Çelik Tencere üzerine elektrik/pil ile yazı yazmak

Bir sitede Çelik tencere içine seviye göstergesini pil ve iletken bir çubuk/kalem kullanarak yazı yazıldığını görmüştüm. Evde basit mantıkla denedim ama olmadı.
Bir fikri olan var mı?
Yapmak istediğim şu; Tencere için her 5 litre için bir çizgi çizmek istiyorum. Bunu elektrik/pil kullanarak yapabilir miyim?

1 Beğeni

Havyayla yakılmış oklava candır :slight_smile:

2 Beğeni

Videoyu paylassana abi

Bulamadım işte, o yüzden sordum;)

Bu mu?

1 Beğeni

Ben yapmıştım, çok da belirgin olmasını becerememekle birlikte işe yarar bir sonuç elde etmiştim.
Bayağı uğraştım ama, oklava en mantıklı çözüm bence :slight_smile:

1 Beğeni

Yok değil bu ama bu da fena değil. Yine de ben senin ve @magunay’ın önerisini dikkate alacağım . Basit her zaman güzeldir.

1 Beğeni

Şu adreste de var:

3 Beğeni

Ahan da Budur. Tenk yu veri maç.

1 Beğeni

Yu ar veri velkam siviiti…

1 Beğeni

Akşam akşam iş çıkardım başıma ama fena olmadı. Tencere 26 lt diyordu ama 24.5 - 25 lt görünen o ki. Ben tabi 20 lt su + 5 kg maltı nasıl sığdırdım ve yer kaldı haftasonu o ayrı tabi.

En son ılık suda limon suyun 1 saat boyunca temas etmesi öneriliyor yabancı kaynaklarda,belirginliği artırmak içinmiş.

7 Beğeni

Vay baya basarili olmus sizin ki, tebrikler :grinning: hangi yontem ile yaptiniz acaba, sertac beyin sitesinde yazan sekilde mi?

1 Beğeni

Teşekkürler hocam. Yukarıdaki @BoBo’nun linkinden gördüğüm gibi aslında birde youtube da bir video izledim, son kısım (limonlu suda bekletme) hariç linktekinin aynısı. 9 V pil, iki kablo, kulak temizleme çubuğu pamuk vs. İkişer defa bastıra bastıra geçince hemen belli oluyor. Tek zorlayan tencere içine düzgün yapıştırma kısımları

2 Beğeni

şu videoda; https://www.youtube.com/watch?v=zGtDz_rGgs8 stickerlerın üzerine oje surup kuruyunca stickerleri çıkartıyor. Daha kolay olur gibi geldi bana bu şekilde. İlk fırsatta deneyeceğim :slight_smile:

Acaba perhidrol ve tuz ruhu karisimi ayni etkiyi verirmi :thinking:

Stickerı yapıştırırkende yine düzgün olup olmaması zorlayacaktır, daha sonra birde tencere içinden sticker rakamları kazıması olacak. Düz zemin için pratikmiş ama.

Yalnız pil ile değilde akü ile yaptığı için daha etkili çözünme yakalıyor.

1 Beğeni

Ellerinize sağlık gerçekten çok başarılı olmuş

2 Beğeni

Bu aksam bende kazana litre göstergesi yaptim etiket ve bant yapıştırma dışında bir zorluğu yok pil yerine 9 w lik adaptör kullandım.

19 Beğeni

Çok güzel olmuş, elinize sağlık.

1 Beğeni

Harika olmuş :+1: (20karakter)

1 Beğeni