BosPA - Bostanlı Pale Ale

BJCP ile aram bozulduğu için “la siz ne bilirsiniz birayı” deyip dükalığa ait bir stil yapayım dedim. Du bakali yine ne haltlar karıştırdım :stuck_out_tongue:

6 Likes

Aa bir sonraki biramda ben de yulaf ezmesi kullanmayı planladım, kıvam ve tat ile ilgili nasıl bir etkisi olduğunu buraya yazarsaız sevinirim. Anason biraz ters geldi bana birada, entersan olur ama bana rakıyı hatırlatacağına eminim. İçki kültürümüzde rakı olduğu için garip hissedilebilir içerken.

1 Like

Anason değil, meyankökü kullandım.
Yulaf ezmesi esasen en çok stout ve porter stillerine yakışıyor ama ben çoğu birama ekliyorum. Gövdeye ve köpüğe katkısı oluyor.

a pardon ben liqourice’i anason diye hatırlamışım. meyankötü hakkında hiçbir fikrim yok kola dışında nasıl olur, kolaya kattığı tat ne oranda onu bile kesitremiyorum, daha önce denediniz mi?

Stout için almıştım. Artanı buna da kullandım. Stoutta tat güzel oldu.

1 Like

ben yulaf ezmesini hem Stout hem de IPA için aldım. henüz ikisini de yapmadım ama ilk mnce IPA yapacağım. önceliği stout’a vermek istiyorudm ama yazın gitmeyebilir diye düşündüm baharda yapacağım.

Yulaf gövdeyi arttıran, kadifemsi dokunuş veren bir ek madde ancak içerisindeki özellikle yağ miktarı yüzünden köpüğe olumsuz etkisi var.
yulaf kullanmanın sayısız katkısı var, köpüğe katkı için ise buğday kullanabilirsiniz…

2 Likes