Doğa, Kamp, Bisiklet vs

Dostlar kamp işine meraklı bir kardeşiniz olarak bu konuda tecrübeli arkadaşlardan çadır önerisi verebilecek olan var mı? 2-3 kişilik. Ben Husky Bird düşünüyorum ama bir de size sorayım dedim. Saygılar.

2 Beğeni

http://wildtrakblog.com/index.php/outdoor/ekipmanlar/item/35-husky-bizam-4-mevsim-2-kisilik-cadir

Uzaklarda arama :joy:

5 Beğeni

Bu forumu seviyorum😂

5 Beğeni

Eşim bu kış decathlonun 3 kişilik Arpenaz 3 fresh&black modelini almış. 2 defa kullandık, çok memnun kaldık. Eşim kamp olayını çok seven birisi olmamasına rağmen bu çadırla birlikte herşey çok değişti. Eşim, ben ve 3.5 yaşınaki kızımız çok rahat sığıyoruz. Malzeme kalitesi güzel. Belki profesyonellere hitap etmiyordur ama bu 2.çadırımız ve çok sevdik.

5 Beğeni

Tavsiye için teşekkürler @kupanta listeye yazıyorum👍🏼

1 Beğeni

Çadır alırken en önemli şey ne zaman, nerede ve ne için kullanacağınız.
Bu üç sorunun yanıtlarına göre çok değişir.
Eğer ki yaz tatilleri falan için bir şey düşünüyorsanız, Decathlon’dakiler işinizi rahat rahat görür.
Personele de sormak iti bir fikir olabilir.
:smile:
Eğer ki Everest tırmanışı söz konusu ise, North Face tavsiye ederim.

3 Beğeni

3 mevsim sahil ve ormanda kullanılacak. Everest mevzubahis değil yani:) kaygım uzun süre idare etmesi ve en önemlisi çadır içi terleme olmaması. Terleme yapınca ayar oluyorum insanın yüzüne gözüne su damlayınca yakasım geliyor çadırı. Bu arada çadır dışında ekipman önerisi de çok kıyak olur.

1 Beğeni

Sahil ve orman kullanımı için Decatlon’da satılanlar uygun olacaktır bence.
En ucuzlarından tercih etmezseniz çok sorun çıkmaz sanki.

Terleme hiç gelmedi başıma. Çadırın tepesinde tül bir kısım olursa terleme açısından işe yarar. Ama unutmayın, oradan soğuk da gelebilir. :slight_smile:

1 Beğeni

@alpinist bu konu tam senlik :wink:

1 Beğeni

Kullanım alanınız sahil ve orman kampları olacaksa; çift bagajlı, çift girişli olan çadırları tavsiye ederim. Bu tip çadırların hava sirkülasyonu daha yüksek olduğundan terleme yapmaz. Bütçeniz nedir bilmiyorum ama örneğin husky burton bu çadır tipine güzel bir örnek.Husky Burton

Bu arada piyasadaki en iyi çadırı da alsanız eğer doğru kurulum yapmazsanız terleme hep olacaktır. Size tavsiyem çadırı kurduktan sonra dış tenteyi iç tenteye değmeyecek şekilde arada hava boşluğu olacak şekilde sabitlemeniz. Eğer dış tente iç tenteye değerse yeterli hava sirkilasyonu olmaz ve tüm nem çadır içinde yoğunlaşır. Ayrıca çadırda iki giriş olursa karşılıklı 3-5 cm fermuar boşluğuyla havalandırma daha iyi yapılabilir. Sinek olan kapmlarda bu boşluk sineklik fermuarından verilebilir.

Yine sormak istediğiniz konu olursa yardımcı olurum…

5 Beğeni

Fresh&black güzel çadır 3. Senem olcak bu yaz tavsiye ederim bende, ekstra alabileceğin bir aparat 100-150tlye satılan portatif güneşlik olabilir ve hamak şart gezdiğimiz kamp yerlerinide paylasalim belki denk geliriz :slight_smile:

4 Beğeni

Faydalı yönlendirmeler için teşekkürler arkadaşlar. Fresh & Black ve Husky Bird arasında bir seçim yapacam fresh black biraz daha alçak bir çadır gibi gerçi çok değil 10-15 cm kadar. Ne kadar bir fark yaratır ferahlık açısından onu da öngöremedim. Birde yatmak için Mat mı yoksa şişme yatak mı daha iyi olur bilemedim? Kullanan varsa kıymetli yorumlarınızı bekliyorum. Kesinlikle kamp yapan olursa burdan paylaşsın belki yakınlarda bir biracı vardır;)

Bütçenize göre şişme mat bakabilirsiniz. Yatağı tavsiye etmem, pompası ıvırı zıvırı kamp ruhuna aykırı. Araçla ulaşılan yerler neyse de çantayla taşınmaz çok ağır ve kabalar…

1 Beğeni

Bizim zamanımızda yatak mı vardı zaten mirim… :stuck_out_tongue:
Ağırlık önemli bir faktör olacaktır. Ayrıca matı çantanın dışında taşıyacağınız için yerden de kazanmış olursunuz.

1 Beğeni

Benim tavsiyem çift olarak kalacaksanız minimum 3 kişilik çadır alın.
Husky falan çok profesyonel dağ tırmanışlarına gitmiyorsanız gereksiz, maddi anlamda da gereksiz.
Havalandırma camları olsun ve su geçirmesin yeter.

kamp sezonu açılmıştır hem balik avlamak icin hem keyif yapmak icin guzel bir yer küçükbahçe…

5 Beğeni

Millet spor yapıyor mu diye bakıyordum, bu başlığı buldum.

Bizde Arpenaz 4.1 olan çadırdan var. Bu yaz Yunanistan Halkidikide 1 hafta kamp yaptık. Euro kontrol altında olursa kesinlikle tekrar gideceğim yerler.

Yunanistanda kamp ve kampçılık olayı farklı bir boyuta girmiş. Benim kamp anlayışım, sırt çantasına bağlı bir çadır ve tulum, yemek için bir kamp tüpü ve bol bol makarnadır. Adamların kamp siteleri düzenli, tuvaletler 24 saat temiz, buzdolabı var, elektrik var, sıcak su var, vs. Kamp sitelerini yazlık ev niyetine kullanıyorlar.

Komşu çadırda 2 çocuklu bir aile vardı, adamlar çocuklar rahat etsin diye mini klima çalıştırıyorlardı çadırın içinde. Yani o derece abartmışlardı.

Arpenaz 4.1 çadırı konusunda ise, ben bu çadırı hiç sevmedim. Havalandırma kanalları yetersiz, yazın sıcağında içi fırın gibi oluyor. Nitekim kendi sitelerinde de havalandırmaya 2 puan vermişler. Tek artısı fiyatı ve büyüklüğü. Yağmur altında test edildi, sıkıntı yok, içeri su girmedi.

Bunun yanında 4 mevsimlik Ferrino çadırımız da var. 2 kişilik, nispeten hafif ve iyi bir çadır. -10 derecede 2-3 kere kullandık. Çocuk olmadan doğa gezilerine giderdik ama son yıllarda faaliyet yapamıyoruz.

Konu bira olunca tabi bulduğum farklı biralardan içtim. Yunanlıların Mythos ve Alfa markalarını hiç beğenmedim. Bu tip yerlerde önceden içtiğim Heineken, Becks, Carlsberg, Stella Artois, vs gibi Avrupanın popüler biraları pek almam ama Stella Artois kaldığımız yerin marketinde indirimdeydi. Gerçekten de iyi biraymış.

3 Beğeni

ben de başlayacağım kampa. ankara’da yaşıyorum. oğlum 4.5 yaşında oluyor bahar aylarında. Genelde onunla gideceğim.
Yalnız şu çadırı 1 yıldır takip ediyorum fiyatı 1 yıldır neredeyse 200 tl arttı.


Elinde fazla olan varsa pazarlık yapalım :slight_smile:
ya da önerileriniz varsa okumak isterim.

Bu yaz gidiyorum bende kampa gerçi ortada çadır vs falan yok ama 2 aydır araştırma halindeyim

Ben de decathlondan istediğim çadır modelini eskiden almadığım için çok pişmanım, ekonomik olarak patlayacağımızı biliyordumda bu kadar rezil bir duruma düşeceğimizi beklemiyordum. Decathlon ithal ürünler kullandığı için fiyatlar coştu herhalde. Eskiden çok ucuzdu çünkü.
Mesela ben Wilson ve Head raketlerimi oradan almıştım. Aynı raketler İzmir’de herhangi bir spor mağazasında en az 2 katıydı, hele tenis mağazasıysa oho zaten dön arkana koşa koşa kaç, rakamları görme, uyuyamazsın.

Ama şu an eminim dengi ürünler decathlon’da o fiyatlara ulaşmıştır.

Birde eskiden decathlon bisikletleri ya da bazı parçalar çok uygundu.

Kısacası o fiyat artışları bende outdoor aktiviteleri bitirdi. Hele işsiz zamanımda bakmaya bile gidemiyorum.

2 Beğeni