Buzdolabında Malt Yapımı

Ticari uygulamalarda su için verilen değerler 10-18 C aralığında. Ev için bu değerler 15-21 C ye kadar esnetiliyor. Ben ilk maltımda tüm süreci 15 C de tamamlamıştım. Bu sefer 12.5C ye indim.

3 Beğeni

21 derecelerde devam ediyorum ve şimdilik her şey yolunda görünüyor.

Dün gece 04.00 sıralarında ikinci su dönemini başlatmıştım, saat 14.00’ten bu yana ise kuru dönemdeyiz ve bir iki saatte bir alt üst etmek için karıştırıyorum. Dün gece damacana suyu kullandım, bu sefer de aynı şekilde hareket edeceğim. Yarın gündüz saatlerinde eve olamayacağım, bakalım ne olacak. :slight_smile:

2 Beğeni

4 saat ıslak, 4 saat kuru, 8 saat ıslak ve 8 saat kuru dönemlerin ardından tekrar ıslak dönemdeyim.

53 gram olarak başlayan test torbam 73 gram ağırlığa ulaşmış bu dönemde. Ne kadar nemlendiğinin hesabı beni aşıyor sanki. Bir daha bakayım, becerebilirsem onu da eklerim.

Tartinin üzerinde beyaz bir kuş gördüm sandım birden.

1 Beğeni

Tahılları torbadan çıkarıp tartarsanız daha sağlıklı olur :slight_smile: Gerçi bu test partisiydi sizin, çok önemli değil. Formüle göre nem oranınız %36 ya ulaşmış :smiley:

2 Beğeni

Hocam sizin bu formülde bir tuhaflık yok mu? Şöyle ki, yukarıdaki değerleri yerine koyduğumuzda,

100-88 / 1,1009
12 / 1,1009
= 11,89

gibi bir sonuç çıkıyor.

Bir yerde yanlış bir şey yapıyorum ama nerede acaba?

Kendi değerlerimle,

12 / (73/53)
12 / 1,3773
= 8,71

gibi bir sonuç buluyorum.

E kurutuyorum mu ben yani şimdi? :slight_smile:

İlk tartımı da torbada yapmıştım. :slight_smile:

Evet ama, her tartımda torba kumaşının aynı miktarda su ile teraziye geldiğinden emin olamazsınız. Özellikle o bağladığınız kalın kısım daha az veya daha çok ıslak olabilir.
Formülde parantezler var, 100-(100-12)/(73/53) şeklinde. Chrome adres çubuğuna yazın otomatik getiriyor cevabı, 53 gr başlangıç ağırlığınız sabit olmak üzere, her seferinde sadece 73 ü yazdığınız haneyi değiştirerek ilerleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Evet, 16:00 da suya koyduğum arpaları, birazdan tekrar kuru döngüye alacağım. Ölçüm sonucu 4.26 gr, yani
nem oranımız %32.5 civarına yükselmiş. Tahminen 2 döngü kadar sonra hedefe ulaşacağız.

3 Beğeni

Buradaki linkten açıklaması “İki sıralı ,Yüksek verimli, İri taneli ,Erkenci ,Seymen çeşidi” yazan arpaya ulaşabilirsiniz. Ben pek anlamam arpa işinden ama bu iki sıralı arpa bulmak oldukça zor , denk gelince paylaşmak istedim.

2 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile: 2 sıralı ama maltlık değil, yemlik bir cins. Yine de deneme amaçlı alıp kullanılabilir elbet, alternatifler arasında bulunsun :beers:

@BoBo hadi başkan olacak bu iş👍

Heyecanla devam. Islanıp kuruyor şimdilik, bakalım sonumuz ne.olacak.

Happy ending tabi ki,olursa mutluluk olmazsa tecrübe

Valla ne yalan söyleyeyim olacak gibi duruyor şimdilik. Hacmen arttı. Sadece yarin evde değilim, dönene kadar ne olacak bilmiyorum. Bir iki tane kırdım, içleri beyaz beyaz. 1,25 tl / kg düşününce insanin hoşuna gidiyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de hala @alpinist Özgür’ün tarifinden kristal malt yapıcam güya,stoklarım düştü,300 biram kaldı,2 aydır bira yapmıyorum,bi üşengeçlik geldi,havalar soğumaya başladı,bi marzen(lager)yapıp trippel-qoadroppel ve strong belgian yapıcam,4 kova

2 Beğeni

300 ha?
Bende 1,5 kasa kaldı ve 16-17 Eylül çin söz verdiğim arkadaşlarım var. Bakalım ne olacak…
:frowning:

1 Beğeni

Sana mı Üşengeçlik geldi? 24 saat aralıksız bira yapan adam??

1 Beğeni

Onu hiç sorma,partygyle ve decoctionlar beni bitirmişti,tecrübesizliğine gelmişti diyelim😀

1 Beğeni

24:00 den 08:00 e kadar kadar susuz döngüden sonra, tekrar suya almadan önce yaptığım son ölçüm 4.33 gr gösteriyor. Nem oranımız, %33.5

Burada bir parantez açmak faydalı olacak, en başından beri takip ettiğiniz gibi tüm çabamıza ve dikkatimize rağmen henüz nem oranımız ideal seviyeye ulaşmadı. “Yani 1 saat suya bas, sonra bir kenarda bırak, kendi çimleniyor zaten” tarzı yaklaşımların evde malt yapımında yeri olmadığını görmüş oluyoruz.

6 Beğeni