Boreas’s Sierra Nevada Pale Ale

Sierra Nevada’nın tam zamanı. Ben de kaynatayım dedim. Orijinal tarife uymaya çalıştım elimden geldiğince.

6 Beğeni

Hesaplayıcı SRM değerini yanlış hesaplıyor galiba. Bu reçete 16SRM etmez gibi. %90 pale ale %10 Caramunich3. 60dk kaynama, kaynama başlangıcı acılık otu. Flameout, whirpool ve dryhop olarak Cascade olarak ayarlardım ben olsam.

Vallahi Mehmet Sami Hocam hiç bilmiyorum ki. Brewers Friend’in hesaplayıcısı çok güvenilir olmayabilir. Gerçi sitelerinde %92’ye %8 oran vermişler, ona güvenmiştim.
Kaynattım gitti çoktan, bakalım ne çıkacak. :blush:

1 Beğeni

Insanin cani cekiyor.

1 Beğeni

Üşenmedim, tüm değerleri Brewfather ile hesapladım. Renk 19 EBC çıktı. Belki de ben yanlışlık yapıyorumdur ama benim gözle algılayabileceğim bir değer değil. Ne çıkarsa kabulüm. :blush:

19ebc 9.5 srm eder, brewfather bence doğru hesaplıyor

1 Beğeni

Yeni fark ettim. Siz zaten 16 SRM etmez demişsiniz. Brewers Friend 16 EBC hesaplıyor aslında ama alttaki detay sayfasında EBC derken üstteki ana başlıkta hep SRM diye geçiyor. Yani küçük farklar dışında iki program da doğru, hatalı olan benim. Bu vesileyle uzun süre önce niyetlenip indirdiğim Brewfather programını da kullanmış oldum, hoşuma gitti.
Teşekkürler.

2 Beğeni