Coopers Canadian Blonde

Kit mayası, 500 gr light dme, 1000 gr şeker ile kurmayı düşünüyorum. Daha önce kit mayası ile kuran oldu mu? Başlangıç sıcaklığı olarak öneriniz var mıdır?

Kit mayası kullanarak 20-21 civarında kurabilirsiniz. Maya ne çıkıyor içinden bir fikrim yok, tamamen standart prosedür söylediğim. Sanki sekeri de yarim kilo kullansanız daha isabetli olur.

1 Beğeni

Selamlar

Severek kurdugum kitlerden biri. Baslangic sicakligi olarak 22 dereceyi gecmeden 19-22 arasi tutarsaniz hic bir sorun olmaz. Sadece 1000 gr seker biraz fazla gibi 500-750 arasi devam etmenizi tavsiye ederim . Ayrica tecrube ile sabittir sisede en az 1 ay beklerseniz cok guzel bir biraniz olacak. Bu zamana kadar her yaptigimda kendi mayasi ile kurdum pisman olmadim .

1 Beğeni

OG’ye bağlı olarak litre başına gerekli canlı maya hücresi hesabı kitlerde 1000 gr. şeker ilavesine göre öngörülmüş, şekerin kolay tüketilmesi ile ancak ucu ucuna yeter bir gramajda verilmektedir. Hatta başlangıç maya hesaplama programlarına göre yetersizdir. Malt özünden gelen şeker türevleri mayaların daha “uğraşarak” alkole çevirdikleri türlerdendir. 500 gr malt özü ve aynı miktar şekerde bile zorlanırlar. Fermantasyon süresi uzar, bazen FG yüksek biter. Önerim 2 paket kit mayası ile kurmanız. Ya da 11-12 gr ticari bira mayalarından kullanmanız.

Kit mayası, 700 gram şeker, 1 paket açık renk malt özü ile kurulumu yaptım. Og 1040, 1 gün sonra 20 derecede hava çıkışı başladı, kova sıcaklığını 18 dereceye indirdim.

Bu sekilde devam edin. Sadece sisede uzun beklemenizi tavsiye ederim .

1 Beğeni