Cam Damacana Seçimi

BB’nin butik kovası haricinde cam damacana kullanarak fermentasyon kalitesini bir tık yukarı çıkarmak istiyorum.

Arayışa girdiğimde, 70 TL gibi bir ücretle Damla firmasının 15 lt’lik cam damacanasını (15 lt su dahil) temin edebiliyorum. Abant su ise bir diğer alternatif. 19 lt’lik cam damacana sağlıyor. Yaklaşık 120 tl gibi bir fiyatla geliyor (su dahil). Google aramasında farkettim ki, Abantcam’ın et kalınlığı Damla’nın 15 'lik damacanasında kullanılan et kalınlığından fazla. Tabi bu görsellerin alındığı tarihten sonra bu kalınlık değişmiştir ona bir şey diyemiyorum. bu iki damacandan birini kullanan ev biracılarının görüşlerini öğrenmeyi çok isterim.

Şu anda yeni ancak geç zehirlenmiş bir bira sever olarak kit yapıyorum. Hedefim beklentilerimi karşılacak bir makina temin ettikten sonra, kit ve tt’yi ihtiyaca binaen sürdürmek. TT reçetelerine baktığımda ortalama 20 lt, kit biracılığında ise ortalama 23 lt lik bira üretimleri söz konusu.

Bu iki ihtiyacı yönetebileceğim, oksidasyon riskini üstlenmeden lezzetli, biralar yapabileceğim fermenter çözümüne ihtiyaç duyuyorum.

2 tane 15’lik damacana vs 2 tane 19 luk damacana kullanılsa hangi daha makul olur merak ediyorum.

Bu hesaplamada, damacana çapları ve mini buzdolabı alınması halinde kaplayacağı alan miktarları gibi parametreler yer almıyor.

Konuyla ilgili görüşlerinizi öğrenmeyi isterim.

2 Beğeni

Ben şaraplarım için Damla’nın damacanalarını almıştım. Onları sadece şarapta kullanıyorum. Sifon kullanımını şarap dışınde kullanmak çok pratik gelmiyor açıkçası. Kovadan aktarımı musluğa taktığım hortumla yapabiliyorum çünkü.

Pratikte damacanaların birbirinden çok farklı olacağını sanmıyorum açıkçası burada çalışmak istediğiniz hacim ve fiyatı önemli. Tam tahıl yapıyorsam çok yüksek abvli ve uzun bekleyecek bira değilse hacmimin 15 lt olmasını istemem, 19 lt olmasını da istemem açıkçası. Fazla hacim yapsanız iki 15 lt’ye kurulum yapılıp mayayı buna göre ayarlamak gerekir.

Son olarak ben şarap damacanalarımı kendim sadece çalkalayıp daha sonra su siparişinde değiştirip gelen suyu olduğu gibi kullanıp mekanik damacana temizliğiyle uğraşmıyorum. Tabi şarapta çok kalıntı olmuyor ve sucuya kirli damacana vermemiş oluyorum. Birada tortu ve kurumuş krauseni temizlemek gerekir diye düşünüyorum. Bu da benim için gereksiz bir uğraş olur

2 Beğeni

Amerikalılar biranın yanında yüksek alkollü cider’larda 2. fermantasyona aldıklarında uzun süreli dinlendirici olarak kullanıyorlar cam damacanaları. Oksidasyon riskinin çok düşük olması, sıcak soğuk gibi hava değişimleriyle formunu kaybetmemesi en güzel yanları. Yinede özellikle yıkama esnasındaki kırılmalar ciddi yaralanmalara sebep olabiliyor, temizliğini evde tek başınayken yapmamak gerek.

15-19 seçiminde ise 15’i tercih ederdim doğrusu, et kalınlığının daha az olması, daha hafif olması demek, temizlerken düşürme riskini azaltmak demek. İçinde gazlandırma yapmayacağımızdan ve içine koyacağımız sıvıyı taşımak üzere dizayn edildiğinden hacim dışında dezavantajı olacağını sanmıyorum.

2 Beğeni

Ekipman araştırması sırasında cam damacanayı biz de düşündük bir ara. Sonra elimize fazlaca Cornellius fıçılar geçti. Onlar da damacana gibi 19 Litre. Cam gibi temizlik sırasında kırılma riski yok, hava çıkışları da olduğu için fermante tankı olarak kullananlar var ve biz de bunun için kullanacağız. Elimizde fazla olduğu için bir kısmını satıyoruz. İlgilenirseniz ikinici el konularında altında fotoğrafları var.

Öncelikle belirteyim, fermantasyon aşamasında camın et kalınlığı sadece kullanıcının sakarlık derecesine göre önemli.
1 yıl kadar cam damacana kullandım daha sonra temizlerken düşürüp kırdım (ahan da et kalınlığı) :stuck_out_tongue: .
Açıkçası şu an kullandığımız kovalar ve 19’luk mavi pet damacanalar ile arasında bir fark göremedim.
Muhtemelen cam kullandığınız için sadece içiniz rahat edecektir.
Hacim olarak benim tercihim 19’luk damacana. 15 - 16 litre kurup rahatıma bakıyorum.

Piyasada et kalınlığı ve hacmi fazla olan, özellikle şarapçılar için damacana var (mesela Armamarket, Atlantis Cam). Hatta bazıları sepetli olduğu için sakarlara karşı daha fazla koruma sağlıyor.

6 Beğeni

Bana da Cornellius fıçılar daha makul geliyor. Bu işlerde ilerleyince herkes eninde sonunda şişelemekten bıkıp fıçı biraya geçiyor zaten. O zamanda fıçılar elinizde hazır olur

1 Beğeni

Ben şarapta tek kullanımlık 19L pet şişeler tercih ediyorum yıkama sorunu olmadığı için rahah geliyor cam şişe kullandım 2 fermantasyon sonra içini temizleyemedim bakınca kirli görünüyor içime sinmedi
büyük partileri 50L contalı kapaklı süt güğümlerinde küçükleride 19L pet şişelerde yapıyorum

2 Beğeni

Süt güğümlerini geç keşfettim. Çok mantıklı seçim

Ağzı çok büyük olduğu için kolunuzu içine sokup ova ova temizlik yapabiliyorsunuz paslanmaz çelik çizilmiyor bu sayede bakteri saklanacak yer de kalmıyor ayrıca her türlü dezenfektanı kullanma şansınız var en kötü ocağa koyup kaynatabilirsiniz bile süt güğümü kullanmak isteyenler için bir tavsiye süt sağma makinesi için olanlarda kapak hem hava geçirmez hemde kapakta 2 adet vakum ve süt girişi deliği mevcut buralardan hava kilidi vs. bağlanabiliyor

30-litre-sut-sagim k-gugum-kapagi-paslanmaz-40-lt-16893-min

8 Beğeni

Ben Abant Su’nun 19L cam damacanalarını kullanıyorum, kampanya sırasında almıştım. BB’den aldığım damacana tıpaları et kalınlığı yüzünden olmadı, yine BB’den aldığım damacana başlıklarıyla kullanıyorum. Sepetinden çıkararak BH’den aldığım fermantasyon çantasına iki tanesini yerleştirebiliyorum. Sepeti ile çanta kapanmıyor ama damacanayı taşırken daha emniyetli olur. Şişeleme işini de aktarma çubuğu ve ona bağlı silikon hortumun ucuna doldurma çubuğunu takarak yapıyorum. Damacana boynu dar olduğu için aktarma çubuğu nerdeyse bıraktığınız gibi duruyor yerinde, tutmak gerekmiyor sabitlemek için. Temizliğine gelirsek ben de uzun süre nasıl yaparım da kolayca temizlerim diye düşündüm ve sonra bir forumda okuduğuma göre bulaşık makinesi tableti ile temizlendiğini öğrendim. Finish tablet ile denedim iyi temizlenmedi ama Fairy’nin normal tableti ile bir gece ılık/sıcak suda bekletince buğday birası krausen izi bile silindi gitti. (Reklam gibi oldu. Bunu hiç sevmiyorum :frowning:)

3 Beğeni

taban çapı ve damacanın hava kilidi takılı iken yüksekliği konusunda bilgi alabilir miyim ? (Evinde mini buzdobaı olan bira sever haykırışı) :grinning:

Abant Su cam damacana taban çapı 29cm, kristal hava kilidi takılı yüksekliği 57cm.

1 Beğeni