Brewferm Tarwebier

Bu kiti biraz maceraya girerek aşağıdaki şekilde kurulumunu yaptım.
26.02.2018 Brewferm Tarwebier + Buğday DME + 250 gr şeker Kit Mayası ile maya uyandırma yöntemiyle 20 derecede mayalanarak 15 litre kurulum yapıldı.
Fermantasyon 23-24° civarında gerçekleşmiştir.
10.03.2018 tarihinde 20 gr citra dry hop yapılmıştır.
Og : 1052 Fg : 1012 Abv :% 5,2
Henüz tadım yapmadım ilk şişeyi 10 Nisan’da açmayı planlıyorum. Sonuçları paylaşacağım :blush:

3 Likes

2 kit 25 litre ve bir kilo şeker ile Wyeast 3068 maya ile kurdum. Og almadim fakat FG 1002ydi. Gövdesiz olmasindan korktum fakat gayet gövdeli, ağzi dolduran bir bira oldu. Alkolü biraz yüksek oldu ve hissediliyor. Tahminimce alkolü %7 civari.

3 Likes

Bu benim kurduğum son kit birası, bende yeri ayrı:)) Oldukça aromatik bir bira, bende rengi daha da koyu çıkmıştı. M 21 ile kurup 500gr Buğday DME eklemiştim…

2 Likes

Ben bu kiti 1 pkt buğday dme,250 gr dextroz ve M-21 belgian wit buğday bira mayasıyla kurdum,rengi koyu bilmiyorum belgian wit özelliği midir bu koyuluk @ers ,oldukça gövdeli bir bira,hafif bir acımsılık var ama yüksk gövdeli bu tok birada o acılık kompanse edilmiş geldi bana,ama buğday biralarından beklenen o hafiflik,o yazın sıcakta bir kaç tane içeyim modu yok bence,bu kit de benim son kitimdi,bundan sonra tam tahıl reçeteler gelecek

41.gününde bir şişe daha açtım, o keskin alkol tat ve kokusu temizlenmiş, mis gibi muz tatları olan çok lezzetli ve gövdeli bir bira olmuş. Farklı maya bile kullansanız brewferm kitlerini dinlendirmenizi tavsiye ederim.

Edit: şişede iki ayda pırıl pırıl olmuş :grinning::grinning::grinning:

3 Likes

Ben daha yeni şişeledim. Şişelemeden önce tadına baktım da, beklediğimden daha çok baharat tadı aldım.

Ben kurulumda 5gr kadar kişniş ve 1 portakalın kabuğunu kaynatıp eklemiştim. İnternette bazı tarifler 15gr filan diyordu, ben sadece 5 gr attım.

Zamanla baharat tadı azalıyor diye yazıyor internet forumlarında. Beklentilerim yüksek. Umarım iyi olur.

33 ltlik kovada sorun olmuyor mu? Ben Munton’s buğdayı klasik munih maya ile uyandirıp hortumla kurmuştum. Kova kapağım gazi oldu, kaç defa hortum değiştirdim vs.

Sorun olmaz, 33’lük kovaya 15 lt kurabilirsiniz.

2 kit 25 litre kurdum demiş ya hocam ona şaşırdım. 15 olmaz muhtemelen dediğiniz gibi.

Belki gövdelimolsun diye düşük miktarda kurmuştur

Bu kiti 1 kg lme ve danstar ile kurdum yaklaşık 25 günlük şişede, 2 gün önce denemek için açtığım şişenin gazlanması (4 gr şişe başına 50cl) gayet iyi köpük kalıcı ama bildiğin ekşili mayhoşlu bir tad var hala. Merak ettiğim olgunlaşması daha mı uzun sürüyor bu kitte :man_shrugging:t2:

Kaç derecede fermantasyon oldu hocam? Genel olarak brewferm kitlerinin daha uzun bekletilmesi söyleniyor. Ama ekşilik buğday kitlerindeki genel durum gibi. Yüksek sıcaklık kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

20-23 arası tuttum sürekli, ekşilikten kastım daha çok erken açılan şişelerde hissettiğim bir ekşilik. Bir türlü tarif edemiyorum aslında.

ben bu M21 denemek cok istiyordum ama bir türlü markete gelmedi.

1 Like

Fermentasyon markette vardı, bir bakın isterseniz

orayada baktım ne yazık ki

İki hafta kadar önce almıştım ben, yeni bitmiş demek ki…

doğrudur. bendede bira stoku bitti kaldı ki havalar ısınmadan tekrar yapmamda fayda var.
malum havalar ısındıgında kiti sıcaktan korumak Adana gibi bir ilde zor :slight_smile:

Buğday ve saison biraları bilakis hava sıcakken daha iyi olur

21.04.2019 tarihinde Tarwebier kiti ile 500gr buğday dme+300gr dekstroz+K-97 ile 15 litre kurulum yaptım. Sıcaklık 18-19 derece civarındaydı, kurduğum günün akşamı kova kapağı resmen havaya sıçradı, hiç beklemediğim şekilde hava kilidi tıkanmış. Ben bu kitin bu maya ile bu kadar çoşkulu bir fermantasyona gireceğini düşünmemiştim, 18 derecede sakin geçer diyordum. Mayayı daha önce kullanmadım, hatta ilk kez bir buğday kitini buğday mayası dışında kuruyorum, hadi hayırlısı :slight_smile: