Coopers Mexican Cerveza

Ben bu birayı hep deniz kum güneş olarak tanımlıyorum. Mexican buz gibi olacak, ayaklar kızgın kuma basacak. Deniz kıyıya şırıl şırıl vuracak.

2 kez s04 ile kurdum. Birinde 1 paket dme + 250 gr şeker, diğerinde 1 paket dme + 500 gr şeker kullandım. İkisi de içilesiydi. Hele bir de içine 1 dilim greyfurt / limon /portakal atacaksınız, off diyorum. Yaz için stoklayacağım bir bira.

5 Likes

Ben herhangi bir ekleme olmadan, kendi mayası ve şekerle kurmuştum.

Biranın hafif olanı severim ama bunun olgunlaştığı zaman bizim evde yoğun bir tadilat olduğu bir dönemdi ve ben dışarıdan bira almamak için henüz zamanı gelmeden içmek durumunda kalmış ve sevmemiştim.

Ama haksızlık mı ediyorum diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım kendisine bir şans daha vereceğim.

1 Like

Deli gibi yaz için cerveza arayışı içindeyim. Nedensizce içime sinen bir tarif bulamadım gitti. S04 e küsüm ben. Ama bu biranın da hakkından o gelir gibi. Hem hafif hem gövdeli hem aromatik bir plaj birası çıkarır mıyım bilemiyorum. Coopers yok stokta muntonsla denemek üzereyim. Sepet bana ben sepete bakıyorum :joy::joy:

2 Likes

S04’e küsmeyin üzülür sonra :slight_smile: notthingam ale maya ile düşük sıcaklıkta güzel bir şey çıkabilir ortaya…

1 Like

Muntons Mexican cervezayı şotlu dme, 500gr şeker ve s04 ile kurmuştum, Nedenini bilemediğim bir şekilde en nefret ettiğim biram oldu. Yazın sıcağında soğuk soğuk içerim diye yapmıştım, yutamadığım garip bir acılığı oldu ki ipaları severim. Her ay bir tane açıp denedim yok olmadı bir türlü. O biradan o kadar soğudum ki, artık eve şotlu dme, Cerveza kiti ve s04 sokmam.

1 Like

S04 pek lager, pilsner vb biralarda kullanılacak bir maya değil. Ben IPA, bitter gibi biralarda kullanıyorum ve bu tarzlara çok yakışan bir maya olduğunu düşünüyorum. Bence bu tarzlarda bir şans daha verin S04’e.

1 Like

Büyük ihtimalle dediğiniz gibi yanlış tercih yapmışımdır ama bir süre daha s04 ile barış yapamam sanırım :sweat_smile:

2 Likes

S04 e şişede geç olgunlaştığı için küstüm aslında :slight_smile: bu yorum kafi. Tereddütlerim haklı belli ki. O zaman aceleye gerek yok bu yaz da cerveza içmem olur biter :sunglasses::sunglasses::sunglasses::beers::beers:

Yazın sıcağında yormayan, açık renkli biraları seviyorum. Bir de şansımı canadian blonde’dan yana kullanabilirim

Hıı e doğru :slight_smile: bunu neden düşünmedim kii. Olur. Uygun geldi şu an :+1::beers:

1 Like

Nottingam aklımda :heart_eyes: ilk fırsatta alacağım.

1 Like

Coopers Mexican Cerveza için Us04 dışında maya önerisi olan var mı arkadaşlar?

16-18 derece arasinda m54 (15-20gr lemondrop dry hop yapilabilir), 14-16 arasinda herhangi bir lager maya. Ale mayalarla yapilan hafif biralar bile boğaza takiliyor. Kötü biralar olmuyorlar ama stile epey ters, içimi yumuşak ve kolay biralar olmuyorlar.

Özellikle s-04 çok tavsiye ettiğim bir maya değil. Çökelmesi yüksek ve berrak bir bira yapiyor fakat iyi bir lager mayanin yaninda şalgam gibi oluyor mübarek.

5 Likes

Bende m54 dedim @Cem ve @Antinkuntin kokuyo o yaaa dedi :joy::joy:

3 Likes

Bu kitin us05 maya ve 2 paket light dme ile yapılanını bayıla bayıla içmiştik.

3 Likes

Hakikaten bayıla bayıla içmiştik :slight_smile:

1 Like

m44 de olabilir bence bunun için .

2 Likes

Kokuyo valla… 2 ay şişede beklettim, ya ben alıştım, ya koku azaldı :slight_smile:

2 Likes

Ooo Çağrı hoşgwldin😉 @Cagri, bu arada us-05 le ewet içmiştik hatta jelatin de yapmıştı arkadaşımız ve mükemmel olmuştu,lemondrop dry hop davyapılabilir,hop tea de olabilşr,ayrıca lime ın yeşil kısmını rendeleyip çay da yapılıp eklenebilir,bunların tümü de yapılabilir

1 Like

Eyvallah abi bakalım diabolodan sonra ona girecem. Lime işi denenebilir :+1:t3:Temmuza yetişecek umarım.