Dark Belgian Funky Saison

Bir kaç gün önce kışa hazırlık için bir Belgian Saison kaynattim. Daha önce yapıp severek ictigim Gouden Carolus klonunu kendimce biraz modifiye ettim. Topraksi baharatsi aromayi desteklemesi icin fuggle kullandim. Ve canim mj m29 french saison ile 28 derecede fermente oluyor.
Pilsner 4kg
Carabohemian 0.7kg
Carabelge 1kg
Flaked oat 0.5kg
Candy syrup 120 0.5kg

Magnum 15g 60dk
Fuggle 15g 20dk

Mj M29 french saison
Og= 1078
BF Fg nin 1009 olacağını öngörüyor. Ama daha önceki deneyimlerimden ben 1004 civarına dusecegini dusunuyorum.
Buraya kadar tamam. Ama şeytan beni pek rahat bırakmıyor dürtüyor. Uzun zamandir funky biralar yapayim , şu ünlü brett.i artik deneyimleyeyim istiyorum. Acaba cold crash yapip ikinci fermantasyonda ikiye bölüp, yarısına brett. Bruxellensis ya da orval bottle dreg eklesem mi? Bu deneme icin cok mu malt bir recete? Ne dersiniz? Bu arada sevgili @ers orval klonu nasil oldu? Denediniz mi?

10 Likes

Yarisini bi sene bekletmeye gozun yiyosa denemeye deger bence ama %25 karameli herhangi bi sekilde hayal edemiyorum benim icin cok fazla ama damak tadi farkli tabi ki. French saison bile zorlanabilir o kadar karamel malti fermente etmekte :smiley:

2 Likes

Ben de o kadar karamel maltı çooooooooook deneysel buldum…pek çok tadı maskeleyebilir… Brett yap ama diğer biralardan uzak yap.
gerçi sen bira yap, biz içeriz…bazen insanın elinin de “uğurlu” ve “tatlı” olması lazım… sen o şanslı insanlardansın…biz de seni tanıyan şanslılardan…

2 Likes

%25 nerden cikti diyordum ki carbelge yi 0.5kg yerine 1 kg yazdığımı farkettim. :face_with_hand_over_mouth: (%20 yi geçme Gülendam diye telkin etmiştim ). Stile cok uygun bir oran degil biliyorum da bu da benim yorumum olsun.Karameller konusunda elimi pek de korkak alistirmadigim doğrudur ama sınır koydum kendime. Ayrıca m29 a cok güveniyorum. Ne var ne yok bitirir o canavar… ( insallah :thinking:) Gözüm kesti valla 1 yıl beklemeyi… 10lt ye bottle dregg degil de sivi brett. ekleyecegim galiba.
@Antinkuntin cok haklısın gerçekten. Cok şanslıyım ben :hugs:

3 Likes

Madem saison, ben olsam (ki ben olmuşluğum vardır) içine ne bulursam atarım (ki atmışlığım vardır)… Biberiye ve limon kabuğu ile başlayıp, sağda solda hangi otlar varsa kazana girse fena mı olur?
Not : Bu noktada sözü @MacCandans a bırakıyorum… İstanbul tadımında içtiğimiz saison sınırları zorlamıştı…

1 Like

:slight_smile: ya şimdi şöyle saison biraların içinde en karakteristiği bana sorarsanız. bir çok şeyle karışabilir, meşe fıçıda dinlendirelebilinir, ipa yapılabilinir, envai çeşit kök, baharat ve çiçek ile taçlandırılabilir. Burada sadece dikkat edilmesi gereken kullanacağınız şeylerin birbiriyle uyumları ve oranları. Tadımda ikram ettiğim saison “Anatolian Saison” adını verdiğim bize özgü olacağını düşündüğüm bir biraydı. İçinde kekik, kararbiber, portakal kabuğu, kakule, kişniş, tarçın ve bitirici dokunuş mahlep vardı. Çörek tadında bir bira oldu :slight_smile:

4 Likes

Su tadımı kaçırmasam iyiymis… Kulaga cok kompleks ve lezzetli geliyor. Sanirim tavsiyenizi haftaya kuracagim daha az malty yazlik saison icin degerlendirebilirim. Ama bu recetede mayadan gelen aromalarla yetineceğim. Cunku ikiye ayırıp brett. ekleyeceğim kısmıyla daha sağlıklı karşılaştırma yapmak istiyorum. Teşekkürler…

Bu güne kadar içtiğim açık ara en iyi “sezon” birası diyebilirim…hele yanında apple pie ikram etti… mü-kem-mel birşey…tatmanız lazım…
bazen insanın eli tatlı oluyor, mesela @MacCandans öyle, @Gulendam öyle…kötü biralarını içmedim…
bir sonraki tadım bilgisini de vereceğim…azzzzzzzzzz sonraaaaa

2 Likes

Valla Gülendam, bence karamel çokluğunu asıl belirleyen 0,7 kg Carabohemian. Bana çok yabancı birşey ama bana yabancı olması birşey ifade etmiyor tabii. Diğer biraların gibi olacaksa gayet iyi etmişsin demektir. :smiley:
Orval dibi çok uzun zaman alacak, bu kesin. Şişedeki az miktar mayanın da sadece %1’i Brett. Elindeki sıvı mayayı kullanmak bence de daha iyi fikir.
Orval daha yeni şişelenecek. Orijinalinin Brett katımından sonra 8 haftalık bekleme süresini taklit ettiğimden (Yalan, düpedüz tembellikten) bu haftasonu şişelemeyi düşünüyorum. Yani ilk denemeyi yapmaya hala bir aydan fazla süre var.
Kimbilir, belki denk gelir ankara-antalya birlikte deneriz.

3 Likes

Memnuniyetle denk getiririm ben :grin: tesekkur ederim. Elimdeki sıvı mayayi çoğaltmaya karar vermiştim. Ama bu sevgili brett.in starteri bile bambaskaymis. Fikir vermesi ve deneyimlemek isteyenler icin sureci ayri bir başlıkta paylasacagim.

4 Likes

yaaa, gördün müüü :smiley:
valla çok iyi olur öyle bir paylaşım ama tabii çoğaltmak - sonraki kullanımlar için arttırmak amacı haricinde - çok mu gerekli pek bilemedim doğrusu. Yine de zarar gelmeyeceği kesin.

1 Like

Hakkatten gördüm :grin:. 8 gün starter mi olur sacch. ile fermentasyon biter ya…Bundan sonra da bir %100 brett. projem var da. Hucre sayisina kadar hesapliyorum.Her zaman ulaşmak da mumkun degil tabi. Cogaltalim lazim olur.

2 Likes

Yine gelir ondan gerekirse merak etme sen.
Konu yeri burası değil ama Orval dregs ekleme alternatifinden söz edildiğine göre Orval afiyetle içilmiş. Tadım notlarını alabilir miyiz? Ben hep “Ultimate Beer” deyip duruyorum, hemfikir olan biri var mıdır acaba?

1 Like

Ben elimdekileri özenle saklamaya devam ediyorum. Ama tadimini yapma fırsatım oldu sevgili @ers … Belki ultimate olarak degil ama kesinlikle unique olarak tanimliyorum. Ictigim hic biraya benzemiyor ama garip bir şekilde de çok aşınaymışım gibi bir aromasi var. Bira üstü bir içecek gibi… Hem fresh çiçek kokuları alıyor insan hem degil baharatsi… Hem kompleks tatlar var bir trapiste uyan hem de sek… Rahatsiz etmeyen hafif ekşilikle ( ekşilik degil o baska bir adi var ben bilmiyorum) gercekten “eşsiz bira”

1 Like

Her Orval şişesi ayrı bir deneyim. Orval tadımı diyorum ama, öyle bir tadım var mı tartışılır. Çiçeksiliği aldığına göre nispeten genç bir Orval o. Styrian Goldings kuruhoplatma hala etkili. Ama brett “funk” da ufaktan başlamış, ekşiliği de alıyorsun, yani, o ekşiliğimsi şeyi. Orval manastırda en gençten başlayıp 7 yıllığa kadar giden bir tadım varmış. Ona katılmak çok ilginç olurdu. Şimdiye kadar kaç şişe içtim bilmiyorum ama herbiri farklıydı. Eskiler tam B. Bruxellensis. O genç şişelerle hiiç alakası yok. İşin garibi, bir süre sonra içtiğin bütün Orvalleri hatırlayıp, o an içtiğinde eksik olanı, nasıl anlatayım, sanal bir şekilde oraya koyabiliyorsun. (Sanal yerine büyülü mü deseydim?) O kadar düşük biten, müthiş seklikte bir biranın böyle “ağır” olması kolay açıklanabilir değil. Böyle acayip işler yapan tattığım başka bira yok. Evet, parlak hiçbirşey yok Orval’de. Mat bir bira. Parlaklığa kategorik bir itirazım yok ama, müzik eğretilemesiyle açıklamaya çalışayım meramımı. Bir parlaklık vardır müzik reprodüksiyonunda ve bu bas ile tiz seslerin baskın oluşuna işaret eder. Hani şu dupçak dupçak araba sistemleri var ya? İşte onların hepsi parlak. Karşısında ise orta frekanslardan oluşan ve “presence” “varlık” olarak tanımlanan aralık bulunur. Basitçe insan sesinin de içinde olduğu aralık. Orval varlık sorunu yaşamıyor. Parlaklıkla ise hiç işi yok. NEIPA’nın antitezi gibi birşey. O dubçak dubçak ilk duyulduğunda çok iyi gelir. Etkileyicidir. Vurucudur. Ama yarım saat dinlersiniz. Sonra yorar. Orval yormaz.
Breh breh, çalakalem doğaçladım ama suyunu çıkardıysam affola.

5 Likes

Hmm, bir de; hatırladığım kadarıyla elindeki b. bruxellensis. %100 Brett uygulamalarında genellikle b. claussenii ya da b. lambicus kullanılıyor. Claussenii müthiş meyvemsi, lambicus adı üzerinde, lambic için kullanılan suş. Bruxellensis ise funk ötesi, hani şu ünlü “horse blanket” “barnyard” hatta hatta “stink feet”. Aklında bulunsun.
Bir diğer nokta da, Brett karakteristiği karma uygulamalarda, sadece brett’e oranla daha baskın hissediliyor. Son olarak “attenuation-sindirim” %100 brett’de genellikle 80+ civarında kalırken, karma uygulamalarda 1.000 görmek gayet mümkün.

4 Likes

M29 yine yapacağını yaptı fg’yi 1004 e düşürdü. Yarısını siseledim. Yarısına da wlp648 brettanomyces bruxellensis troi eklendi. Yaklaşık 4 hafta sonra ölçüme örnek almak icin beklemedeyim. @ers bendeki saniyorum o ünlü barnyard aromasi verecek güçlü olan maya degil. (Keske olsaydi) %100 brett. Fermantasyonunda da tercih edilen daha az funky meyvemsi esterleri ile belirgin olan troi formuymus. Hem primer hem sekonder olarak deneyecegim kendisini…

9 Likes

3 haftanın sonunda brett.in calisip çalışmadığından emin olamadığım icin olcum alayim dedim. Çalışıyormus. O kadar karamel malt ile fg 1000… siselemeyi dusunuyorum. Fermentasyon bitmiştir mi acaba sevgili @ers? Şişeleme sekeri ile birer bomba yaratacak olabilir miyim?

4 Likes

Yo, birşey olmaz ama yine de kalın Belçika şişesi kullanmakta yarar var. Hepsini bana yollamıştın sevgili @Gulendam, umarım sana da kalmıştır.

1 Like

Heavy şişe var yeterince @ers…( 3 yildir gittiğim her yerden eve sise taşıyorum. Bir belçika sever olarak iyi de icmisim galiba :yum: ) Ben şişelemek icin 1 hafta daha beklemeye karar verdim. 1000.5 gibi görünüyor. 998e düşebilirmiş… Bir zararı olmaz sonucta deyip bekliyorum…

2 Likes