BoBo’s God Save the Queen

Ne zamandır bir English Bitter yapma planı var kafamda.

Landlord’u içip de çok sevdikten sonra aklıma takıldı ve güzel olacağını umduğum bir denemede bulunulacak bu pazar günü.

Planlar şöyle:

Her zaman olduğu gibi yorum, öneri ve eleştirilere açığım.

En sonda bir de 10 gr Goldings kuru hoplatma var ama o satırı alacak şekilde kullanamadım bir türlü.

3 Beğeni

Target 60 dk bile kaynasa çok baskın oluyor, artık ben vedalaştım kendisiyle… Fuggle golding yeter.
Bir de S04 veya London ESB maya daha iyi olur gibi geldi…

2 Beğeni

Senin yazdıklarını okuyunca azaltmıştım Target’ı… İyice azaltayım ya da hepten ipral edeyim bari.
Maya konusunda yapacak bir şey yok, cimrilik edip T-58 ve S-33 aldım zira.

İkinci el Target isteyen varsa -> özel mesaj :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Dün gece %75 verim ile, %4 alkol oranına sahip olacak birayı kaynattım ve 24 litre olarak kovaya aldım. Çok güzel bir rengi olacak görünüyor ve ilk tadımlar büyük umut vadediyor. Kuru hoplatma da yapacağım ve şu ana kadarki en başarılı biram olma potansiyeli var.

1 Beğeni

Afiyet olsun efenim. Bir gün imkan olursa biz de deneriz bu güzel reçeteleri.

1 Beğeni

Fırsat olursa (kalırsa yani :stuck_out_tongue: ) seve seve…
Bi Ankara tadımı düşünüyoruz, bakalım.

1 Beğeni

Olsa da yesek… :grinning: organizasyon işinde yardımcı olabilirim bu arafa

Haberleşelim mutlaka. Uygun bir mekan var mı tanıdık falan?

Bizim buluşmaları tadımları yaptığımız zoo pub var ayrancıda, seve seve ağırlarlar bizi

2 Beğeni

Aman diyim beni bekleyin… Hatta dedim… Aman.

1 Beğeni

Çalışmalar devam… Her halükarda bekleriz seni, zaten nisan - mayıs için düşünelim diye geçiyor aklımdan, herkes ayarlasın kendini ki katılımlı, kalaba bir buluşma yapalım.

1 Beğeni

İzmir’den oraya gelmek zor, ama bir gün tam tahıl yapma imkanım olursa bu reçetelerden birisi ile başlayacağım.

1 Beğeni

@anon30231174 @BoBo forum tadimi dusunuyorduk zaten ankarami olsun istanbulmu diye. Mekan var ise ilk once ankarada yapalim. Cumartesi tadimda konustuk biraz @Durul abide ankarada yapalim demisti. Ankara ve istanbul olarak iki farkli tadim yapalim ozaman.

3 Beğeni

Ankara olursa merkezi denebilecek bir yerde (ayrancı) bizi seve seve ağırlayacak bi mekan mevcut özellikle gündüz saatlerince, cumartesi akşam kalabalıklaşabiliyo.

3 Beğeni

Zoopub’a gitmistik @ers abi goturmustu

1 Beğeni

Orası aynen :+1: (20 karakter)

1 Beğeni

Kontaminasyondu… şuydu… buydu… Kraliçe’nin askerleriyiz falan derken keyfini sürme zamanı geldi de geçiyor…

11 Beğeni

Bir diğer English Bitter denemesi… Üzerinden epey zaman geçti ve içildi gitti saygısızca ama sipariş üzerine, @blackroad için…

.
Adını da Pale Ale koymuşum… e kafa karışık…

.

image

2 Beğeni

Teşekkürler,
Munih2 yerine pilsner premium kullanarak yapilir gibi yani birazda kavruk malt eklenir , durduk yere masrafa girmeyelim :smile:

1 Beğeni