Çok Az Kullanılmış Soğutucu Strafor Kutusu

Merhabalar. Kutuyu yapı marketten satın aldığım 5 cm kalınlığındaki Baumit Statherm ısı yalıtım malzemesiyle, 3 hafta kadar önce yaptım. Ancak bazı sebeplerden dolayı şarap ve bira yapımından vazgeçtiğim için elimden çıkarmak istiyorum. Kesme işlemini maket bıçağıyla yaptığımdan dolayı, ölçülerde 1 cm kadar tutarsızlık var. Örneğin iç ölçüsü bir ucundan ölçüldüğünde 48 cm çıkarken , diğer ucundan ölçüldüğünde ise 49 cm çıkıyor. Üzerinde, yüksekliğini yanlış hesapladığım için ek strafor eklediğim yerler var, fotoğrafta da görürsünüz zaten. Kapak ağzına tam oturmuyor ve bazı yerlerinde boşluklar kalıyor. Ancak buna rağmen soğutması gayet iyi. Örneğin, bir tane 1,5 litrelik donmuş pet şişenin kutunun iç sıcaklığını 25 dereceden 13 dereceye indirmesi 30 dakika felan sürmüştü. İçine ekstra olarak bilgisayar fanı ekleyip, daha da iyi bir soğutma elde edebilirsiniz.

Not 1: Yalnızca Antalya içi (merkez) satıyorum.
Not 2: Ben çok titiz bir biçimde çalışmadığımdan ve de elimin bu işlere pek yatkın olmamasından dolayı böyle bir neticeyle karşılaştım. Eğer ki sizin eliniz bu işlere yatkınsa, maket bıçağıyla kapak kısmını tam oturabilir hale getirebilirsiniz. Çünkü internette maket bıçağıyla birçok düzgün kesim yapan kişi gördüm.

Dış Ölçüleri (Ortalama Olarak): 58x110x75

İç Ölçüleri (Ortalama Olarak): 48x100x70

Fiyat: 200 TL (Emek hariç, yalnızca malzemelerin toplam tutarı kadar ücret istiyorum)

)

1 Beğeni

Not 3: Geçen gün, merakımdan dolayı ısı yalıtımını test ettim. 27 derecelik bir ortamda, bir tane 1,5 litrelik donmuş pet şişe 20 derecenin altında 13 saate kadar muhafaza ediyor. Ve ayrıca, 3 tane hava kilidi takılı damacana çok rahat bir biçimde sığıyor. Zaten onun için ek strafor eklemek zorunda kalmıştım.