Darı maltı için değirmen?

Glutensiz bira yapabilmek için evde darı maltladık. Tabi içinden onca bol glutenli arpa buğday tahıl ve maltları geçmiş olan eski değrmen ile öğütmek istemiyorum. Şu öğütücüyü buldum ama darı arpa buğday gibi tahıllara oranla çok daha küçük. Öğütülemeden içinden geçer diye korkuyorum. Daha önce bunu kullanan var mı? Değirmenin aralık ölçüsünü öğrenebilirsem uygun olup olmadığını anlayabliirim diye buraya bir danışayım dedim.

https://urun.n11.com/dograyici-ve-rondo/tugra-celik-arpa-bugday-hububat-ogutme-makinesi-mengeneli-P255027161?gclid=CjwKCAiAuqHwBRAQEiwAD-zr3XPJb8D_CMOSWTnARazFrvBBRRgk6R3lENywY0nBcW5kTEwDyI2VjhoClkIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Merhaba,

Resim yukleyebilir misin Gokce ?

Tesekkurler.

Merhaba üstad,
Linkteki değirmen böyle bir şey

Yok :blush: dari maltinin resmi :blush:

3 Beğeni

Hm pardon, nedense link açılmadı sandım :slight_smile:
Soldaki arpa sağdaki darı maltı.

Mevcut değirmeni temizleyip kullansanız ? Hangi değirmeni kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bir çok parçaları alümunyum ve paslanmazdan oluyor yıkama yapabilirsiniz.

Jet Malt Değirmeni kullanıyorum, kılavuzunda suyla temas ettirmeyin yazıyor.

Yeni bir değirmen almanıza gerek yok bence. Nemli bir bez ile değirmenin ulaşabildiniz her yerini silin. Yine nemli bir bezi merdanelerin arasından geçirerek, sanki bezi öğütüyormuş gibi uygun kalınlığa getirip çok sıkıştırmadan disklerin arasından aşağı yukarı kol yardımıyla hareket ettirin. Disk yüzeyine yapışan un vs. hepsini bu şekilde bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Zaten bu tip bir temizlemeyi ara ara yapmakta fayda var disk gözeneklerinin zamanla tıkanmaması için.

1 Beğeni

Elektrik süpürgesiyle vakumlamak neyinize yetmiyor arkadaşlar :sweat_smile:

Eğer elektirk süpürgesi yetiyor olsaydı yapardık değil mi? Çölyak hawtalığında gluten hassasiyeti 20 ppm. Bunun en kolay ifadesi şu, bir çölyak hastası bira içmiş bir insanla öpüşemez bile, ekmek fırınına adımını atamaz. Çapraz kontaminayon riski çok büyük ve bünyelerine gluten girdiği zaman bir ay kendilerine gelemiyorlar. Bu riskleri ortadan kaldırmadan glutensiz bira yapılamaz.

Tamamen arındırmak gerekiyor maalesef, o riski göze alamıyorum. Dediğim gibi çölyak hastalığında gluten hassasiyeti 20 ppm.

Bir sorun olmaz yıkayın ve saç kurutma ile detaylı bir şekilde kurutun. İçiniz rahat olsun iyi kurutma yaparsanız bir sorun yaşamazsınız

Bu fena fikir değil aslında. PBW gibi bir dezenfektan kullanayım mı?

Hassasiyetin bu denli büyük olduğunu müneccim olmadığımız için bilemedik, kusura bakmayın.
Ama ben elektrik süpürgemle anında pırıl pırıl yapıyorum. Ilave olarak öncesinde sert bir diş fırçası ile temizleme de yapabilirsiniz.

Veya içinize nasıl bir yöntem sinecekse…

Bence o kadar hassas bir durum varsa linkteki değirmeni alın ve sadece darı öğütmek için kullanın. Biraz zorlanırsınız ama o değirmen dariyi öğütür. Sanırım bu daridan bira yapmak tek seferlik bir iş olmayacak devamı gelecektir. O sebeple ayrı bir değirmen almanız faydalı olacaktır.

1 Beğeni

Pbw organik bilesikleri temizlemekte kullanildigi icin mantikli dediginiz pbw ile hazirlanmis bir cozelti ve bir firca ile temizleyin

Ben yıkama ve kurutma yaparak kullanıyorum. Sorun yaşamadım

Aslında bizim için bir kerelik olacak diye umuyorum, bira içmeyi özleyen çölyak hastası bir arkadaşım için yapıyorum bunları, ona da söyledim bizim ev küçük malt yapmak sevimsiz oluyor eğer düzgün bir bira ortaya çıkarsa belki kendisi devam eder benim yardımlarımla.

Anladım, o zaman arkadaşlarinda söylediği gibi güzelce yıkayıp kurulayıp kendi degirmeninizi kullanabilirsiniz. Ben devamlı yapacaksiniz diye söylemiştim. Şimdiden kolay gelsin.

1 Beğeni

Tamamdır teşekkürler :slight_smile: