığımız en iyi bira olduğu yönünde idi. Baharatsı tat maya ve şerbetçi otundan geliyordu. Ekmeği bandır ye o derece :slight_smile:

Ama ben stoutta adına uygun bir bira içmedim. Sadece baharat anlamında kakuleli bira içmiştim. 1 tane içilir, 2. içilmez yönünde yorumum olmuştu.

O yüzden pek bişi diyemedim :slight_smile:

ama kavruk maltların soğuk demleme ile damağı daha az yoran bir biraya dönüştüğü gerçeği var.

Milk stout benim damak tadıma daha gider bir tarz :slight_smile:

2 Beğeni

@Durul Laktozu nereden almıştın abi sen

@anon59861927 Önder @Antinkuntin abi ile daha önce porter yaptık coldsteeping yöntemiyle sişede daha yeni olgunlaştılar. 15 aralıkta istanbula geliyorum ozaman içip buna karar vereceğim bakalım :grin:

1 Beğeni

Google a sormuştum,siteyi bilmiyorum ama 1 kg verdiğim ve ödediğim siparişten 750 gr gelmişti

1 Beğeni

American pale2 row karşılığını bulamadim ingiliz ile aynı mı ? Yani pilsner malt mı?

1 Beğeni

Pilsner, evet.
Habanero diye ısrara gerek yok. O ölçekte acılıkta inan meyvemsilik filan palavra. Mümkün değil alamazsın o tadı. Çekirdekleri çıkarırsan belki. Yıllar önce şöyle ikiye böldükten sonra en meyvemsi biberlerden scottish bonnet’nin iç kısmına dilimi değdirmiştim. Neredeyse itfaiye çağırmak gerekti. Bana kalırsa şu cin biberlerinden kullanabilir, ya da miktar arttırarak bildiğimiz kırmızı sivri bibere (çili yani) yüklenebilirsin.

4 Beğeni

Arkadaşlar, Amerikan milleti basittir. Ayrıca dünyayı ABD sanırlar. Bu nedenle de Briess (ABD) maltına “American” demeleri gayet normal.

3 Beğeni

Şimdi aklıma geldi. Bildiğimiz zehir gibi antep biberiyle yapsana sen bu işi. Meksika mı abi burası habanero mabanero. O kadar uzağa gitmeye razıysan şezvan top biberi de kullanabilirsin bak. Hem yangın çıkarabilecek kadar acı, hem; artık kim o tadı alabildiyse, gayet meyvemsi olduğu söylenir. Burada da var.

5 Beğeni

Bunu bulabildim ancak :grinning:

3 Beğeni

bizim burada şili biberi bulunuyor, hatta ekmeyi düşünen olursa tohumu da vardı bende bir yerlerde onu da gönderebilirim. @ers in dediği dolmalık acı biber de (tabi şu anda tohumu) mevcut, birde acayip acı samandağı biberi var (kendisi var şu anda tohumu yok)

1 Beğeni

Bu çok acı bişey değil haberin ola

1 Beğeni

Bugun roasted barley işini çözdüm sağolsun @alpinist hemen kavurdu yarında kargoya verecek :heart_eyes:

Habanero içinde bu tohumları aldım direk bunları kullanbilirmiyim acaba :thinking: olmadı ekip büyümelerini bekleyeceğim.

1 Beğeni

Bir bira için biber ekmek😄. Bu işin sonu nereye gidecek acaba. Tebrikler

1 Beğeni

Biberler malesef hala buyumediler sera yaptim şuan bakalim ne olacak.

4 Beğeni

Tadına bakınız mı? Gerçekten acı ve limon aromasına sahipmidir kendileri?